MEDYA MERKEZİ

Platin Bilişim konvansiyonel Halkla İlişkiler ve Tanıtım stratejisi ile farklı iletişim çalışmaları yürütmektedir. Bu kapsamda medya merkezinde, basın bültenleri, basın yansımaları, etkinlikler - virtüel hikayeler, başarı hikayeleri, ödüller, sponsorluk çalışmaları, duyurular, videolar, kataloglar, sosyal medya kanalları, müşteri ilişkileri bilgisine ulaşabilir ve PR abonelik sistemi ile üye olabilirsiniz.

Platin Bilişim, IDC IT Security Roadshow 2016’nın da sponsoru oldu!

Platin Bilişim, 2015 yılındaki etkinliklerde olduğu gibi 2016’da da IDC IT Security Roadshow’un da sponsoru oldu. Etkinlik, 16 Şubat 2016’da Wyndham Grand Levent’te düzenlenecek ve finans dünyasından birçok CIO ile üst düzey yöneticiyi ağırlayacak.

IDC, 16 Şubat tarihinde Wyndham Grand Levent, İstanbul’da IDC IT Security Roadshow 2016 etkinliğini hayata geçirecek. Bu etkinliğin sponsorlarından bir tanesi ise Platin Bilişim olacak. Günümüzde kurumlar sürekli bir biçimde üçüncü parti platformlara yatırım yapmaya başladı. Daha verimli iş yapış biçimleri keşfetmek ve ataletten kurtulmak için kendilerine uygun dijital platformları seçerek, çalışmalarını bu platformlar üzerinden yürütmeye devem ediyorlar.

Kurumların artık adeta dijital platformlar haline geldiğini belirten Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı, “Üç boyutlu dijital platformlar aracılığı ile yakın bir geçmişte farklı bir altyapıya kavuşan kurumlar sürdürülebilirlik açısından da avantajlı bir konuma geçiyor. Bu durumda da uygun teknoloji çözümlerini entegre etme konusunda da riskleri azaltacak güvenilir çözümler arıyorlar. Özellikle geçtiğimiz son üç yıl içerisinde Türk firmaları, birçok farklı siber saldırı ile karşı karşıya kaldı ve bu durumun üstesinden gelebilmek adına farklı acil durum çözümlerine yönelik yatırımlar yaptılar” dedi.

Analitik çözümler paylaşılacak

Önümüzdeki dönemde de bu saldırıların artarak devam etmesinin öngörüldüğünü ekleyen Ayhan Bamyacı, sözlerine şu şekilde son verdi:

“IDC IT Security Roadshow 2016 uzman BT güvenlikçileri ve siber saldırı savunma uzmanlarını bir araya getiren ve anlamlı analitik çözümlerin paylaşıldığı platformları katılımcılarına sunuyor. Kriz ve kriz senaryolarından dersler çıkaran uzmanlar katılımcılara önemli bilgiler verecek. Platin Bilişim olarak biz de bu Roadshow’da IBM Qradar’a ilişkin geliştirdiği QRTime, QRAct ve QrSOME gibi özgün çözümlerimizi sunacak ve IBM X*Force’tan bahsedeceğiz. Yıl içerisinde sponsor olduğumuz en önemli etkinliklerden biri olan IDC IT Security Roadshow’da geçtiğimiz yılın bir kritiğini yapıp, çözüm önerilerimiz ile katılımcılarımızı bilgilendirirken aynı zamanda önemli işbirlikleri geliştirmeyi umuyoruz.”