MEDYA MERKEZİ

Platin Bilişim konvansiyonel Halkla İlişkiler ve Tanıtım stratejisi ile farklı iletişim çalışmaları yürütmektedir. Bu kapsamda medya merkezinde, basın bültenleri, basın yansımaları, etkinlikler - virtüel hikayeler, başarı hikayeleri, ödüller, sponsorluk çalışmaları, duyurular, videolar, kataloglar, sosyal medya kanalları, müşteri ilişkileri bilgisine ulaşabilir ve PR abonelik sistemi ile üye olabilirsiniz.

Anadolu Bilişim, arşivleme çözümünde Platin Bilişim’i tercih etti!

Anadolu Bilişim’de Arşiv Projesi ile Gelen Verimlilik Türkiye’deki en büyük BT hizmet sağlayıcılarından birisi konumundaki Anadolu Bilişim dijital arşiv projesi kapsamında Platin Bilişim’den aldığı destekle müşteri memnuniyetini yüzde 90’a çıkartmayı başardı. İş akışlarında yüzde 70 verimlilik sağlayan Anadolu Bilişim, kurumsal e-posta arşiv çözümünü de bir hizmet olarak müşterilerine sunabilir hale geldi.

Anadolu Bilişim’de Arşiv Projesi ile Gelen Verimlilik

Türkiye’deki en büyük BT hizmet sağlayıcılarından birisi konumundaki Anadolu Bilişim dijital arşiv projesi kapsamında Platin Bilişim’den aldığı destekle müşteri memnuniyetini yüzde 90’a çıkartmayı başardı. İş akışlarında yüzde 70 verimlilik sağlayan Anadolu Bilişim, kurumsal e-posta arşiv çözümünü de bir hizmet olarak müşterilerine sunabilir hale geldi.

Ekonomik koşullar rekabette öne geçmek isteyen kurumları daha fazla tasarruf yapmaya iterken aynı zamanda operasyonel çeviklik ve daha verimli BT altyapılarının oluşturulmasını da zorunlu hale getiriyor. Özellikle mesajlaşma çözümlerinde, arşivlerin düzgün ve güvenilir bir şekilde minimum maliyetlerle sağlanması, kolayca ulaşılabilir ve yönetilebilir olması önem kazanıyor. Anadolu Bilişim, kendi iş süreçlerinde ve müşterilerine sunacağı e-posta arşivleme çözümlerinde, Symantec’in alanında lider ürünü Enterprise Vault’u tercih etti. Symantec Platin İş Ortakları arasında yer alan Platin Bilişim uzmanlığı ile gerçekleştirdiği bu entegrasyon sayesinde Anadolu Bilişim, disk kullanımından bir buçuk yıl içerisinde yüzde 70 oranında tasarruf sağlarken, müşteri memnuniyetini de yüzde 90’lara çıkarmış oldu.

E-posta kritik öneme sahip

Artan regülasyonlar ve yaşanabilecek hukuksal sorunlar sebebiyle kurumlar için e-posta arşivleme çok daha kritik olmaya başladı. Öte yandan iş dünyasında hızla artan e-posta trafiği, depolama ve arşivleme maliyetlerini hızla artırırken aynı zamanda bu verinin yönetimi ve veriye erişimi de gittikçe zorlaştırıyor. Türkiye’de 150’den fazla kurumsal müşteriye yüzde 91’i sertifikalı alanında uzman kadrosu ile bütünleşik BT hizmeti veren Anadolu Bilişim, hem kendi iş süreçleri hem de müşterilerine sunacağı e-posta arşivleme çözümleri için Platin Bilişim uzmanlığı ile sunulan Symantec Enterprise Vault’u tercih etti.

Büyüyen operasyonlar için esnek çözüm

Hızla büyüyen kullanıcı tabanı, Anadolu Bilişim’in mesajlaşma çözümlerinde daha güçlü bir e-posta arşivleme sistemi ihtiyacını meydana getirdi. Kurum geçen yıllar içerisinde depolanması ve arşivlenmesi gereken e-posta trafiğinde hızlı bir artış olduğunu görmeye başladı. Yakın gelecekte hizmet vereceği posta kutusu sayısının 20 bin adedi aşacağını öngören Anadolu Bilişim, müşterilerinin tüm e-posta arşivlerine mekandan bağımsız olarak kolayca erişebilmelerini sağlaması gerektiğini gördü. Öte yandan artan müşteri sayısı, aynı zamanda kolay kullanıma sahip güvenilir bir platform üzerinden hizmet sunulması ihtiyacını doğurdu. Anadolu Bilişim kendi e-posta arşivleme sistemini güncellerken aynı zamanda teknoloji dönüşümde anahtar rol oynayan müşterilerine de uygun bir yapı sunmak istedi.

Otomotiv, sağlık, lojistik, perakende ve finans gibi birçok sektörden geniş yelpazedeki müşterilerinin kolayca kullanabileceği bir çözüm arayışında olan ve gelecekte çok daha fazla büyüme öngören Anadolu Bilişim için artan ihtiyaçlara göre kolayca ölçeklenebilir bir yapı projenin önemli bir kıstas idi. Hem kendisi, hem de müşterileri için yüksek performans sunan stabil bir çözüme ihtiyaç duyan Anadolu Bilişim, farklı arşivleme çözümlerini test ettikten sonra iş süreçlerini iyileştireceklerine inandıkları Symantec Enterprise Vault’u tercih etti. Platin Bilişim mühendisleri tarafından sağlanan destek sayesinde Anadolu Bilişim’in yerel Microsoft Exchange sistemlerine Symantec Enterprise Vault kurulumu gerçekleşti. Yeni çözüm sayesinde yalnızca başarılı bir e-posta arşivleme süreci kazanmış olmakla kalınmadı, aynı zamanda lokal seviyeden global seviyeye daha kolay bir kurulum ve merkezi yönetim de gerçekleştirilmiş oldu.

Disk kullanımında yüzde 70 tasarruf

Anadolu Bilişim Mesajlaşma Hizmetleri Yöneticisi Volkan Bahar’ın verdiği bilgiye göre, e- posta arşivleme kurumların BT birimleri için ağır kaynak kullanımı ve iş yönetimi açısından farklı zorluklar getirebiliyor. Platin Bilişim tarafından sağlanan destek ile kurulumu yapılan Symantec Enterprise Vault, Anadolu Bilişim’in ihtiyaç duyduğu optimize kaynak kullanımını sağladı. Böylece Anadolu Bilişim neredeyse iki yıllık disk kullanım maliyetlerinden yüzde 70 oranında tasarruf sağlamış oldu. Ayrıca yeni sistem yedeklerin arşivlenmesi ve posta kutusu yönetimi otomatikleştirildiği için kurum, artık çok daha çevik hale geldi ve yönetimsel işler azalmış oldu.

Anadolu Bilişim mesajlaşma yönetim ekibi posta kutusunu tanımladıktan sonra geri kalan tüm işler otomatik gerçekleşiyor. Proje ile ayrıca kurumun farklı ölçekteki müşterilerinin ihtiyaçlarına çözüm sağlayacak şekilde konfigürasyonlar da yapılabilir hale geldi. Platin Bilişim mühendisleri aynı zamanda Anadolu Bilişim’in hizmet verdiği müşteriler için de en önemli destekleyicilerden biri oldu. Anadolu Bilişim tarafından müşterilerine sunulan e-posta hizmetlerinde farklı IT sektörlerden müşterilerin ihtiyaç duyduğu teknik destek konusunda da Platin Bilişim mühendislerinin deneyimli kadrosu yardımcı oldu.Firma, gerçekleştirilen bu dönüşüm sayesinde yüzde 60-70 oranında olan müşteri memnuniyeti oranını yüzde 90 seviyelerine çekmiş oldu.

Platin Bilişim Teknolojileri Hakkında

Platin Bilişim 2001 yılında kurulmuş; “Veri Koruma”, “Arşivleme”, “İş Sürekliliği”, “IT Altyapı yönetimi”, “Güvenlik” ve “Profesyonel Hizmetler” konularında faaliyet gösteren bir teknoloji firmasıdır. Uzman kadrosu ve İstanbul’daki Operasyon Merkezi ile Türkiye’deki tüm müşterilerine,yerinde ve uzaktan güvenli erişim metoduyla “Yönetilebilir Hizmetler” vermektedir. Platin Bilişim, çözüm sağladığı ürün ve konularda uzmanlaşarak IT sektöründeki yerini almıştır.

Uzmanlığındaki konularda, farklı müşteri ihtiyaçlarına uygun implentasyonlarla, müşterilerinin yaptıkları yatırımların hızlı geri dönüşü sağlanmaktadır. Modern Profesyonel Hizmetler anlayışı ile uzmanlaşmış “Kurulum Uyarlama Servisleri” dışında, “Durum Değerlendirme (Healthcheck)”, “Göç (Migration)”, “Sürüm Yükseltme (Upgrade)” gibi kompleks servisleri de müşterilerine sağlamaktadır. “Arşivleme” ve “İş Sürekliliği” konularında deneyimli mühendislerinin güncel proje tecrübeleri ile farklılık yaratılmaktadır.

IT Altyapıları konusunda yüksek standartlara sahip firmaların ürünleri ile sorunsuz, uzun vadeli ve güvenilir çözümler üretilmektedir. Platin Bilişim’i  Takiplerinden ayıran en önemli farkı, sağladığı Profesyonel Hizmetlerin yüksek standartları ve uyguladığı başarısı kanıtlanmış metodolojilerdir. PMI standartlarında uyguladığı Proje Yönetimi Sistemi sayesinde projeleriniz belirlenen bütçe, süre ve kalitede tamamlanabilmektedir.

Anadolu Bilişim Hakkında

Anadolu Bilişim Hizmetleri’nin kurumsal ve yapısal temeli, Anadolu Grubu şirketlerinin bilgi teknolojileri alanındaki ihtiyaçlarını karşılamak üzere 1983 yılında, kurulan Bilgi Sistemleri Koordinatörlüğü’ne dayanır. 2001 yılından itibaren Anadolu Grubu dışındaki şirketlere de hizmet vermeye başlayan ve 2004 yılı başında şirketleşerek Anadolu Bilişim Hizmetleri A.Ş. (ABH) olan kurum, bugün Anadolu Bilişim olarak anılmaktadır. Anadolu Bilişim, veri merkezi hizmetleri ve yönetilebilir hizmetlerden ERP uygulamaları ile iş süreçlerinin iyileştirilmesi ve optimize edilmesine kadar çok çeşitli alanlarda proje yönetimi, danışmanlık ve dış kaynak kullanım hizmetleri vermektedir.

2011 yılında Maltepe’de 4 bin 250 metrekarelik alan üzerinde uluslararası Tier-III standartlarıyla uyumlu bir veri merkezi devreye alan Anadolu Bilişim, bu veri merkezi üzerinden 15 ülkede 50 binden fazla kurumsal kullanıcıya güvenli ve ölçeklenebilir veri merkezi hizmetleri sunmaktadır. Anadolu Bilişim’in farklı sektörlere yönelik hazırladığı özel çözümler ve hizmetler hakkında kapsamlı bilgi almak için www.abh.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.