MEDYA MERKEZİ

Platin Bilişim konvansiyonel Halkla İlişkiler ve Tanıtım stratejisi ile farklı iletişim çalışmaları yürütmektedir. Bu kapsamda medya merkezinde, basın bültenleri, basın yansımaları, etkinlikler - virtüel hikayeler, başarı hikayeleri, ödüller, sponsorluk çalışmaları, duyurular, videolar, kataloglar, sosyal medya kanalları, müşteri ilişkileri bilgisine ulaşabilir ve PR abonelik sistemi ile üye olabilirsiniz.

Platin Bilişim IDC DataCenter 360°

Platin Bilişim, IDC’nin 360° Datacenter Roadshow 2015 Etkinliğinde Veri Merkezlerinin İlgi Odağı Oldu! Başlama Tarihi: 14.05.2015 Bitiş Tarihi: 14.05.2015
Platin Bilişim IDC DataCenter 360°

Büyük veri, mobilite ve bulut bilişimin ortaya çıkmasıyla birlikte Türkiye’deki kurumsal şirketlerin de 3. platform maceraları başlamış oldu. Bu yolculuğun en önemli yapı taşlarından birisini ise, şirketlere rekabet gücü veren veri merkezleri oluşturuyor. IDC’nin bu alandaki gelişmelere dikkat çekmek ve yeni nesil veri merkezi uygulamalarını tartışmak için düzenlediği IDC Datancenter 360° Roadshow 2015 etkinliği de İstanbul CVK Park Bosphorus Hotel’de gerçekleştirildi. Bu etkinliğe sponsor olarak katılan Platin Bilişim ise, veri merkezleri için sunduğu yeni nesil veri modelleme, veri arşivleme, iş sürekliliği ve akıllı güvenlik çözümleriyle ilgi çekti.

Platin Bilişim’den yeni nesil veri merkezleri için yeni nesil çözümler

IDC Datancenter 360° Roadshow 2015 etkinliğinde yeni nesil veri merkezleri için tasarlanan çözümlerini iş ortakları ve müşterilerine tanıtma fırsatı yakalayan Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı etkinliğin kendileri için son derece verimli geçtiğini ve bu tarz etkinliklerde yer almaktan mutluluk duyduklarını açıkladı. Veri merkezlerinin 3. platforma geçiş için ciddi bir dönüşüm gerçekleştirmeleri ve mobil tabanlı altyapı için hazırlık yapmaları gerektiğini ifade eden Bamyacı konu hakkında şu ifadeleri kullandı: “Günümüzde veri, şirketlerin en önemli varlıkları haline dönüşmüş durumda. Elindeki veriyi doğru bir biçimde saklayabilen, güncelleyebilen, analiz edebilen ve kullanabilen şirketler rekabette öne çıkarken bunu başaramayan firmalarsa geride kalıyor. Verinin etkin bir biçimde yönetimi içinse veri merkezlerine yani datacenter’lara büyük iş düşüyor. Akıllı mimarilere geçiş yapan, esnek ve modüler sistemler kullanabilen, veri arşivleme, modelleme ve güvenliğinde yeni nesil uygulamaları kullanabilen datacenter’lar bu konuda avantajlı.

Biz Platin Bilişim olarak, tüm bu konularda yani veri arşivleme ve yedeklemeden sanallaştırmaya, veri modellemeden, güvenliğe kadar çok geniş bir alanda yeni nesil akıllı teknolojiler konusunda şirketlere danışmanlık ve kurulum hizmetleri veriyoruz. Örneğin veri modelleme çözümü olarak “CA ERwin Data Modeler” ürününü konumlandırmakta ve karmaşık veri ortamlarınızı yönetmek için basit ve görsel arayüzler sağlayan, sektör lideri bir veri modelleme çözümü sunarken, güvenlik çözümü olarak ise IT varlıkları ve ağlarınızda gerçek anlamda bir görülebilirlik sağlayarak, çok geniş bir alanda karşılaşılabilinecek ileri seviye tehditlerin tespitini sağlayan IBM QRadar çözümünü sunabiliyoruz. Bugün IDC Datacenter 360° Roadshow etkinliğinde gördüğümüz ilgi de açıkçası bizleri memnun ediyor.”

Resim Galerisi