MEDYA MERKEZİ

Platin Bilişim konvansiyonel Halkla İlişkiler ve Tanıtım stratejisi ile farklı iletişim çalışmaları yürütmektedir. Bu kapsamda medya merkezinde, basın bültenleri, basın yansımaları, etkinlikler - virtüel hikayeler, başarı hikayeleri, ödüller, sponsorluk çalışmaları, duyurular, videolar, kataloglar, sosyal medya kanalları, müşteri ilişkileri bilgisine ulaşabilir ve PR abonelik sistemi ile üye olabilirsiniz.

LC Waikiki’de Platin Bilişim Desteğinde Veriler Güven Altında!

Perakende moda sektörünün lider firmalarından LC Waikiki, log yönetimi ve güvenlik zekası çözüm ortağı olarak Platin Bilişim’i tercih etti. Platin Bilişim’in uzman ekibi tarafından kurulumu yapılan IBM QRadar SIEM ile birlikte, LC Waikiki log yönetiminde daha iddialı bir hale gelirken, hem operasyonel süreçlerini daha iyi yönetecek hem de 5651 yasasına tam uyum sağlayacak!

İnternet ve mobil teknolojilerin gelişimi ve tüm dünyada hızla benimsenmeye başlamasıyla birlikte, rekabetin giderek yoğunlaştığı iş yaşamında log kayıtlarını akıllı bir biçimde yönetebilmek ve büyük veri analizi yapabilmek giderek daha fazla önem kazanıyor. Bu konuda IBM’in geliştirdiği ve kendi pazarında eşsiz özelliklere sahip QRadar çözümü ise ön plana çıkmaya devam ediyor. IBM Qradar SIEM çözümünü kendi sistemine başarılı bir biçimde entegre ederek kullanmaya başlayan kurumsal firmalardan birisi de LC Waikiki oldu. Platin Bilişim’in uzman kadrosu tarafından kurulumu ve destek hizmetleri gerçekleştirilen proje sayesinde LC Waikiki, IT birimindeki iş gücünü çok daha efektif bir biçimde kullanacak.

IBM Qradar ürünü ve LC Waikiki’ye sağlanan çözüm ortaklığı konusunda bilgiler veren Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Günümüzde şirketlerin ürettiklerin ve kullandıkları veri miktarı inanılmaz bir artış göstermiş durumda. Bu noktada, faydalı veriyi yakalayabilmek ve hızla kullanabilmek önem kazanıyor. Bunun yanında, log kayıtlarını doğru bir biçimde saklayabilmek ve analiz edebilmek de giderek daha kritik hale geliyor. Güvenlik zekası çözümleri şirketlerin network trafik verilerini işleyebilmelerini ve toplanan diğer standart loglar ile birlikte korelasyonlara tabi tutabilmelerini sağlar. Pazardaki çözümlere baktığınızda ise Qradar benzeri ürünler çok karmaşık olabiliyor. Arka planda çok kompleks işler söz konusu. Qradar, bu karmaşık yapıyı kullanıcıların önüne kolay bir arayüzle sunmayı başarabiliyor. Kullanıcılar, Outlook’ta kural oluşturmaya benzeyen basit adımlarla kendi ihtiyaçlarına uygun yapıları kurgulayabiliyor. LC Waikiki ile bu projeyi hayata geçirdiğimiz ve QRadar ürün kurulumunu gerçekleştirdiğimiz için son derece mutluyuz.”

LC Waikiki Mağazacılık BT Altyapı Teknolojileri Geliştirme ve Operasyon Müdürü Osman Yalçıntepe ise konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “LC Waikiki olarak, 25 farklı ülkede yüzlerce mağazamız ile perakende moda sektörüne öncülük etmeyi sürdürüyoruz. Operasyonel anlamda bakıldığında, network üzerindeki anormalliklerin ve güvenlik olaylarının gözlemlenmesi ve kanuni açıdan gereksinimlerimizin karşılanması yani kritik kaynaklara ait logların değiştirilemez bir şekilde 5651 sayılı yasaya uyumlu bir biçimde toplanması ve yönetilmesi bizim için çok değerli.

Bu konuda piyasadaki ürünleri araştırdığımızda karşımıza uluslararası platformda üç ürün çıktı. Bu ürünler ile tek tek POC çalışmaları yapıldı. Güvenlik Mühendislerimizin titiz çalışmasının ardından IBM QRadar SIEM ürününe karar verildi. Ardından Platin Bilişim desteğinde başlayan proje planıyla beraber 1 aylık kısa bir zamanda kritik durumdaki tüm log kaynaklarımızdan logların sağlıklı bir şekilde toplanması sağlandı.

Platin Bilişim ile sistemimize entegre ettiğimiz IBM QRadar SIEM; bir güvenlik olayı yaşanmadan oluşabilecek aksiyon zincirini görmemizi ve korelasyon/uyarı mekanizması sayesinde müdahale edebilmemizi sağlarken bunun yanında şirketimize katma değerlerde bulundu. Platin Bilişim firmasından aynı departman içerisindeki farklı birimlerimiz üzerinden farklı ürünlerimiz konusunda uzun yıllardır destek/bakım anlaşmalarıyla hizmetler alıyorduk, bu projede de birlikte çalışmaktan son derece mutlu olduk. Özellikle kesintisiz destek ve hizmet anlayışlarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.”

LC Waikiki Hakkında

1985 yılında kurulan ve 1997 yılından bu yana Türkiye’de LC Waikiki Mağazacılık çatısı altında hizmet veren LC Waikiki, “İyi giyinmek herkesin hakkı” misyonu ve “ulaşılabilir moda” anlayışıyla Türkiye’yi giydiriyor. LC Waikiki, büyüme serüvenini 18 yıldır hem yurt içi hem de yurt dışında sürdürüyor. Perakende moda  sektörünün lideri LC Waikiki, bugün 25 ülkede 530’u aşkın mağazası ve 25.500 çalışanıyla hizmet veriyor. Firma hakkında daha detaylı bilgiye www.lcwaikiki.com sitesi üzerinden erişilebilir.