MEDYA MERKEZİ

Platin Bilişim konvansiyonel Halkla İlişkiler ve Tanıtım stratejisi ile farklı iletişim çalışmaları yürütmektedir. Bu kapsamda medya merkezinde, basın bültenleri, basın yansımaları, etkinlikler - virtüel hikayeler, başarı hikayeleri, ödüller, sponsorluk çalışmaları, duyurular, videolar, kataloglar, sosyal medya kanalları, müşteri ilişkileri bilgisine ulaşabilir ve PR abonelik sistemi ile üye olabilirsiniz.

BU ÖNERİLERE DİKKAT!

05 Mart 2018 Internet Systems Consortium (ISC); Berkeley Internet Name Domain (BIND) ve ISC Dynamic Host Configuration Protocol (DHCP) servislerinde bulunan zafiyetlere yönelik güvenlik önerileri yayınladı.

Internet Systems Consortium (ISC); Berkeley Internet Name Domain (BIND) ve ISC Dynamic Host Configuration Protocol (DHCP) servislerinde bulunan zafiyetlere yönelik güvenlik önerileri yayınladı.

Etki

Mevcut güvenlik  nedeniyle siber saldırganlar tarafından etkilenen sistemlerin uzaktan kontrol altına alınması ihtimal dâhilindedir.

Çözüm

Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM), kullanıcı ve sistem yöneticilerine ISC  AA-01562 ve AA-01565 kodlu bildirim sayfalarını incelemelerini ve ilgili güncellemeleri  yapmalarını tavsiye etmektedir. Zafiyetlerle ilgili CVE kodları aşağıdaki gibidir;

CVE-2018-5732 (DHCP için)

CVE-2018-5734 (BIND için)

Bu gibi zafiyetleri önceden tespit etmek için Rapid 7’ı mutlaka kullanmalısınız! Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz; security@platinbilisim.com.tr