MEDYA MERKEZİ

Platin Bilişim konvansiyonel Halkla İlişkiler ve Tanıtım stratejisi ile farklı iletişim çalışmaları yürütmektedir. Bu kapsamda medya merkezinde, basın bültenleri, basın yansımaları, etkinlikler - virtüel hikayeler, başarı hikayeleri, ödüller, sponsorluk çalışmaları, duyurular, videolar, kataloglar, sosyal medya kanalları, müşteri ilişkileri bilgisine ulaşabilir ve PR abonelik sistemi ile üye olabilirsiniz.

Platin Bilişim iş ortaklarına bir yenisini ekledi: Resilient Systems

Güvenlik tarafında dünyanın dev şirketleriyle iş ortaklıklarını sürdüren Platin Bilişim’in ürün gamına Resilient Systems de dahil oldu.

2001 yılından beri Türkiye’nin önde gelen kurumlarına “Veri Koruma”, “Arşivleme”, “İş Sürekliliği”, “IT Altyapı Yönetimi” ve “Güvenlik” konularında profesyonel çözümler sunan Platin Bilişim, hizmet kalitesini artırmak adına çok uluslu iş ortaklarının arasına Resilinet Systems’i de ekledi.

IBM Security Bölümü’nün bir parçası olan Resilient IRP (Incident Response Platform-Olay Müdahale Platformu), tek bir hub halinde güvenlik teknolojilerine entegre, kolay iş akışı özelleştirme ve süreç otomasyonu sağıyor. Resilient Systems’in misyonunu işletmelerin siber atak ya da benzer krizlerde yanında olmak ve onlara yardımcı olmak olarak özetleyen Platin Bilişim Teknoloji Direktörü Can Topay, “Resilient’ın ödüllü Incident Response Platformu ile güvenlik ekipleri daha akıllı, daha verimli analizler ile güvenlikle ilgili sorunları hızla çözüyor. 20’nin üzerindeki ülkede faaliyet gösteren Resilient, 30’u Fortune 500’de olmak üzere 100’den fazla küresel müşteriye de sahip” şeklinde görüş belirtti. 

Türkiye’deki şirketler için önemli bir adım

Resilient hizmetlerini Türkiye’deki kurumlar için sunmaktan büyük bir mutluluk duyduklarına da dikkat çeken Can Topay, sözlerini şu şekilde bitirdi:
“PwC’nin 2015 yılında yaptığı Küresel Bilgi Güvenliği Araştırması sonuçlarına göre güvenlik ile ilgili tehditler 2013 yılında 24,9 milyon adet iken 2015 yılında yüzde 48’lik bir artışla 42,8 milyon seviyesine yükselmiş durumda. Bu da şirketlerin ne denli ciddi güvenlik sorunlarıyla karşı karşıya olduklarının açık bir göstergesi. Öte yandan Resilient ürünleriyle kurumların güvenlik sorunları karşısında tepki verme süreleri yüzde 10 oranında da azalıyor. Biz de Platin Bilişim olarak Resilient ürünlerini ürün yelpazemize katmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.İnanıyoruz ki bu ve benzer iş ortaklıklarımız arttıkça hem biz büyüyeceğiz hem de ülkemizde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların daha güvenli bir şekilde işlerine odaklanmalarına yardımcı olacağız.”

Platin Bilişim Hakkında

Platin Bilişim 2001 yılında kurulmuş; “Veri Koruma”, "email Arşivleme", “Log Yönetimi/SIEM”, “BT Güvenlik sistemleri” konularında faaliyet gösteren bir teknoloji firmasıdır. Uzman kadrosu ve İstanbul’daki Operasyon Merkezi ile Türkiye’deki tüm müşterilerine, yerinde ve uzaktan güvenli erişim metoduyla “Yönetilebilir Hizmetler” vermektedir.

Platin Bilişim, çözüm sağladığı ürün ve konularda uzmanlaşarak IT sektöründeki yerini almıştır. Uzmanlığındaki konularda, farklı müşteri ihtiyaçlarına uygun implentasyonlarla, müşterilerinin yaptıkları yatırımların hızlı geri dönüşü sağlanmaktadır. Modern Profesyonel Hizmetler anlayışı ile uzmanlaşmış “Kurulum Uyarlama Servisleri”, “Durum Değerlendirme (Healthcheck)”, “Göç (Migration)”, “Sürüm Yükseltme (Upgrade)” gibi kompleks servisleri de müşterilerine sağlamaktadır.

IT Altyapıları konusunda yüksek standartlara sahip firmaların ürünleri ile sorunsuz, uzun vadeli ve güvenilir çözümler üretilmektedir. Platin Bilişim’i rakiplerinden ayıran en önemli farkı, sağladığı Profesyonel Hizmetlerin yüksek standartları ve uyguladığı başarısı kanıtlanmış metodolojilerdir. PMI standartlarında uyguladığı Proje Yönetimi Sistemi sayesinde projeleriniz belirlenen bütçe, süre ve kalitede tamamlanabilmektedir.

Platin Bilişim; Bilişim 500 listesinde, 2013 verilerine göre 275. sırada bulunmaktadır. 

Resilient Systems Hakkında

Resilient Systems’in misyonu işletmelerin siber atak ya da benzer krizlerde yanında olmak ve onlara yardımcı olmaktır. Ödüllü Incident Response Platformu (IRP) ile güvenlik ekipleri daha akıllı, daha verimli analizler ile güvenlikle ilgili sorunları hızla çözer. IBM Security Bölümü’nün bir parçası olan Resilient IRP aynı zamanda tek bir hub halinde güvenlik teknolojilerine entegre, kolay iş akışı özelleştirme ve süreç otomasyonu sağlar.

Resilient ile güvenlik ekipleri sınıfının en iyi müdahale yeteneğine sahiptir. 20’nin üzerindeki ülkede faaliyet gösteren Resilient, 30’u Fortune 500’de olmak üzere 100’den fazla küresel müşteriye de sahip. Ayrıntılı bilgi için: www.resilientsystems.com