MEDYA MERKEZİ

Platin Bilişim konvansiyonel Halkla İlişkiler ve Tanıtım stratejisi ile farklı iletişim çalışmaları yürütmektedir. Bu kapsamda medya merkezinde, basın bültenleri, basın yansımaları, etkinlikler - virtüel hikayeler, başarı hikayeleri, ödüller, sponsorluk çalışmaları, duyurular, videolar, kataloglar, sosyal medya kanalları, müşteri ilişkileri bilgisine ulaşabilir ve PR abonelik sistemi ile üye olabilirsiniz.

FBI UYARDI!

31 Mayıs 2018 F.B.I.’ın Önemli Duyurusu: Rusya Kaynaklı bir kötü yazılımı engellemek için Router cihazınıza göz atın!

  

FBI’dan yapılan bir duyuruya göre, Rusya kaynaklı kötü bir yazılım internet ağına bağlı yüzlerce router cihazını etkisi altına almış durumda. Yetkililer cihazı mutlaka açıp kapatın, yeniden başlatın uyarısını geçti.

Kötü yazılım, web –trafiğini bloklama, ev ve ofise router üzerinden akan bilgiye sızma ve cihazları kullanılamaz hale getirme riski ile gündemde.

Adalet Bakalığı geçen hafta yaptığı açıklamada, binlerce routerın global networke bağlı Sofacy Grup tarafından kontrol edildiğini duyurmuştu. Grup aynı zamanda, APT 28 ve Fancy Bear olarak da biliniyor ve Rusya askeri istihbarat örgütü tarafından kontrol edildiği tahminler arasında. 2016 Başkanlık seçimlerinde Demokratik Ulusal Komiteyi hacklemek şüphesi ile gündeme gelmişlerdi.

FBI, ev ve ofis kulllanıcılarına yönelik routerları sıkı takibe aldı ve kötü yazılımdan basitçe etkilenmemenin yolu cihazı açıp kapatmaktır dedi. Cihazın firmwareını güncelleyerek ve yeni bir şifre oluşturarak da ek önlemler alınabilecektir. Eğer cihazda Remote- yönetim protokolleri varsa FBI, bunları mutlaka disable etmek gerektiğini de ekledi.

Detaylı bilgi: security@platinbilisim.com.tr