MEDYA MERKEZİ

Platin Bilişim konvansiyonel Halkla İlişkiler ve Tanıtım stratejisi ile farklı iletişim çalışmaları yürütmektedir. Bu kapsamda medya merkezinde, basın bültenleri, basın yansımaları, etkinlikler - virtüel hikayeler, başarı hikayeleri, ödüller, sponsorluk çalışmaları, duyurular, videolar, kataloglar, sosyal medya kanalları, müşteri ilişkileri bilgisine ulaşabilir ve PR abonelik sistemi ile üye olabilirsiniz.

IBM’den Platin Bilişim’e 4. Kez Yılın Güvenlik İş Ortağı Ödülü!

IBM, 2017 yılı ödülleri “Outstanding Security Solutions” kategorisinde, Platin Bilişim’i bir kez daha Yılın En İyi Güvenlik İş ortağı seçti.

 

IBM 2017 Ödülleri sahiplerini buldu. IBM ‘in güvenlik tarafındaki en iyi seçkin iş ortağı ödülü ise kurulduğu 2001 yılından bu yana güvenlik alanında başarılı projelere imza atmayı başaran Platin Bilişim’in oldu. Platin Bilişim geçtiğimiz yıl da aynı kategoride ödülün sahibi olmuştu.

 

Platin Bilişim, IBM Türk’ün güvenlik ürünleri segmentinde iş ortağı konumunda 2012 yılından bu yana başarılı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.  IBM’in SIEM/log yönetimi, Resilient IRP sistemi; siber güvenlik olaylarına müdahale için gelişmiş bir platform sağlayarak siber güvenlik ekiplerinin olay-müdahale (Incident Response) süreçlerini yönetmesi, çözüm ve uygulanacak önlemleri daha hızlı ,daha efektif ve daha akılcı olarak tek bir platform üzerinden uygulamasını sağlıyor, ve Network güvenliği tarafında Qradar, alt uç güvenliği ve Patch yönetimi tarafında IBM Bigfix ürünleri Platin Bilişim hizmet yelpazesinde yer alıyor.

 

Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı IBM ile çalışmaya başladıkları günden bugüne sektörde global ölçekte başarılı birçok projeye imza attıklarını kaydetti. “Bu çalışmaların ödüller ile taçlandırılması bizi onurlandı” şeklinde konuşan Bamyacı, sözlerine şöyle devam etti:

 

“Dünyanın en önde gelen bilgi teknolojisi şirketi IBM, her sektörden müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun teknoloji çözümleri sunuyor. Böylece bizlerde değişen dünya ve piyasa koşullarında hizmet verdiğimiz kurumların başarılı olmalarına destek oluyoruz. IBM ekibi ile aramızda güzel bir sinerji bulunmakta. Firmanın CEO’su Virginia M. Rometty’nin de dediği gibi Dijital sözcüğü kablolarla ilgilidir, ancak yapay / dijital zeka bundan çok daha fazlasıdır. Bu yönde IBM ile vizyonumuz ortak. Önümüzdeki on yıl, bunları nasıl bir araya getiririz ve nasıl bilişsel bir işletme haline gelinebilir gibi konulara odaklanacağız. Yeni bir çağın doğuşu olacağına inandığımız bu yolda IBM ekibi ile omuz uza iş geliştirmeye ve proje üretmeye devam edeceğiz.

 

 “Bu ve buna benzer ödüller ne kadar doğru bir yolda ilerlediğimizin en büyük göstergesi” diyen

Ayhan Bamyacı, sözlerine şöyle sürdürdü: “Aldığımız bu ödül, motivasyon olarak da bizleri bir adım ileriye taşıyor. IBM’den son 4 yıldır başarılı iş ortağı ödülleri almak çıtayı her daim yüksek tuttuğumuzun bir göstergedir. Bu ödül vesilesi ile tüm ekibime özverili çalışmaları için teşekkür ediyorum. Ayrıca IBM’e bizi bu ödüle layık gördükleri için, Distribütörümüz Penta’ ya da her zaman desteklerini esirgemedikleri için şükranlarımı sunmak isterim.”

 

400 milyar dolarlık pazar siber saldırganların iştahını kabartacak!

Denetim ve Danışmanlık Şirketi EY verilerine göre şirketlerin üst düzey yöneticilerinin 2018 yılında siber güvenlik yatırımları için bütçelerini yüzde 50 oranında artırmayı düşündüklerine dikkat çeken Bamyacı, “2022 yılına kadar nesnelerin internetinin gücünden faydalanılarak hayata geçirilecek yeni teknolojilerin oluşturacağı Pazar 400 milyar dolara- 1,5 trilyon liraya ulaşacak. Haliyle bu yeni pazara yönelik gelişmeler, siber suçluların iştahı açacak, verilerin saklanması için gerekli depolama ihtiyacı da giderek artacak. Artık nesnelerin interneti verilerinden değer yaratmak için yepyeni bir yönetim tarzı gerekiyor.

Öte yandan makinelerle giderek artan ilişkimiz gözüne alındığında yaşanan ufak aksaklıklar büyük sorunlara yol açabilir. Bu nedenle 2019 yılında uluslarasın şirketler siber güvenlik araçlarına ve teknolojilerine her zamankinden daha çok önem verecek. Biz de Platin Bilişim olarak bu yönde çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.