MEDYA MERKEZİ

Platin Bilişim konvansiyonel Halkla İlişkiler ve Tanıtım stratejisi ile farklı iletişim çalışmaları yürütmektedir. Bu kapsamda medya merkezinde, basın bültenleri, basın yansımaları, etkinlikler - virtüel hikayeler, başarı hikayeleri, ödüller, sponsorluk çalışmaları, duyurular, videolar, kataloglar, sosyal medya kanalları, müşteri ilişkileri bilgisine ulaşabilir ve PR abonelik sistemi ile üye olabilirsiniz.

Honda’nın Verileri Platin Bilişim ile Güvence Altında!

Platin Bilişim, otomotiv devi Honda’nın veri güvenliği projesini Symantec ürünleri kullanarak başarı ile tamamladı. Bilgi işlem altyapısını güçlendiren Honda,  veri trafiğini de kontrol altına aldı.

2001 yılından beri Türkiye’nin önde gelen kurumlarına “Veri Koruma”, “Arşivleme”, “İş Sürekliliği”, “IT Altyapı Yönetimi” ve “Güvenlik” konularında profesyonel çözümler sunan Platin Bilişim, otomotiv sektörünün güçlü oyuncusu Honda’nın DLP (Data Leak Prevention-Veri Sızıntısı Önleme) projesini hayata geçirdi. Symantec ürünleri kullanılarak gerçekleştirilen proje, üç kişilik bir ekiple toplam kısa bir sürede başarılı tamamlandı.

Stratejik verilerin güvenliği önemli

Bilgi Güvenliği konusunda denetimlerin ve standartların önemi her geçen gün artıyor. Bu ihtiyaçtan yola çıkan Honda, veri güvenliği konusunda işbirliği yapacak stratejik çözüm ortağı arayışına girdi. Ön araştırma sonucu tüm alternatifleri değerlendiren firma, Platin Bilişim ile el sıkıştı. Stratejik iş verilerinin kötü amaçlı kurum ve kuruluşların eline geçmesini önlemek amacıyla mevcut altyapısını daha da güçlendiren  Honda, veri trafiğini kontrol altına almak için DLP projesine başladı.

Proje sürecinde öncelikle tüm iş birimleri ile karşılıklı görüşmeler yaparak şirket için önemli ve gizli verilerin neler olduğunu tespit ettiklerini belirten Honda Bilgi Sistemleri Sistem Destek Şefi Kerem Tezey, “Sonrasında bu verilerin gizlilik derecelerine karar verip bu konu ile ilgili bir prosedür yayınladık. Ardından DLP çözümünü bünyemize entegre edip,  mevcut verileri kontrol altına almak için sistem üzerinde kuralları oluşturduk ve sistemi devreye aldık. Symantec DLP ürünleri kullanılan projemiz ile şirket verilerini kontrol altına almayı başardık. Böylece kötü amaçlı olarak bilginin paylaşılmasının önüne geçmiş olduk. Ayrıca tüm gizli verilerin korunması sağladık” dedi.

Symantec DLP ürünlerinde en iyi iş ortağı Platin Bilişim

Yaptığımız araştırmalar ve Symantec ile görüşmeler sonrasında Platin Bilişim ile DLP konusunu projelendirebileceklerini gördüklerini de ifade eden Kerem Tezey “Sisteme bütün olarak baktığımızda Platin Bilişim’in diğer konulardaki tecrübeleri ile beraber DLP konusunu da bilgi birikimi bizi etkiledi. Ayrıca Platin Bilişim’in referansları ve yaptığı çalışmaları inceledik. Mevcut kullanılan diğer ürünlerde de tecrübeli olduğu görülünce Platin Bilişim ile çalışmaya karar verdik. Projede sistem tarafının takibi için Bilgi Sistemlerinden iki kişi ve uygulama takip ve kullanımla ile ilgili İnsan Kaynaklarından bir kişi görev aldı. Çok memnun kaldığımız DLP projesi sonrasında tüm Symantec ürünlerinin Lisans yenilemeleri ve Bakım-Destek Hizmetleri konusunda da Platin Bilişimle çalışmaya başladık. Ayrıca e-posta arşivleme konusu ile ilgili de Enterprise Vault projesi yapılarak tüm maillerin arşivlenmesini sağladık” şeklinde görüş belirtti.

Veri güvenliği yatırımları artıyor! Başarılı projelerin devamı gelecek

Türkiye’de Symantec ürünleri tarafında çok önemli projeleri hayata geçirdiklerine vurgu yapan Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı ise bu proje hakkında şunları söyledi:

“Veri sızıntısı özellikle şirket içi kaynaklı olduğunda mutlaka çözülmesi gereken bir konu haline geliyor. Symantec ürünleri de bu konuda en hızlı ve etkili çözümü sunuyor. Platin Bilişim olarak Symantec ürünlerinde kazandığımız tecrübe, bilgi birikimi ve dinamik sonuç odaklı iş anlayışımız bizi bir adım öne çıkarıyor. Honda ekibi ile yarattığımız sinerji neticesinde çok kısa sürede projeyi başarılı ile tamamladık. Veri güvenliği tüm kurumlar nezrinde stratejik bir konu. Benzer projelerin önümüzdeki dönemde de artarak süreceğini düşünüyor, yatırımlarımızı da bu doğrultuşa sürdürüyoruz.”