MEDYA MERKEZİ

Platin Bilişim konvansiyonel Halkla İlişkiler ve Tanıtım stratejisi ile farklı iletişim çalışmaları yürütmektedir. Bu kapsamda medya merkezinde, basın bültenleri, basın yansımaları, etkinlikler - virtüel hikayeler, başarı hikayeleri, ödüller, sponsorluk çalışmaları, duyurular, videolar, kataloglar, sosyal medya kanalları, müşteri ilişkileri bilgisine ulaşabilir ve PR abonelik sistemi ile üye olabilirsiniz.

IBM X-Force Exchange ile Kurumsal Güvenlik Zekanızı Artırın, Riskleri Minimuma İndirin!

Platin Bilişim Desteğinde , IBM X-Force Exchange, güvenlik zekası alanında fark yaratıyor. Bu çözüm sayesinde saldırı analizi, tam zamanlı koruma ve olay analizi çok daha kolay ve kesintisiz hale geliyor. Platform aynı zamanda, riskli alan tanımlaması yapılabilmesini de sağlıyor.

İş yaşamında veri güvenliği giderek önem kazanıyor. Küçük ve orta ölçekli firmalardan büyük kurumsal şirketlere dek hemen hemen tüm firmalar günümüzde veri güvenliği için çeşitli politikalar geliştiriyor ve güvenlik zekası çözümlerinden yararlanmaya çalışıyor. Ancak kaynak yetersizliği genellikle gözden kaçan bir nokta olarak öne çıkıyor IBM X-Force Exchange ise bu alanda önemli bir fark yaratıyor. IBM X-Force Exchange, online tehditleri durdurmak için hızlı ve entegre bir platform sağlamanın yanında saldırı zekasına dair paylaşımların olduğu bir işbirliği ve paylaşım platformu olarak göz dolduruyor.

Zengin saldırı zekası verisine erişim sağlayan otomatik bir platform

Platin Bilişim’in lisans hizmeti sunduğu  IBM X-Force Exchange, tam zamanlı, doğrulanmış ve böcek robotlardan, balküperinden, kapalı ağlardan, spam ayırıcılardan ve diğer makina tabanlı saldırı zekası kaynaklarından her dakika güncellenen 700 TB tan fazla data sağlayan bir saldırı zekası sunuyor. Öte yandan her saat başı sınıflandırılan, binlere varan kötü yazılım göstergesi sürekli bir biçimde platform üzerinde saldırı zekasını güncelliyor. Makina tarafından üretilen dataya insan zekası tarafından içerik de ekleniyor. İşbirliğine ve entegrasyona açık bir arayüz, kullanıcıların organize olmalarına yardımcı olurken; bulguları yorumlamakta ve öncelikli bilgileri ön plana çıkarıyor.

Saldırı göstergelerine dair insan ve makina öngörü kombinasyonu!

Platin Bilişim’in lisans hizmeti sağladığı IBM X-Force Exchange ile günlük 15 milyar anonim saldırı olayları bilgisi sağlanmakta. Platformda 270 milyon alt uç noktadan toplanan gerçek zamanlı saldırı bilgisi bulunmakta ve data 25 milyar web sayfası ve imaj üzerinden saldırı taraması yapabilmekte. IBM X-Force Exchange, 89 binin üzerine kayda sahip veritabanı ile dünyanın en geniş veritabanlarından birisi konumunda ve 8 milyon spam ve atak üzerinde; derin bir güvenlik zekasına sahip. Platform ayrıca 860 binin üzerinde kötü IP tespiti ile sağlam bir tanınırlığa ve saygınlığa sahip.

Güvenlik tehditlerini durdurmak için hızlı ve entegre bir platform!

 IBM X-Force Exchange, IBM Saldırı Koruma Sistemini şekillendiren saldırı zekası üzerine oturtulmuş ve üçüncü güvenlik cihazları ile uyumlu hale getirilmiş durumdaTüm bunlara ek olarak çözüm, STIX ve TAXII için ileride planlanacak üçüncül entegrasyonlara göre dizayn edilmiş olmasıyla dikkat çekiyor.

Konuyla ilgili açıklamalar yapan Platin Bilişim Teknoloji Direktörü Can Topay, şirketlerde güvenlik algısının giderek geliştiğine ancak kaynak analizi doğru yapılmadığı için çoğunlukla güvenlik zekası konuşlandırmalarında sorun yaşanabildiğini söylüyor. Bamyacı, şirketlerde kurulan güvenlik çözümlerinin farklı kaynak kullanımları olduğuna ve bu yüzden bilgi akışının yavaşlayarak etkin bir veri koruma ortamının sağlanamayabildiğine dikkat çekiyor. IBM X-Force’un bu anlamda sektörde önemli bir değişim sağladığını söyleyen Bamyacı şu ifadeleri kullanıyor: “Kurumsal şirketlerde güvenlik algısını komple bir yaklaşım olarak görmek ve kapsamlı risk analizi yapabilmek son derece önemli. Platin Bilişim olarak lisanshizmetleri sağladığımız IBM X-Force Exchange de bu anlamda sektörde önemli bir fark yaratıyor. Platform araclığı ile riskli bölge tanımlamaları yapabiliyor ve şirketlerde kritik kaynak kullanımı konusunda çok önemli bir destek sağlayabiliyoruz. Bu çözümün özellikle kurumsal şirketlerde güvenlik zekası konusunda büyük bir fark yaratacağı görüşündeyiz.”