MEDYA MERKEZİ

Platin Bilişim konvansiyonel Halkla İlişkiler ve Tanıtım stratejisi ile farklı iletişim çalışmaları yürütmektedir. Bu kapsamda medya merkezinde, basın bültenleri, basın yansımaları, etkinlikler - virtüel hikayeler, başarı hikayeleri, ödüller, sponsorluk çalışmaları, duyurular, videolar, kataloglar, sosyal medya kanalları, müşteri ilişkileri bilgisine ulaşabilir ve PR abonelik sistemi ile üye olabilirsiniz.

Platin Bilişim Çıtayı Yükseltti

Geçtiğimiz yılı yüzde 34 büyüme ile kapatan Platin Bilişim, hedef büyüttü. Kendi segmentinde liderliğe oynayan firmanın yetkilileri 2015 yılında 5651 sayılı kanun kapsamında zaman damgası uygulaması ve kurumsal bilgi güvenliğine olan ilginin artacağı görüşünde.

Türkiye’de bilişim sektörünün önde gelen kurumsal güvenlik çözümleri şirketi olan Platin Bilişim, 2014 yılını %34 büyüme ile tamamladı. Kurumların BT operasyonları konusunda güvenlik endişelerinin yoğun bir şekilde arttığı bir yıl olan 2014’de finans, sigorta ve perakende başta olmak üzere çeşitli sektörlerde başarılı projeler gerçekleştiren Platin Bilişim 2015 yılında da hem büyümeye hem de uluslararası alanda da marka bilinirliğini artırmaya odaklanacak.

Geçtiğimiz yılı değerlendiren Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı şöyle dedi: “2014 yılında sektördeki durgunluğa rağmen Platin Bilişim olarak hedeflerimizi tutturduk ve iş ortaklarımızla beraber gerçekleştirdiğimiz projeler ile verimli bir biçimde tamamladık. Bu başarımızda müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik özel çözümler üretmek ve problemlere analitik bakış açımızın önemi büyük. 2015 yılında da büyüme odaklı stratejimizi sürdürmeye devam edeceğiz.”

İş Ortaklarımız ile Büyüyoruz

Büyüme stratejisi içerisinde insan odaklı yaklaşım sergilediklerini ve müşterilerine yüksek kalitede sürdürülebilir çözümler sunduklarını belirten Bamyacı, önümüzdeki dönem içerisinde bu değerleri geliştireceklerini belirtti. Bamyacı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Başladığımız her projede eksiksiz ve sürekli hizmet yaklaşımımız, tüm işlerimizi detaylı bir biçimde ele alarak iş yapış biçimlerimize dair değerleri korumamız ve geliştirmemiz Platin Bilişim olarak bizleri farklı kılan en önemli noktalardır.

Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz büyümeyi çalışmalarımız kadar iş ortaklarımıza da borçluyuz. Çözüm ortağımız olarak yanımızda olan, bizlere destek verentüm paydaşlarımızı önemsiyoruz. Büyüme hedeflerimizi ortaya koyarken iş ortaklarımıza olan sorumluluğumuzun bilinci ile daha karlı ve kaliteli işler yapmaya gayret ediyoruz. Önümüzdeki dönemde, geleneksel kalıpların yıkılarak; sektördeki büyük oyuncuların değişeceğini şimdiden öngörebilmekteyiz. İnsanların bilişim teknolojileri taleplerinin daha ziyade servis talebi şeklinde ortaya çıkacağını düşünmekteyiz. Bu süreçte güvenlik teknolojileri de önemini artıracaktır. Hız ve servis kalitesine verilen önem giderek daha da önemli bir hale gelecektir.

Bu kapsamda; Platin Bilişim olarak veri koruma teknolojileri konusunda tüm paydaşlarımıza en kaliteli ve en hızlı hizmeti, ihtiyaçlarına en uygun şekilde sunmaya devam edeceğiz.” Markamızı Yükselteceğiz 2014 yılını %34’lük bir büyüme ile kapattıklarını belirten Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı, 2015 yılı için de büyüme hedeflerinin yanı sıra marka değerini yükseltmeye odaklanacaklarını belirtti. Bamyacı şöyle dedi: “Kurumların güvenlik alanındaki yatırımlarının artarak devam edeceğine inanıyoruz.

Bu çerçevede bakıldığında 2015 yılında da kurumların güvenlik ihtiyaçlarını doğru bir şekilde adresleyen en başarılı hizmet sağlayıcılardan biri olmak istiyoruz. Bu çerçeveden bakıldığında 2015 yılı için koyduğumuz büyüme hedefimiz yanı sıra Platin Bilişim’in kurumsal güvenlik çözümleri sektöründe marka değerini ilk sıralara taşımak önceliklerimiz arasında olacak.” 2015 yılında daha karlı bir operasyon modeli üzerine çalışacaklarını belirten Bamyacı, toplam çalışan sayısının da artırmayı hedeflediklerini belirtti.

2015’de Güvenlik İhtiyaçları Artacak

Kurumların artık çok daha fazla dijital veri odaklı çalışmaya başladıklarını belirten Bamyacı, bu verinin korunmasının ve zarar görmemesinin kurumsal operasyonların sürekliliği açısından çok daha önemli olduğunu belirtti. 2015 yılında kurumların veri güvenliğine ve olası güvenlik saldırılarına karşı çok daha fazla tedbir almaları gerektiğini vurgulayan Bamyacı şöyle dedi, “Dijital Veri kurumlar açısından çok önemli bir varlık olduğu için, bilgi güvenliği ile ilgili olarak birtakım konuların strateji ve politikalar ile düzenlenmesi kurumlar açısından hayati önem taşıyor. Veri ve dijital aidiyetlerin elde edilmesi oldukça zordur ve kurumlar açısından entellektüel mülk sayılmaktadır. Bu sebepten koruyucu birtakım stratejiler izlemek ve politikalar saptamak hem bilgi tabanındaki yozlaşmayı engeller hem de fikri ve sınai hakların korunmasına yardımcı olmaktadır. Bugün sıkça kullandığımız; entellektüel mülk, marka, patent, telif hakkı gibi terimler hep bu ihtiyaçtan türemiştir. Bilgi ve verinin güvenliği, özellikle içinde bulunduğumuz dijital çağda oldukça zor bir konudur. Özellikle bilgi tabanı taşınırken veya korunurken bu güvenlik ihtiyacı kendini daha da derin bir biçimde gösterir. Sahip oldukları bu değerli varlığı korumak, kayıpları önlemek ve olası iş aksamalarının önüne geçmek için kurumlar belirli güvenlik stratejileri izlemeli, politikalar belirlemeli ve bunları uygulamalıdır.” Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı, 2015 yılında güvenlik saldırılarının daha da artacağını ve kurumsal güvenlik stratejilerinin özellikle 5 ana trend üstünde yoğunlaşacağını belirterek bu konuları şu şekilde sıraladı;

  1. Siber suçlar ve siber saldırılardan dolayı güvenlik ön planda olacak, proaktif
  2. Regülasyonlar ve uluslararası standartlara uyum
  3. Veri sızıntılarının tespiti ve önlenmesi
  4. İşyerlerindeki BYOD trendi ve cihaz güvenliği
  5. Çalışanların bilgilendirilmesi ve farkındalık

Zaman Damgası Önem Kazanacak

Regülasyonlar ile birlikte kurumların güvenlik alanında farklı şartları yerine getirmek zorunda kalacaklarını hatırlatan Ayhan Bamyacı, özellikle Zaman Damgasının 2015 yılında kurumsal bilgi güvenliği stratejisinin en önemli parçalarından biri olacağını belirtti. 5651 kapsamında kurumsal ağ içerisinde tüm internet trafiğinin kayıt altına alınması ve zaman damgası ile birlikte saklanması gerektiğini belirten Bamyacı, bu konudaki çözümleri sayesinde kurumlarınoperasyonel işlemlerini büyük oranda kolaylaştırdıklarını belirtti ve ekledi: “Kurumların ihtiyaçları ve regülasyon şartları çerçevesinden ürünler geliştirmeye ve BT güvenlik sorumlularının işlerini kolaylaştırmaya devam ediyoruz. Bu çerçevede geliştirdiğimiz Platin QRTime ile birlikte 5651’e tam uyumlu çalışan bir altyapının kolayca kurulabilmesini sağlıyoruz.

IBM’in alanında lider ürünü Qradar’la uyumlu çalışan QrTime ile müşterilerimiz, hem küresel olarak kendini ıspatlamış bir ürünü kullanma imkanı buluyorlar, hem de lokal regülasyonlara uyum sağlıyorlar. Malesef bazı diğer global oyuncular lokal ihtiyaçlara uyum sağlayamıyor. Bu sebeple Platin Bilişim olarak bu alandaki sorunları çözecek kapsamlı bir çözüm geliştirdik. Çalıştır-bırak mimarisine sahip QRTime sayesinde kurumlar loglama işlemlerini çok daha kolay gerçekleştirebilirler. Dakikalık veya günlük damgalama sayesinde tüm loglar kolayca takip edilebilir. Damga Kontrolü sayesinde kullanıcılar belirli tarih aralığındaki kayıtları orijinal log dosyası ile karşılaştırabilir.Sistem tüm bu işlemleri dilenen periyotlar içerisinde otomatik olarak yapıp hata kontrolü gerçekleştirebilir.” politikalar ve SIEM gibi çözümler önem kazanacak.

Platin Bilişim Hakkında

Platin Bilişim 2001 yılında kurulmuş; “Veri Koruma”, “email Arşivleme”, “Log Yönetimi/SIEM”, “BT Güvenlik sistemleri” konularında faaliyet gösteren bir teknoloji firmasıdır. Uzman kadrosu ve İstanbul’daki Operasyon Merkezi ile Türkiye’deki tüm müşterilerine, yerinde ve uzaktan güvenli erişim metoduyla “Yönetilebilir Hizmetler” vermektedir. Platin Bilişim, çözüm sağladığı ürün ve konularda uzmanlaşarak IT sektöründeki yerini almıştır. Uzmanlığındaki konularda, farklı müşteri ihtiyaçlarına uygun implentasyonlarla, müşterilerinin yaptıkları yatırımların hızlı geri dönüşü sağlanmaktadır. Modern Profesyonel Hizmetler anlayışı ile uzmanlaşmış “Kurulum Uyarlama Servisleri”, “Durum Değerlendirme (Healthcheck)”, “Göç (Migration)”, “Sürüm Yükseltme (Upgrade)” gibi kompleks servisleri de müşterilerine sağlamaktadır.

IT Altyapıları konusunda yüksek standartlara sahip firmaların ürünleri ile sorunsuz, uzun vadeli ve güvenilir çözümler üretilmektedir. Platin Bilişim’i rakiplerinden ayıran en önemli farkı, sağladığı Profesyonel Hizmetlerin yüksek standartları ve uyguladığı başarısı kanıtlanmış metodolojilerdir. PMI standartlarında uyguladığı Proje Yönetimi Sistemi sayesinde projeleriniz belirlenen bütçe, süre ve kalitede tamamlanabilmektedir.Platin Bilişim; Bilişim 500 listesinde, 2013 verilerine göre 275. Sırada bulunmaktadır.