MEDYA MERKEZİ

Platin Bilişim konvansiyonel Halkla İlişkiler ve Tanıtım stratejisi ile farklı iletişim çalışmaları yürütmektedir. Bu kapsamda medya merkezinde, basın bültenleri, basın yansımaları, etkinlikler - virtüel hikayeler, başarı hikayeleri, ödüller, sponsorluk çalışmaları, duyurular, videolar, kataloglar, sosyal medya kanalları, müşteri ilişkileri bilgisine ulaşabilir ve PR abonelik sistemi ile üye olabilirsiniz.

2017’de Dünya Genelinde Ransomware Atakları %400 Arttı!

08 Mayıs 2018 Yeni yayımlanan F-Secure raporuna göre WannaCry tüm yıla damgasını vurdu.

  

 

Tüm ransomware raporlarının %90 ında bulgulanan WannaCry 2017’de gerçekleşen ransomware ataklarının dramatik bir şekilde artmasını tetikledi. Genele baktığımızda; 2016 yılı ile kıyaslandığında; F-Secure’a göre; tüm ataklar %400 arttı.

Yeni ransomware vektörleri de son bir yılda %62 değişti. WannaCry, Locky, Mole, Cerber ve CyrptoLocker en çok kullanılan ransomware aileleri oldu. F-Secure’un raporuna göre; 2017 ‘nin son çeyreğinde genel olarak bir düşüş başladı.

Sean Sullivan- F Secure Güvenlik Danışmanı- “Son yıllarda saldırganlar çok farklı teknikler geliştirdiler. Bu tür saldırıları görmeye devam edeceğiz.Özellikle kurumsal saldırıların yoğunlaşması söz konusu olabilir; zira WannaCry herkese kurumların ne kadar değerli olduğunu gösterdi” açıklamasını yaptı.

Raporu buradan indirebilirsiniz: Tıklayınız! 

Deyaylı bilgi: security@platinbilisim.com.tr