MEDYA MERKEZİ

Platin Bilişim konvansiyonel Halkla İlişkiler ve Tanıtım stratejisi ile farklı iletişim çalışmaları yürütmektedir. Bu kapsamda medya merkezinde, basın bültenleri, basın yansımaları, etkinlikler - virtüel hikayeler, başarı hikayeleri, ödüller, sponsorluk çalışmaları, duyurular, videolar, kataloglar, sosyal medya kanalları, müşteri ilişkileri bilgisine ulaşabilir ve PR abonelik sistemi ile üye olabilirsiniz.

Teknoloji Yatırımlarına Hız veren Colin’s de Stratejik Veriler Güven Altında!

Perakende moda sektörünün öncü firmalarından Colin’s, log yönetimi çözüm ortağı olarak Platin Bilişim’i tercih etti. Platin Bilişim’in uzman ekibi tarafından kurulumu yapılan IBM QRadar SIEM ile birlikte, Colin’s log yönetiminde daha iddialı bir hale gelirken, kurulumu gerçekleştirilen QRtime ve Qflow ile operasyonel süreçlerini tam güvence altına aldı.

İnternet ve mobil teknolojilerin gelişimiyle birlikte özellikle online satış kanalı olan firmalar için rekabet giderek yoğunlaşıyor. Bu yoğun rekabet ortamında log kayıtlarını akıllı bir biçimde yönetebilmek ise son derece önemli. 1983 yılında kurulan ve yurtdışına yaptığı ihracat ile kısa sürede perakende moda sektörünün parlayan yıldızlarından birisi olmayı başaran Colin’s de log yönetimine önem veren ve değişen ihtiyaçlar doğrultusunda sistemlerini güncelleyen firmalardan birisi oldu. Platin Bilişim’in uzman kadrosu tarafından kurulumu ve destek hizmetleri gerçekleştirilen bir projeyle birlikte Colin’s, IBM’in Qradar çözümüne geçiş yaptı.  QRtime ve Qflow eklentilerini de kuran Colin’s bu yeni log yönetimi çözümüyle birlikte çok daha etkin, verimli ve akıllı bir log yönetimi sürecine kavuşmuş oldu.

IBM Qradar ürünü ve Colin’s firmasına sağlanan çözüm ortaklığı konusunda bilgiler veren Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Günümüzde veri miktarları sürekli artarken, kurumlar açısından faydalı veriyi yakalayabilmek ve hızla kullanabilmek önem kazanıyor. Aynı zamanda log kayıtlarını doğru bir biçimde saklayabilmek ve analiz edebilmek de giderek daha kritik hale geliyor. Güvenlik zekası çözümleri şirketlerin network trafik verilerini işleyebilmelerini ve toplanan diğer standart loglar ile birlikte korelasyonlara tabi tutabilmelerini sağlıyor. Bizim de kurulum ve destek hizmetlerini verdiğimiz IBM QRadar çözümü bu alanda adeta çığır açan bir çözüm. Bu çözüm sayesinde, Outlook’ta kural oluşturmaya benzeyen basit adımlarla şirketler kendi ihtiyaçlarına uygun yapıları kurgulayabiliyor. Ülkemizin perakende moda devlerinden Colin’s ile bu projeyi hayata geçirdiğimiz ve QRadar ürün kurulumunu gerçekleştirdiğimiz için son derece mutluyuz.”

Colin’s Bilgi Güvenliği Yöneticisi Fatih Solmaz ise konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi:“Proje öncesinde Colin’s bünyesinde farklı bir log yönetimi çözümü kullanıyorduk. Bu ürünün End of Life olmasıyla birlikte yeni bir çözüm için arayışlara başladık. Gartner raporunda önde olan yazılımlar arasında pOc çalışmalarımızla Melikcan Bey’in refakatinde başladık. Bir karşılaştırma tablosu hazırlayarak test ettiğimiz ürünleri kıyasladık. pOC sürecinde Qradar’in yönetim kolaylığı ve ekibin ürüne olan desteği ürün seçimimizde etkili oldu. SIEM projesinde önemsediğimiz önemli bir kriter firmanın desteğiydi. Platin Bilişimin genç, dinamik ve öğrenmeye istekli bir kadrosu olduğunu pOc sürecinde bize kanıtladı.

Bu proje sayesinde varlık envanterimiz yardımıyla kritik log kaynaklarımıza öncelik verilerek ihtiyacımız olan log kaynaklarını kısa bir süre içinde sisteme ekledik. QRTime uygulaması ile loglar üzerinde Tübitak onaylı zaman damgalanması yapılarak 5651 yasasına uyumu gerçekleştirdik. Ayrıca cihaz ve uygulama log’larından oluşturmak istediğimiz rapor’lar ve istenmeyen durumlar için alarmların oluşturulması sağladık.”