MEDYA MERKEZİ

Platin Bilişim konvansiyonel Halkla İlişkiler ve Tanıtım stratejisi ile farklı iletişim çalışmaları yürütmektedir. Bu kapsamda medya merkezinde, basın bültenleri, basın yansımaları, etkinlikler - virtüel hikayeler, başarı hikayeleri, ödüller, sponsorluk çalışmaları, duyurular, videolar, kataloglar, sosyal medya kanalları, müşteri ilişkileri bilgisine ulaşabilir ve PR abonelik sistemi ile üye olabilirsiniz.

Platin Bilişim’den Sanata ve Eğitime Destek!

Platin Bilişim, 21-27 Nisan 2016 tarihinde Kozzy Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirilen İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları Sergisi’ne ödül sponsoru olarak destek verdi.

Platin Bilişim kurumsal sosyal sorumluluk anlayışıyla sanata ve öğrencilere olan desteğini sürdürüyor. İstanbul Üniversitesi Vakfı (İÜV) Adıgüzel Okulları Genç Yetenekler Sergisi ve Resim Yarışması 2016’ya sponsor olan kurum, yarışmada dereceye giren başarılı öğrencilere tablet bilgisayar hediye etti. Platin Bilişim Satış Direktörü Pınar Bamyacı, Kozzy Alışveriş Merkezi’nde gerçekleşen serginin açılış töreninde dereceye giren altı öğrenciye tabletlerini takdim etti.

Bir teknoloji şirketi olarak eğitim ve sanata desteği bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüklerini kaydeden Pınar Bamyacı, “Her yaştan öğrencinin resim yoluyla iletişim becerilerini artırmayı hedefleyen bu yarışmaya destek olmak bizim için son derece gurur verici. Biz de Platin Bilişim olarak ülkemizdeki resim sanatını geliştirmek, sanat yoluyla öğrenmeye teşvik etmek ve yaratıcı düşünceyi desteklemek için bu adımları atıyoruz. Başarılı olan katılımcılara verdiğimiz ödüllerin ülkemizde sanat yapmayı özendirmesi ve sanatın yaygınlaşmasına az da olsa katkısının olması ise bizim için alınabilecek en büyük ödül” dedi.

Dersler önemli ama bireysel gelişim için sanat şart

Öğrencilerin derslerinden arta kalan zamanlarında sanat ile ilgilenmesini de çok kayda değer bulduklarını belirten Pınar Bamyacı, “Tabii ki iyi bir eğitim her birey için şart. Ancak öğrencilerin dersten artan zamanlarında sanata yönelmeleri onların bireysel gelişimleri için de çok önemli. Bu sayede hayatları boyunca sürdürebilecekleri bir uğraş kazanmış olacaklar. Ayrıca resim sanatı kişilerin hayal güçlerini de geliştiriyor. Gelişmiş hayal gücüne sahip bireylerin profesyonel hayattaki başarıları da ortada” şeklinde görüş belirtti.

Etkinlik kapsamında 21-27 Nisan tarihleri arasında 6 gün boyunca Adıgüzel Okulları Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin sene boyu yaptığı eserler Kozzy sergi salonlarında sergilenecek.

İstanbul Üniversitesi Vakfı (İÜV) Adıgüzel Okulları Genç Yetenekler Sergisi ve Resim Yarışması 2016, tüm İstanbul ili genelinde yapılan bir etkinlik. İstanbul genelindeki tüm ilköğretim okulu ve liselerden öğrenciler, “sokak oyunları” konulu serbest stildeki resim çalışmalarıyla Mart ayı sonuna kadar yarışmaya dahil oldu. Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul Valiliği ve Kadıköy Belediyesi tarafından da desteklenen yarışmanın jürisi ise sanatçı ve akademisyenlerden oluştu.