MEDYA MERKEZİ

Platin Bilişim konvansiyonel Halkla İlişkiler ve Tanıtım stratejisi ile farklı iletişim çalışmaları yürütmektedir. Bu kapsamda medya merkezinde, basın bültenleri, basın yansımaları, etkinlikler - virtüel hikayeler, başarı hikayeleri, ödüller, sponsorluk çalışmaları, duyurular, videolar, kataloglar, sosyal medya kanalları, müşteri ilişkileri bilgisine ulaşabilir ve PR abonelik sistemi ile üye olabilirsiniz.

Platin Bilişim IDC IT Security 2015’e Sponsor Oldu

Platin Bilişim, IDC IT Security 2015’te Güvenlik Çözümlerini Sergileyecek Kurumsal BT Güvenliği konusunda en kapsamlı etkinliklerden biri olan IDC IT Security 2015, yeni nesil tehditlere karşı geliştirilecek stratejiler ve yöntemler konusunda uzman konuşmacıları ağırlayacak. Kurumlarda BT ve güvenlik altyapılarını yöneten liderlerin katılacağı etkinliğin bu seneki sponsorları arasında Platin Bilişim’de yer alıyor.

2014 yılında yoğunlaşan siber saldırılar ve güvenlik açıkları, kurumların BT operasyonlarındaki güvenlik stratejilerini tekrar gözden geçirmelerine ve yeni yatırımlara yönelmelerine sebep oldu. BT güvenliğinin tam olarak sağlanması konusunda ciddi zorluklar yaşayan yöneticiler, değişken tehditlere, artan kötü amaçlı yazılımlara, aktivist eylemlere ve hedefli saldırılara karşı daha proaktif yaklaşımlar sergilemek durumundalar.

BT güvenlik uzmanları, analistler ve BT departman müdürlerinin güvenlik konusunda tecrübelerini paylaşacakları ve bu alandaki yeni tehditlerin ile uygulanması gereken stratejilerin tartışılacağı IDC IT Security etkinliği, bu sene 17 Şubat 2015 Salı günü Wyndham Grand Levent otelinde gerçekleştirilecek. Etkinlik kapsamında aynı zamanda bulut, mobilite, BYOD gibi yeni nesil teknolojik yaklaşımların ve metotların güvenlik endişesi en aza indirgenerek kurumlarda nasıl hayata geçirilebileceği hakkında yöntemler de sunulacak.

Bu sene etkinliğe katılarak destek veren Platin Bilişim, etkinlik süresince kurumların BT güvenlik stratejilerine yönelik sunduğu hizmetler, ürünler ve çözümler konusunda bilgilendirmeler yapacak.

2015’te kurumların BT güvenliğine çok daha fazla dikkat etmeleri gerektiğini vurgulayan Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı, özellikle cloud uygulamalarının kurumların hayatlarına daha fazla girmesi ile birlikte yalnızca kurum içi değil, dış kaynaktan alınan hizmetler için de aynı hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini vurguladı. Bamyacı şöyle bir açıklamada bulundu, “Tüm dünyada cloud hizmetleri de hız kazanmış durumda, ancak firmaların bu hizmetleri alırken güvenlik ve yedekleme çözümlerini çok dikkatli bir biçimde incelemeleri şart.

2015’te veri yedekleme, veri arşivleme ve iş sürekliliği açısından cloud’a eklenecek hizmetlerin ön plana çıkacağını düşünüyoruz. Her kurum dış kaynaktan aldığı hizmetlerde kullanılan veri merkezlerinin de güvenli olduğundan emin olmak zorunda. Biz de çözüm ve servislerimizi nasıl cloud ortamında sunabiliriz, bu konuda çalışmalar yapıyoruz. IDC IT Security etkinliğinde kurumlara sunduğumuz güvenlik çözümlerini birebir anlatma ve bu konudaki yeni nesil teknoloji ve stratejileri tanıtma fırsatı bulacağız. Özellikle son günlerde yıldızı hızla parlayan IBM Qradar’ı Türkiye’de 10’un üzerinde müşterimizde uyguladırk. Bu konudaki deneyimlerimizi herkesle paylaşmak istiyoruz.” Siber saldırıların artık evrimleştiğini ve farklı vektörler eklenerek daha da tehlikeli ve karmaşık hale geldiğini söylen Bamyacı, kamu sektörünün de bu değişime karşı daha bilinçli olması gerektiğini belirtti.

Bamyacı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Öncelikle hem kamu sektörü hem de özel sektörde bu konuda bilincin artması gerekiyor. Bununla birlikte yapılan pazar araştırmaları ve tehdit analizlerine göre, yeni yılda siber saldırıların özellikle finans ve perakende sektörleri üzerinde yoğunlaşacağı öngörülüyor. Dolayısıyla bu sektörler başta olmak üzere tüm kurumsal firmaların veri korunumu, yedekleme ve iş sürekliliği konularına özel bir önem vermeleri gerekecek. Log yönetimi konusunda yatırım yapan firmaların SIEM tarafında odaklanarak mevcut ürünleri yeniden gözden geçireceğini düşünüyoruz. SIEM çözümleri ile proaktif bir savunma uygulamak akılcı olacaktır”.

Platin Bilişim Hakkında

Platin Bilişim 2001 yılında kurulmuş; “Veri Koruma”, “email Arşivleme”, “Log Yönetimi/SIEM”, “BT Güvenlik sistemleri” konularında faaliyet gösteren bir teknoloji firmasıdır. Uzman kadrosu ve İstanbul’daki Operasyon Merkezi ile Türkiye’deki tüm müşterilerine, yerinde ve uzaktan güvenli erişim metoduyla “Yönetilebilir Hizmetler” vermektedir.

Platin Bilişim, çözüm sağladığı ürün ve konularda uzmanlaşarak IT sektöründeki yerini almıştır. Uzmanlığındaki konularda, farklı müşteri ihtiyaçlarına uygun implentasyonlarla, müşterilerinin yaptıkları yatırımların hızlı geri dönüşü sağlanmaktadır. Modern Profesyonel Hizmetler anlayışı ile uzmanlaşmış“Kurulum Uyarlama Servisleri”, “Durum Değerlendirme (Healthcheck)”, “Göç (Migration)”, “Sürüm Yükseltme (Upgrade)” gibi kompleks servisleri de müşterilerine sağlamaktadır. IT Altyapıları konusunda yüksek standartlara sahip firmaların ürünleri ile sorunsuz, uzun vadeli ve güvenilir çözümler üretilmektedir.

Platin Bilişim’i rakiplerinden ayıran en önemli farkı, sağladığı Profesyonel Hizmetlerin yüksek standartları ve uyguladığı başarısı kanıtlanmış metodolojilerdir. PMI standartlarında uyguladığı Proje Yönetimi Sistemi sayesinde projeleriniz belirlenen bütçe, süre ve kalitede tamamlanabilmektedir.

Platin Bilişim; Bilişim 500 listesinde, 2013 verilerine göre 275. Sırada bulunmaktadır.