MEDYA MERKEZİ

Platin Bilişim konvansiyonel Halkla İlişkiler ve Tanıtım stratejisi ile farklı iletişim çalışmaları yürütmektedir. Bu kapsamda medya merkezinde, basın bültenleri, basın yansımaları, etkinlikler - virtüel hikayeler, başarı hikayeleri, ödüller, sponsorluk çalışmaları, duyurular, videolar, kataloglar, sosyal medya kanalları, müşteri ilişkileri bilgisine ulaşabilir ve PR abonelik sistemi ile üye olabilirsiniz.

IDC Finans ve Teknoloji Konferansı

Tarih: 01.07.2015 | IDC Finans ve Teknoloji Konferansı Platin Bilişim, 11 Kasım tarihinde Wyndham Grand Levent İstanbul’da düzenlenen IDC Finans Teknoloji Konferansı 2015 etkinliğinde ürün ve çözümleri ile yoğun ilgi gördü.
IDC Finans ve Teknoloji Konferansı

Etkinliğin sponsorlarından olan Platin Bilişim, geçtiğimiz sene Şubat ayında düzenlenen IDC IT Security 2015 etkinliğine de sponsor olarak destek vermişti.

Sektörde ağır bir rekabetle karşı karşıya kalan Türkiye’deki finans kuruluşları, teknolojideki ilerlemeleri de yanlarına alarak yenilikçi çözümler sunmak suretiyle müşteri merkeziyetçiliğe daha fazla odaklanıyorlar. Çevrim içi ve mobil gibi yeni kanalları aktif şekilde kullanan bankalar ciddi bir avantaj kazanıyor. Platin Bilişim Finans sektörüne IBM Qradar ürününü etkinlikte anlatma olanağı buldu ve ürünle ilgili Platin Bilişim ile çalışmanın avantajlarından bahsetti.

Ürünlerde Öncelik Kullanım Kolaylığı

Artık müşterilerin kullanımı kolay ve esnek ürünler tercih ettiğini ifade den Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı, “Bu kanallara yapılacak yatırımlar aynı zamanda güvenlik yönünden de sağlam bir odak noktası oluşturuyor. Türkiye’de rekabetin çetin olduğu bir ortam hakim. Öte yandan ekonomik ve politik riskler de Türkiye’deki finans kuruluşlarına ciddi bir tehlike arz ediyor” dedi.

Ayhan Bamyacı, sözlerini şu şekilde noktaladı:

“Veri Korumada uzmanlaşan bir firmayız. Yeni nesil tehditler konusunda kurumsal şirketlerden tutun da küçük ve orta ölçekli işletmelere kadar her şirketin bir oyun planı olması gerektiğini söylüyor ve danışmanlık hizmetleri verirken de buna dikkat çekiyoruz.

Kurumların veri güvenliği konusunu etraflıca değerlendirerek ciddi bir şirket kültürü haline getirmeleri ve bütüncül bir yaklaşım izlemeleri şart. Bu konuda danışmanlık hizmetleri almak, kendi olası güvenlik açıklarını görmek ve buna yönelik iyileştirmeler yapmak da şirketler açısından muhakkak gerekli.

Konfrerans süresince tanıtma olanağı bulduğumuz, IBM Qradar ürünü için geliştirdiğimiz Qradar özelliği ile ön plana çıkıyoruz. QRTime Qradar için geliştirdiğimiz özel bir zaman damgalama yazılımı. Özellikle 5651 kapsamında, çalıştır –bırak mimarisi ile koşan yazılım oldukça kolay kullanımı ve verimli neticeleri ile kurumlara katkı sağlıyor. Önümüzdeki dönemde Platin Bilişim olarak yine farklı sponsorluk çalışmaları yürütmeyi planlıyoruz. Bugün bizi ziyaret eden, ilgi gösteren herkese çok teşekekkür ederiz.”

Resim Galerisi