MEDYA MERKEZİ

Platin Bilişim konvansiyonel Halkla İlişkiler ve Tanıtım stratejisi ile farklı iletişim çalışmaları yürütmektedir. Bu kapsamda medya merkezinde, basın bültenleri, basın yansımaları, etkinlikler - virtüel hikayeler, başarı hikayeleri, ödüller, sponsorluk çalışmaları, duyurular, videolar, kataloglar, sosyal medya kanalları, müşteri ilişkileri bilgisine ulaşabilir ve PR abonelik sistemi ile üye olabilirsiniz.

Hepsiburada.com’da Qradar ile Gelen Verimlilik

Türkiye’de online alışverişte ilk tercih edilen markalardan biri olan Hepsiburada.com, log kaydı tutma ve arşivleme çözümünde Platin Bilişim’i tercih etti. Veri koruma, arşivleme, iş sürekliliği ve güvenlik çözümleri ile öne çıkan Platin Bilişim’in sağladığı IBM Qradar çözümünü kullanmaya başlayan hepsiburada.com, Platin Bilişim tarafından kurulumu yapılan bu çözüm sayesinde işgücü ve zamandan tasarruf etti.

Online ticarette işlem hacmi her geçen gün fazlalaşırken, rekabetin dozu da artıyor. İş sürekliliğinin her şey demek olduğu bu dinamik ortamda yenilikçi çözümleri kullanan firmalarsa bir adım öne geçmeyi başarıyor. Türkiye’de 30 ana kategori altında 600 bin adedi bulan ürün çeşitliliğiyle Türk insanını e-ticaretle buluşturan hepsiburada.com da bu yenilikçi çözümleri tercih eden firmalardan birisi. 7 milyon üyeye sahip olan Hepsiburada.com, çok iş sürekliliği ve loglama altyapısında Platin Bilişim tarafından sunulan IBM Qradar çözümünden faydalanmaya başladı.

Platin Bilişim Tarafından Sağlanan IBM QRadar ile Zamandan Tasarruf Edin!

Hepsiburada.com Sistem ve Ağ Müdürü Deniz Aksu, konuyla ilgili verdiği demeçte Platin Bilişim’le olan işbirliklerinin uzun yıllar öncesine dayandığına dikkat çekiyor. Aksu, 2007 yılından bu yana devam eden çalışmalarda ilk olarak yedekleme çözümünü Platin Bilişim’den aldıklarını ifade ederken, zaman içinde farklı alanlarda da çeşitli projeler gerçekleştirdiklerini sözlerine ekliyor. Son olarak loglama çözümünde Platin Bilişim tarafından sağlanan IBM QRadar çözümünü kullanmaya başladıklarını belirten Aksu, daha önce bu iş için kullandıkları çözümün kendi kapasitelerini karşılama noktasında yetersiz kaldığını vurguluyor.

Aksu konuyla ilgili verdiği demeçte şu ifadeleri kullanıyor: “Doğru seçim yaptığımız, Qradar’ı kullanmaya başladıktan bir süre sonra kendini gösterdi. Qradar sürekli gelişirken diğer alternatif çözümün geride kaldığını gözlemledik. Kurulum sonrası ilk olarak log yönetimiyle başladık, ardından çeşitli korelasyonları devreye almaya başladık. Bu süreç devam ediyor. Buna ilave olarak netflow datası almaya da başladık ki, bu da oldukça işimize yaradı. Eski sistemde ortalama 10 saat süren bir işlemi, Qradar’ın yetenekleri sayesinde yaklaşık 30 dakikaya indirdik.Bu sayede, o işlemle ilgilenen arkadaşlarımızı farklı konulara yönlendirebiliyoruz.”

Qradar’ın En Önemli Artılarından Birisi Kullanıcı Dostu Arayüzü

Ürünün faydaları noktasında Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı ise Qradar’ın kendine özgü avantajlarına dikkat çekerken şu ifadelere yer verdi: “Qradar benzeri ürünler çok karmaşık olabiliyor. Arka planda çok kompleks işler söz konusu. Qradar, kullanıcının önüne bu karmaşık yapıyı kolay bir arayüzle sunmayı başarabiliyor. Kullanıcılar, Outlook’ta kural oluşturmaya benzeyen basit adımlarla kendi ihtiyaçlarına uygun yapıları kurgulayabiliyor. Ayrıca, BT çözümlerinde ürünün kendisi kadar, sonrasında sunulan destek de önemli. Platin Bilişim olarak Qradar da dahil olmak üzere sadece ürün değil, destek ve servis hizmetlerimizle müşterilerimize değer katmayı amaçlıyoruz.”

Platin Bilişim Teknolojileri Hakkında

Platin Bilişim 2001 yılında kurulmuş; “Veri Koruma”, “Arşivleme”, “İş Sürekliliği”, “IT Altyapı yönetimi”, “Güvenlik” ve “Profesyonel Hizmetler” konularında faaliyet gösteren bir teknoloji firmasıdır. Uzman kadrosu ve İstanbul’daki Operasyon Merkezi ile Türkiye’deki tüm müşterilerine, yerinde ve uzaktan güvenli erişim metoduyla “Yönetilebilir Hizmetler” vermektedir.

Platin Bilişim, çözüm sağladığı ürün ve konularda uzmanlaşarak IT sektöründeki yerini almıştır. Uzmanlığındaki konularda, farklı müşteri ihtiyaçlarına uygun implentasyonlarla, müşterilerinin yaptıkları yatırımların hızlı geri dönüşü sağlanmaktadır. Modern Profesyonel Hizmetler anlayışı ile uzmanlaşmış “Kurulum Uyarlama Servisleri” dışında, “Durum Değerlendirme (Healthcheck)”, “Göç (Migration)”, “Sürüm Yükseltme (Upgrade)” gibi kompleks servisleri de müşterilerine sağlamaktadır. “Arşivleme” ve “İş Sürekliliği” konularında deneyimli mühendislerinin güncel proje tecrübeleri ile farklılık yaratılmaktadır.

IT Altyapıları konusunda yüksek standartlara sahip firmaların ürünleri ile sorunsuz, uzun vadeli ve güvenilir çözümler üretilmektedir. Platin Bilişim’i takiplerinden ayıran en önemli farkı, sağladığı Profesyonel Hizmetlerin yüksek standartları ve uyguladığı başarısı kanıtlanmış metodolojilerdir. PMI standartlarında uyguladığı Proje Yönetimi Sistemi sayesinde projeleriniz belirlenen bütçe, süre ve kalitede tamamlanabilmektedir.