MEDYA MERKEZİ

Platin Bilişim konvansiyonel Halkla İlişkiler ve Tanıtım stratejisi ile farklı iletişim çalışmaları yürütmektedir. Bu kapsamda medya merkezinde, basın bültenleri, basın yansımaları, etkinlikler - virtüel hikayeler, başarı hikayeleri, ödüller, sponsorluk çalışmaları, duyurular, videolar, kataloglar, sosyal medya kanalları, müşteri ilişkileri bilgisine ulaşabilir ve PR abonelik sistemi ile üye olabilirsiniz.

Platin Bilişim, Yapı Kredi Bankası İçin Hazırladığı IBM Qradar Projesi ile Ödüle Layık Görüldü!

Platin Bilişim’in uzman ekibi ve müşteriye özel uygulamaları ile kurulumunu gerçekleştirdiği IBM Qradar projelerine bir yenisi eklendi. Yapı Kredi Bankası için hazırlanan proje aynı zamanda IBM tarafından da CAMSS (Cloud Analytics Mobile Securtiy & Social) alanında ödüle layık görüldü.

İnternet ve mobil teknolojilerin gelişimi ve tüm dünyada hızla benimsenmesiyle birlikte, rekabetin giderek yoğunlaştığı iş yaşamında büyük veri analizi ve mobil yetenek kullanımı giderek daha fazla önem kazanmaya başladı. Özellikle finans/bankacılık kurumları ve telekom sağlayıcıları başta olmak üzere, tüm kurumsal şirketlerde bulut bilişim, sosyal medya, mobilite ve güvenlik kavramını bir çatı altında harmanlayabilen ve kullanıcı dostu bir arayüz ile sunabilen çözümlere olan gereksinim artıyor. Tam bu ihtiyacı adresleyen ve Platin Bilişim tarafından kurulumu yapılan IBM’in Qradar çözümü ise ilgi çekmeye devam ediyor.

Platin Bilişim tarafından Yapı Kredi Bankası için hazırlanan proje aynı zamanda IBM tarafından da CAMSS (cloud analytics mobile securtiy and social) alanında ödüle layık görüldü. IBM tarafından ödül ile taçlandırılan söz konusu projede, Platin Bilişim’in uzman kadrosu Yapı Kredi Bankası’nın log yönetimi ihtiyaçları için IBM Qradar temelli bir çözüm geliştirdi. Qradar’ın “Out Of Box” uyarlama standartları sayesinde; çok kısa sürede kurulum ve kullanıma geçmeye hazır olması, ölçeklenebilir olması, değişik uygulama dilleri, geliştirme araçları vb. ek kaynak ve bilgilere ihtiyaç duymaksızın sadece standart ekranlar ve sihirbazlar ile özelleştirmeye imkan tanıması, sertifikasyonları ile kararlılığı kanıtlanmış bir sunucu – işletim sistemi platformuna (Qradar Appliance) sahip olması ve yüzlerce hazır korelasyon kuralı ve online olarak güncellenen veritabanı ile klasik anlamdaki “Log Toplama” çözümlerinden farklılaşan, akıllı bir “Güvenlik Zekası” çözümü sunması, Yapı Kredi Bankası’nın IBM Qradar’ı seçmesini sağlayan etmenler olarak öne çıkıyor. Ayrıca rakiplerde bulunmayan Sınırsız Büyüyebilme, 4 Kutu Yerine Tek Kutuda Sunum, Düşük Donanım Maliyetleri ve Diske Yazma Lisansının Sınırsız olması da Qradar’ı pazarda ayrıştıran ve öne çıkartan özellikler.

Platin Bilişim’in Uzman Kadrosu ve Deneyimi Proje Sunumlarında Fark Yaratıyor!

Platin Bilişim’in YKB Qradar projesiyle birlikte ödül almasını sağlayan ise, Qradar’ı son derece kısa bir zamanda doğru bir iletişimle müşteriye anlatabilmesi ve kurulum sürecinde sağladığı istisnai destek oldu. Konuyla ilgili olarak bilgi veren Levent Kaygusuz şu ifadeleri kullanıyor: “Yapı Kredi Bankası öncelikli olarak regülasyonlar dolayısıyla log yönetimi tarafında bir ürün arayışı içerisindeydi ve fiyat rekabeti dolayısıyla rakip bir firmanın ürününü tercih etmeye yakındı.

Ancak Platin Bilişim, müşteriye Qradar ürününün rakibe göre farklı ve öne çıkan özelliklerini çok hızlı ve doğru bir iletişimle anlatarak müşterinin biraz daha yüksek maliyetli olmasına rağmen daha üstün özelliklere sahip IBM ürününü tercih etmesini sağladı.” Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı ise, IBM tarafından ödüle layık görülmüş olmaktan dolayı mutlu ve gururlu olduklarını açıklarken, müşteriye özel projeler ile Qradar kurulumlarına ve servis desteğine devam ettiklerini sözlerine ekledi.

Bamyacı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Platin Bilişim olarak, sektörde son derece deneyimli ve uzman bir kadroya sahibiz. Gerek Qradar ürün sunumlarında gerekse diğer servis ve çözümlerimiz tanıtırken, müşterinin ihtiyaçlarını çok iyi analiz ederek müşteriye özel sunumlar gerçekleştirebiliyoruz. Örneğin IBM Qradar için kendi geliştirdiğimiz ve log dosyalarının 5651 No’lu internet yasamızın kapsamına tam uyumlu bir şekilde damgalanmasını sağlayan QRTime benzeri yazılım ve çözümlerimiz de Platin Bilişim’in yüklenici olarak tercih edilmesinde büyük bir rol oynuyor.”

Platin Bilişim Teknolojileri Hakkında

Platin Bilişim 2001 yılında kurulmuş; “Veri Koruma”, “Arşivleme”, “İş Sürekliliği”, “IT Altyapı yönetimi”, “Güvenlik” ve “Profesyonel Hizmetler” konularında faaliyet gösteren bir teknoloji firmasıdır. Uzman kadrosu ve İstanbul’daki Operasyon Merkezi ile Türkiye’deki tüm müşterilerine, yerinde ve uzaktan güvenli erişim metoduyla “Yönetilebilir Hizmetler” vermektedir.

Platin Bilişim, çözüm sağladığı ürün ve konularda uzmanlaşarak IT sektöründeki yerini almıştır. Uzmanlığındaki konularda, farklı müşteri ihtiyaçlarına uygun implentasyonlarla, müşterilerinin yaptıkları yatırımların hızlı geri dönüşü sağlanmaktadır. Modern Profesyonel Hizmetler anlayışı ile uzmanlaşmış “Kurulum Uyarlama Servisleri” dışında, “Durum Değerlendirme (Healthcheck)”, “Göç (Migration)”, “Sürüm Yükseltme (Upgrade)” gibi kompleks servisleri de müşterilerine sağlamaktadır. “Arşivleme” ve “İş Sürekliliği” konularında deneyimli mühendislerinin güncel proje tecrübeleri ile farklılık yaratılmaktadır.

IT Altyapıları konusunda yüksek standartlara sahip firmaların ürünleri ile sorunsuz, uzun vadeli ve güvenilir çözümler üretilmektedir. Platin Bilişim’i takiplerinden ayıran en önemli farkı, sağladığı Profesyonel Hizmetlerin yüksek standartları ve uyguladığı başarısı kanıtlanmış metodolojilerdir. PMI standartlarında uyguladığı Proje Yönetimi Sistemi sayesinde projeleriniz belirlenen bütçe, süre ve kalitede tamamlanabilmektedir.