MEDYA MERKEZİ

Platin Bilişim konvansiyonel Halkla İlişkiler ve Tanıtım stratejisi ile farklı iletişim çalışmaları yürütmektedir. Bu kapsamda medya merkezinde, basın bültenleri, basın yansımaları, etkinlikler - virtüel hikayeler, başarı hikayeleri, ödüller, sponsorluk çalışmaları, duyurular, videolar, kataloglar, sosyal medya kanalları, müşteri ilişkileri bilgisine ulaşabilir ve PR abonelik sistemi ile üye olabilirsiniz.

Hewlett Packard Enterprise’ın Yeni Çözüm Ortağı Platin Bilişim Oldu!

Platin Bilişim, kurumsal teknoloji dünyasının en büyük şirketlerinden biri olan HPE’nin Türkiye’deki iş ortakları arasına katıldı.

2001 yılından beri Türkiye’nin önde gelen kurumlarına “Veri Koruma”, “Arşivleme”, “İş Sürekliliği”, “IT Altyapı Yönetimi” ve “Güvenlik” konularında profesyonel çözümler sunan Platin Bilişim,  HPE ile işbirliğini duyurdu. İki firma arasında gerçekleşen güç birliğinin ardından tüm sektörlerde katma değer yaratmaya odaklı projeler de hayata geçirilmesi hedefleniyor.

Günümüzde gelişen teknolojilerle birlikte verilerin büyümesi ve buna bağlı olarak da verilerin yedeklenme süresi artıyor. Platin Bilişim uzmanlığıyla pazara sunulacak HPE StoreOnce Sistemleri, StoreOnce Catalyst ve ve deduplication(tekilleştirme) teknolojileriyle birleştirerek organizasyonun tamamına yayılan tek bir yüksek performanslı yedekleme mimarisi sağlıyor. Kurumların verilerini tekilleştirme teknolojisini kullanarak yüzde 95 oranında daha az disk alanı ile saklamasına olanak tanıyan bu ürünler ile yüksek performanslı dedike cihazlar sayesinde veri merkezleri, geniş ofisler ve küçük uzak ofisleri yedekleme altyapısı üzerinde buluşturmak mümkün hale geliyor.

Yedekleme ve geri yükleme hızlarında endüstri lideri bir çözüm

HPE StoreOnce ürünleri endüstride mevcut tüm ürünlerden daha üstün bir yedekleme ve geri yükleme olanağı sunuyor. HPE StoreOnce ile sektörün bütünleşik tekilleştirme teknolojisi kullanabilen her yerde tekilleştirme de yapılabiliyor. Yedekleme yazılımı kullanarak işletme genelinde yedekli veri hareketini kontrol etmek de mümkün hale geliyor. Ayrıca HPE StoreOnce Sistemleri ile mevcut yedekleme ve iş uygulamaları ile entegre, maliyet, risk ve karmaşıklığı azaltılarak SAN, ethernet ve sanallaştırılmış ortamlar için esnek entegrasyon sağlanabiliyor.

Platin Bilişim olarak çözüm ortakları arasına bir yenisini eklemekten son derece memnun olduklarını kaydeden Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı, “HPE ile el sıkışarak çözüm yelpazemizi de genişletmiş olduk. HPE, kurumsal teknoloji denince akla gelen ve dünya çapında çok iyi bilinirliğe sahip bir şirket. Bu birliktelikle çok uluslu iş ortaklarımız arasına böyle bir dünya devini eklemiş olmak bizim için gurur verici. Ancak bir yandan da hem sektöre hem de müşterilerimize karşı olan sorumluluğumuz da artıyor. Önümüzdeki dönemde bu sorumluluğun bilinciyle hareket ederek başarılı projeler hayata geçireceğimize inanıyorum” dedi.

Platin Bilişim Hakkında

Platin Bilişim 2001 yılında kurulmuş; “Veri Koruma”, “email Arşivleme”, “Log Yönetimi/SIEM”, “BT Güvenlik sistemleri” konularında faaliyet gösteren bir teknoloji firmasıdır. Uzman kadrosu ve İstanbul’daki Operasyon Merkezi ile Türkiye’deki tüm müşterilerine, yerinde ve uzaktan güvenli erişim metoduyla “Yönetilebilir Hizmetler” vermektedir.

Platin Bilişim, çözüm sağladığı ürün ve konularda uzmanlaşarak IT sektöründeki yerini almıştır. Uzmanlığındaki konularda, farklı müşteri ihtiyaçlarına uygun implentasyonlarla, müşterilerinin yaptıkları yatırımların hızlı geri dönüşü sağlanmaktadır. Modern Profesyonel Hizmetler anlayışı ile uzmanlaşmış “Kurulum Uyarlama Servisleri”, “Durum Değerlendirme (Healthcheck)”, “Göç (Migration)”, “Sürüm Yükseltme (Upgrade)” gibi kompleks servisleri de müşterilerine sağlamaktadır.

IT Altyapıları konusunda yüksek standartlara sahip firmaların ürünleri ile sorunsuz, uzun vadeli ve güvenilir çözümler üretilmektedir. Platin Bilişim’i rakiplerinden ayıran en önemli farkı, sağladığı Profesyonel Hizmetlerin yüksek standartları ve uyguladığı başarısı kanıtlanmış metodolojilerdir. PMI standartlarında uyguladığı Proje Yönetimi Sistemi sayesinde projeleriniz belirlenen bütçe, süre ve kalitede tamamlanabilmektedir.

Platin Bilişim; Bilişim 500 listesinde, 2013 verilerine göre 275. sırada bulunmaktadır.

HPE Hakkında 

Hewlett Packard Enterprise, müşterilerin daha ileri teknolojiye daha hızlı ulaşmasına olanak sağlayan sektör lideri teknoloji kuruluşudur. Sektörün en kapsamlı ürün portföyüyle, buluttan veri merkezine ve iş uygulamalarına kadar sunduğu teknoloji ve servislerle, tüm dünyadaki müşterilerinin bilişim teknolojilerinden daha etkin, efektif ve güvenli olarak faydalanmasına yardımcı olur.