SIKÇA SORULAN SORULAR

Platin Bilişim hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Sıkça Sorulan Sorular (SSS) bölümünü inceleyebilirsiniz. Bunun dışındaki sorularınız için lütfen pazarlama departmanımız ile iletişime geçiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Platin Bilişim ağırlıklı olarak hangi sektörlerde hizmet vermektedir?

Platin Bilişim olarak; tüm sektörlere uygun çözümlerimiz olmakla birlikte; temelde ağırlıklı olarak, bankacılık, finans, üretim ve perakende sektörlerinde faaliyet göstermekteyiz.

Platin Bilişim’in donanım çözümleri de bulunmakta mıdır?

Bilişim dünyasında bir sistemin efektif kullanımının yanı sıra; öncelikli olarak analize uygun bir şekilde kurulumu ve kullanılacak ortamdaki ihtiyaçlara göre yazılımsal ve donanımsal bakımdan uyarlanması gerekmektedir. Aksi takdirde düzgün ve uygun olarak kurulmayan sistemler tüm bileşenleri ve kullanılamayan bir çözüm ortaya çıkarmaktadır. 

Platin Bilişim olarak; proje yönetim metodolojisi ile ürünlerden en fazla fayda sağlanması ve planlanan fonksiyonlarını yerine getirebilmeleri için "Analiz ve Dizayn" hizmetleri verilmektedir. Ürünlerin kurulumları projelendirilmekte, olası tüm riskler ortaya konulmakta ve bu risklerin elimine edilmesi için risk değerlendirilmesi müşterilerimiz adına yapılmaktadır. Bu sayede projelerin planlanan zaman, bütçe ve kalite yönetimi içinde tamamlanması sağlanmaktadır. 

Platin Bilişim’in yurtdışı projeleri bulunmakta mıdır?

Platin Bilişim tüm güçlükleri ortadan kaldırmak için, sistemlerinizin günlük yönetimlerini profesyonel olarak üzerine alabilmektedir. Platin Bilişim uzmanlığı ile günlük operasyonel yönetim desteği verilebilmektedir. Bu amaçla kendi bünyesinde yapılandırdığı uzak oturum ve destek sistemleri veya VPN bağlantıları ile uzaktan güvenli erişim sağlanmaktadır. Anlaşma seçeneklerimize bağlı olarak, belirli periyotlarda ilgili çalışmalar müşteri lokasyonunda da sağlanabilmektedir.

Platin Bilişim’in sosyal etkinlikleri ve olanakları bulunmakta mıdır?

Evet. Platin Bilişim, gerek kurumsal anlamda gerek çalışanları bazında etkinliklere ve sosyal gelişme oldukça önem vermektedir. Etkinliklerimizi web sitemiz ve sosyal medya portallerimiz aracılığı ile takip edebilirsiniz.

Platin Bilişim, profesyonel danışmanlık hizmetleri sunmakta mıdır?

Faaliyet alanımızdaki bir çok çözüm ve gelişmiş IT altyapılarının günlük yönetimi için, eğitimli ve deneyimli kaynakların olması gereklidir. Bu konulardaki tecrübeli insan gücünün kıtlığı, yetiştirilmesi veya istihdam edilmesindeki güçlükler hastalık ve izin vb. ek insan kaynağı ihtiyacı yaratan durumlarda, bu kaynakların yedeklenmesinde güçlüğüne neden olmakta ve firmalar için risk oluşturmaktadır. 

Öte yandan veri koruma sistemlerinin doğası gereği, bir sorun ile karşılaşıldığında problemli sistemlerin çok hızlı bir şekilde ayağa kaldırılması için gene hızlı aksiyon alınmasını gerektirmektedir.Platin Bilişim tüm bu güçlükleri ortadan kaldırmak için, sistemlerinizin günlük yönetimlerini profesyonel olarak üzerine alabilmektedir. Kozyatağı’ndaki “Operasyon Merkezi” ile, günlük operasyonel yönetim desteği verilebilmektedir. 

Bu amaçla kendi bünyesinde yapılandırdığı uzak oturum ve destek sistemleri veya VPN bağlantıları ile uzaktan güvenli erişim sağlanmaktadır. Anlaşma seçeneklerimize bağlı olarak, belirli periyotlarda ilgili çalışmalar müşteri lokasyonunda da sağlanabilmektedir. Sistem Yönetimi Desteği, Platin Bilişim’in uzmanlık alanına giren ve profesyonel hizmetler ürettiği tüm konularda sunulabilmektedir:Kurumsal Yedekleme 

 • İş Sürekliliği ve Felaket Önleme Güvenlik Çözümleri

 • Veri Arşivleme 

 • Veri Modelleme 

 • IT Altyapı Sistemleri 

 • Sanallaştırma

Platin Bilişim’in Mühendis yetiştirme programı bulunmakta mıdır?

Harika bir ekip ile iş dünyasına adım atmak istiyorsanız; eğlenceli, enerjik ve rekabetin doyasıya yaşandığı bir atmosfer arıyorsanız doğru yerdesiniz. Çalışanlarımızın içimizdeki en büyük güç olduğu inancı ile gelecekteki performansımızı şekillendiriyoruz. 

Amacımız, sunduğumuz bilişim hizmetleri aracılığı ile firma ve kişilerin Dünya’ya daha güvenli bir pencereden bakmalarını sağlamak. Bizim için iyi ve güvenli olanı sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz. Daima ileri nosyonumuz ile şu an bulunduğumuz noktadan fersah fersah ileride olma tutkusu ile hergün sizin için çalışıyoruz. Marka ve hizmet güvenilirliğimiz herzaman, her yerde ve her koşulda sizleri dinleyerek ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler sunmaktan ve kaliteden asla ödün vermemekten geçmektedir. Her yeni günde bir adım daha ileri gitme tutkusu ile güvenli bir gelecek için çalışıyoruz. 

Platin Geleceğin Lider Mühendisleri Programı Hakkında 

Genel Nitelikler: 
Sosyal sorumluluğumuzun bilincinde olarak daha güvenli bir gelecek için çalışırken işgücü yetiştirme sorumluluğunu da omuzlarımızda hissetmekteyiz. 

Bu tutkumuzu gerçekliğe çevirmek ve Dünya’yı daha güvenli kılabilmek için sizin gibi geleceğin lider mühendislerine ihtiyacımız var. Yeni işgücü programımıza dahil olmak ve geleceğin lider mühendisleri arasında yer almak için; junior pozisyonlarda 0-3 yıllık ve deneyimli pozisyonlarda yeterli tecrübeye sahipseniz ve aşağıdaki özellikleri taşıyorsanız haydi başvurun! 

 • Temel mühendislik bilgisine ve Dünya’yı değştirme arzusuna sahip olmak! 
 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak! 
 • İngilizce konuşabiliyor olmak! (Fransızca ve Almanca ikinci yabancı dil olarak değerlendirilecektir.) 

İş Tanımı:
Geleceğin lider mühendisleri programı bir mühendislik yetiştirme ve geliştirme programı olup farklı görev ve projelerde yer alınması mümkündür.

Platin Bilişim’in satış sonrası destek hizmetleri bulunmakta mıdır?

Platin Bilişim tüm müşterilerine, yerinde ve uzaktan güvenli erişim metoduyla “Yönetilebilir Hizmetler” vermektedir. Platin Bilişim; Firmaların müşterilerine hizmet verebilmeleri için gerekli IT çözümlerini sunar. Bu çözümler sayesinde müşterilerimiz; verilerini her koşulda saklayabilir, geri dönebilir ve kritik verileri her an erişilebilir durumda tutabilir. 

Platin Bilişim çözümlerini ve satış sonrası destek hizmetlerini, önde gelen BT sektörü ürünleri ve uzman danışmanlık hizmetleri ile beraber müşterilerinin istifadesine sunar. Genel olarak BT projelerinde çözüm sunulan ürünler veya sistemler; BT süreçleri ve iş servisleri açısından kritik ve arıza durumunda iş süreşlerinde kayıplara neden olabilecek etkideki bileşenlerdir. Bu nedenle, oluşabilecek risklerin en aza indirilebilmesi için çeşitli SLA seviyelerinde bakım anlaşmaları firmamız tarafından sağlanmaktadır. 

Bakım anlaşmalarımız, sunduğumuz servis seviyelerine göre 4 ana kategoride toplanmaktadır. 

 • Gümüş Destek Anlaşması (5*9 mesai saatleri içinde) 
 • Altın Destek Anlaşması (7*24 günün her saati) 
 • Platin Destek Anlaşması (Atanmış kaynak kullanımı) 
 • Çağrı başına hizmet 

Bu seçenekler dışındaki özel bakım anlaşması opsiyonları veya size özel hazırlanabilecek servis seviyeleri için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Platin Bilişim’in outsource / residence hizmetleri bulunmakta mıdır?

Evet. Müşterilerimize sunmuş olduğumuz hizmet doğrultusunda; günlük operasyonlarımızın yönetilmesi ve süreçlerin ana sorumlusu olarak; müşterilerimizin kendi lokasyonlarında hizmet verilmektedir.

Ayhan Bamyacı

“Gelecekte kullandığımız ürün ve hizmetin arkasında yapay zekâya dayalı veri merkezli uygulamalar olacak. Platin Bilişim bu alanda geleceği şekillendiren önemli bir şirket ve şimdiden birçok alanda varlık göstermeye başladı. Yapay zekâ sağlık, havacılık veya hizmet sektöründe öne çıktığı gibi geleceğin en önemli ve hayati konularının başında yer alan siber güvenlik alanında da yoğun olarak kullanılacağına şüphe yok.”

Ayhan Bamyacı Genel Müdür, Platin Bilişim

Pınar Bamyacı

Son üç yılda artış görülen WannaCry, NotPetya ve Equifax gibi siber saldırılar, güvenlik yatırımlarını en üst seviyeye çıkarttı. 2020’de veri kaybı önleme, şifreleme ve veri odaklı denetim önem kazanacak. Dünya genelinde 2021’de 6 trilyon USD’lik Cybercrime suç oranı olacağı tahmin ediliyor.

Pınar Bamyacı Satış Direktörü, Platin Bilişim