MEDYA MERKEZİ

Platin Bilişim konvansiyonel Halkla İlişkiler ve Tanıtım stratejisi ile farklı iletişim çalışmaları yürütmektedir. Bu kapsamda medya merkezinde, basın bültenleri, basın yansımaları, etkinlikler - virtüel hikayeler, başarı hikayeleri, ödüller, sponsorluk çalışmaları, duyurular, videolar, kataloglar, sosyal medya kanalları, müşteri ilişkileri bilgisine ulaşabilir ve PR abonelik sistemi ile üye olabilirsiniz.

Platin Bilişim, Antalya’da Düzenlenen IDC CIO Summit Etkinliğine Katıldı ve CIO’lara QRTime’ı Tanıttı!

Türkiye bilişim sektörünün önde gelen kurumsal güvenlik çözümleri şirketi olan Platin Bilişim, BT sektörüne yön veren ve sektör önderlerini bir araya getiren etkinliklere katılım sağlamayı sürdürüyor. Türk CIO’ları bir araya getiren en önemli etkinlik konumundaki IDC CIO Summit 2015 etkinliğine sergi sponsoru olarak katılan Platin Bilişim, bilişim direktörlerine Qradar için geliştirilen QRTime ürününü tanıttı.

Veri koruma, iş sürekliliği, arşivleme ve güvenlik gibi konularda sunduğu hizmet ve çözümlerle BT piyasasında haklı bir şöhret yakalayan Platin Bilişim, 9 – 10 Nisan 2015 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen IDC CIO Summit etkinliğine katıldı. IDC Türkiye tarafından düzenlenen ve 100’ün üzerinde bilgi işlem direktörünü (CIO) bir araya getiren etkinlikte Platin Bilişim, yüksek performanslı, sınır tanımayan yeni nesil güvenlik zekası çözümü Qradar’a ilişkin geliştirdiği QRTime ürününü tanıttı.

Kısa bir süre önce ABD – Las Vegas’ta düzenlenen IBM Interconnect 2015 etkinliğine de katılarak QRTime ürününü globalde tanıtma fırsatı yakaladıklarını belirten Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı, IDC Türkiye’nin CIO Summit etkinliğine de katılmaktan son derece mutlu olduklarını söyledi. Bu etkinlikte hem networking imkanı bulduklarını hem de Qradar için geliştirilen QRTime ürününü CIO’lara daha iyi tanıtma fırsatı yakaladıklarını ifade eden Bamyacı, konuyla ilgili şunları söyledi: “Platin Bilişim olarak, kurumların ihtiyaçları ve regülasyon şartları çerçevesinde ürünler geliştirmeye ve Türk BT pazarına katma değer sağlamaya devam ediyoruz. Bu çerçevede geliştirdiğimiz Platin QRTime ile birlikte 5651’e tam uyumlu çalışan bir altyapının kolayca kurulabilmesini sağlıyoruz.

IBM’in alanında lider ürünü Qradar’la uyumlu çalışan QrTime ile müşterilerimiz, hem küresel olarak kendini ispatlamış bir ürünü kullanma imkanı buluyorlar, hem de lokal regülasyonlara uyum sağlıyorlar. Çalıştır-bırak mimarisine sahip QRTime sayesinde kurumlar loglama işlemlerini çok daha kolay gerçekleştirebiliyorlar. Dakikalık veya günlük damgalama sayesinde tüm loglar kolayca takip edilebiliyor. Damga Kontrolü sayesinde kullanıcılar belirli tarih aralığındaki kayıtları orijinal log dosyası ile karşılaştırabiliyorlar. Sistem tüm bu işlemleri dilenen periyotlar içerisinde otomatik olarak yapıp hata kontrolü gerçekleştirebiliyor.

Tüm bu özelliklere sahip olan QRTime çözümümüzü, Türkiye’nin önemli şirketlerinin bilgi işlem yöneticilerini buluşturan IDC CIO Summit 2015 etkinliğinde ülkemizin önde gelen bilişim direktörlerine tanıtmış olmaktan dolayı oldukça mutluyuz. Bu tür etkinlikleri teknik anlamda bir öğrenme ve gelişim fırsatı olarak görmekle birlikte, özellikle network geliştirme açısından önemli olduğunu düşünüyor ve tüm katılımcılara fayda sağlamasını umuyoruz.” Platin Bilişim, 9 – 10 Nisan 2015 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen IDC CIO Summit 2015 etkinliğine sergi sponsoru olarak katılım sağladı.

Platin Bilişim Hakkında

Platin Bilişim 2001 yılında kurulmuş; “Veri Koruma”, “Arşivleme”, “BT Güvenlik”, “SIEM/Log yönetimi”, “İş Sürekliliği”, “BT Altyapı yönetimi”, ve “Profesyonel Hizmetler” konularında faaliyet gösteren bir teknoloji firmasıdır. 30+ Uzman kadrosu ve İstanbul’daki Operasyon Merkezi ile Türkiye’deki tüm müşterilerine, yerinde ve uzaktan güvenli erişim metoduyla “Yönetilebilir Hizmetler” vermektedir. Platin Bilişim, çözüm sağladığı ürün ve konularda uzmanlaşarak BT sektöründeki yerini almıştır. Uzmanlığındaki  konularda, farklı müşteri ihtiyaçlarına uygun implentasyonlarla, müşterilerinin yaptıkları

yatırımların hızlı geri dönüşü sağlanmaktadır. Modern Profesyonel Hizmetler anlayışı ile uzmanlaşmış “Kurulum Uyarlama Servisleri” dışında, “Durum Değerlendirme (Healthcheck)”, “Göç (Migration)”, “Sürüm Yükseltme (Upgrade)” gibi kompleks servisleri de müşterilerine sağlamaktadır. “Arşivleme” ve “İş Sürekliliği” konularında deneyimli mühendislerinin güncel proje tecrübeleri ile farklılık yaratılmaktadır.

BT Altyapıları konusunda yüksek standartlara sahip firmaların ürünleri ile sorunsuz, uzun vadeli ve güvenilir çözümler üretilmektedir. Platin Bilişim’i rakiplerinden ayıran en önemli farkı, sağladığı Profesyonel Hizmetlerin yüksek standartları ve uyguladığı başarısı kanıtlanmış metodolojilerdir. PMI standartlarında uyguladığı Proje Yönetimi Sistemi sayesinde projeleriniz belirlenen bütçe, süre ve kalitede tamamlanabilmektedir.