MEDYA MERKEZİ

Platin Bilişim konvansiyonel Halkla İlişkiler ve Tanıtım stratejisi ile farklı iletişim çalışmaları yürütmektedir. Bu kapsamda medya merkezinde, basın bültenleri, basın yansımaları, etkinlikler - virtüel hikayeler, başarı hikayeleri, ödüller, sponsorluk çalışmaları, duyurular, videolar, kataloglar, sosyal medya kanalları, müşteri ilişkileri bilgisine ulaşabilir ve PR abonelik sistemi ile üye olabilirsiniz.

Platin Bilişim Bilişim 500’de 155. Sırada Yer Aldı

01 Haziran 2016 Türk bilişim sektörünün ciroları itibariyle en büyük 500 şirketini genel ve faaliyet gösterdikleri alt kategoriler itibariyle sıralayan, pazar hakkında öngörü ve özellikleri belirleyen detaylı bir araştırma olan Bilişim 500 araştırması 2016 yılı sonuçları açıklandı. Platin Bilişim Genel Sıralamada 155. sırada yer aldı.

Platin Bilişim, 2001 yılında kurulmuş; “Veri Koruma”, “Arşivleme”, “İş Sürekliliği”, “IT Altyapı yönetimi”, “BT Güvenliği” ve “Profesyonel Hizmetler” konularında faaliyet gösteren bir teknoloji firmasıdır. Uzman kadrosu ile Türkiye’de ve yurtdışındaki tüm müşterilerine, yerinde ve uzaktan güvenli erişim metoduyla “Yönetilebilir Hizmetler” vermektedir.

IBM, Veritas, Symantec ve Transvault gibi önde gelen firmaların çözüm ortağıdır. Satın alma ve kiralama modelleri ile değişik finansal çözümler sunulabilmektedir.

Platin Bilişim, çözüm sağladığı ürün ve konularda uzmanlaşarak BT sektöründeki yerini almıştır. Uzmanlığındaki konularda, farklı müşteri ihtiyaçlarına uygun implentasyonlarla, müşterilerinin yaptıkları yatırımların hızlı geri dönüşü sağlanmaktadır. Modern Profesyonel Hizmet anlayışı ile uzmanlaşmış “Kurulum Uyarlama Servisleri” dışında, “Durum Değerlendirme (Healthcheck)”, “Göç (Migration)”, “Sürüm Yükseltme (Upgrade)” gibi kompleks servisleri de müşterilerine sağlamaktadır. “Arşivleme” ve “İş Sürekliliği” konularında deneyimli mühendislerinin güncel proje tecrübeleri ile farklılık yaratılmaktadır.
Platin Bilişim, BT Altyapıları konusunda yüksek standartlara sahip firmaların ürünleri ile sorunsuz, uzun vadeli ve güvenilir çözümler üretmektedir. Platin Bilişim’i rakiplerinden ayıran en önemli farkı, sunduğu Profesyonel Hizmetlerin, PMI standartlarına uygun olması ve yüksek başarı oranlarına sahip olmasıdır.

Faaliyet Alanları

Platin Bilişim, bankacılık, finans, telko, perakende, genel sektör gibi çok farklı sektörlerde 500 ün üzerinde müşterisine hizmet vermektedir. Müşterilerine sağladığı ürünlerin yıllarca sorunsuz çalışması için gerekli 7/24 de dahil olmak üzere, çeşitli seviyelerde bakım hizmetleri de sunulmaktadır. Destek verilen ürünler arasında : Netbackup, Enterprise Vault, Qradar, Storage Foundation, IBM, Endpoint Manager, Symantec DLP, SEP, Brightmail, Transvault, sayılabilir.

Çözümlerimizi aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • SIEM / Log Yönetimi Çözümü: IBM QRadar
  • Kurumsal Yedekleme Çözümleri: Veritas NetBackup / Backup Exec
  • e-Discovery/ e-mail Arşivleme Çözümleri: Veritas Enterprise Vault
  • Availability Çözümleri: Veritas Storage Foundation
  • Veri Sızıntıları Önleme Çözümleri: Symantec DLP
  • Diğer Güvenlik ve Altyapı Çözümleri: Symantec SEP, Brightmail, PGP, IBM Endpoint Manager
  • Arşiv Taşıma Çözümleri: Transvault