MEDYA MERKEZİ

Platin Bilişim konvansiyonel Halkla İlişkiler ve Tanıtım stratejisi ile farklı iletişim çalışmaları yürütmektedir. Bu kapsamda medya merkezinde, basın bültenleri, basın yansımaları, etkinlikler - virtüel hikayeler, başarı hikayeleri, ödüller, sponsorluk çalışmaları, duyurular, videolar, kataloglar, sosyal medya kanalları, müşteri ilişkileri bilgisine ulaşabilir ve PR abonelik sistemi ile üye olabilirsiniz.

Platin Bilişim Interconnect 2016 ya katıldı!

Platin Bilişim, IBM Interconnect 2016’ya iş ortakları ve müşterileri ile birlikte katıldı. 2016 yılında Las Vegas, Nevada’da gerçekleşen dev etkinlikte tema “Bulut ve Mobil”di. Paltin Bilişim geçen yıl yerel yazılımı olan Qrtime’ı anlattığı etkinlikte bu yıl Yapı Kredi Bankası projesi ile yer aldı. Yapı Kredi Bankası için hazırlanan proje aynı zamanda geçen yıl IBM tarafından da CAMSS (Cloud Analytics Mobile Securtiy & Social) alanında ödüle layık görülmüştü.

Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı, “IBM Interconnect 2016’da başarılı bir proje olan YapıKredi Bankası Qradar projemizin anlatılması bizleri mutlu etti.  IBM tarafından ödül ile taçlandırılan söz konusu projede, Platin Bilişim’in uzman kadrosu Yapı Kredi Bankası’nın log yönetimi ihtiyaçları için IBM Qradar temelli bir çözüm geliştirdi. Qradar’ın “Out Of Box” uyarlama standartları sayesinde; çok kısa sürede kurulum ve kullanıma geçmeye hazır olması, ölçeklenebilir olması, değişik uygulama dilleri, geliştirme araçları vb. ek kaynak ve bilgilere ihtiyaç duymaksızın sadece standart ekranlar ve sihirbazlar ile özelleştirmeye imkan tanıması, sertifikasyonları ile kararlılığı kanıtlanmış bir sunucu – işletim sistemi platformuna (Qradar Appliance) sahip olması ve yüzlerce hazır korelasyon kuralı ve online olarak güncellenen veritabanı ile klasik anlamdaki “Log Toplama” çözümlerinden farklılaşan, akıllı bir “Güvenlik Zekası” çözümü sunması, Yapı Kredi Bankası’nın IBM Qradar’ı seçmesini sağlayan etmenler olarak öne çıkıyor.

Ayrıca rakiplerde bulunmayan Sınırsız Büyüyebilme, 4 Kutu Yerine Tek Kutuda Sunum, Düşük Donanım Maliyetleri ve Diske Yazma Lisansının Sınırsız olması da Qradar’ı pazarda ayrıştıran ve öne çıkartan özelliklerdir.” Diye açıklamada bulundu.

Las Vegas’ta müşterileri ve iş ortakları ile birlikte; keyifli zaman geçiren Platin Bilişim ekibi, hem eğlendik hem de katıldığımız sunumlarda oldukça faydalı güncel bilgiler öğrendik şeklinde görüş belirrti.