MEDYA MERKEZİ

Platin Bilişim konvansiyonel Halkla İlişkiler ve Tanıtım stratejisi ile farklı iletişim çalışmaları yürütmektedir. Bu kapsamda medya merkezinde, basın bültenleri, basın yansımaları, etkinlikler - virtüel hikayeler, başarı hikayeleri, ödüller, sponsorluk çalışmaları, duyurular, videolar, kataloglar, sosyal medya kanalları, müşteri ilişkileri bilgisine ulaşabilir ve PR abonelik sistemi ile üye olabilirsiniz.

Platin Bilişim Teknolojileri, IBM Business Connect 2014’te Müşteri ve İş Ortaklarıyla Buluştu

Platin Bilişim Teknolojileri, şirketleri yeni akıllı çağa hazırlamak için düzenlenen IBM Business Connect 2014 etkinliğine katıldı. Güvenlik bölümünde iş ortakları ve müşterileri ile verimli B2B görüşmeler gerçekleştiren Platin Bilişim Teknolojileri, dijital dönemde veri güvenliğini sağlamada kalite ve teknik uzmanlığa vurgu yaptı.

Akıllı bir çağa adım atarken, iş süreçlerini dijital döneme hazırlayan kuruluşlar ile operasyonlarını mevcut haliyle sürdürenler arasında önemli uçurumlar oluşmaya başlamış durumda. Rekabetin giderek yoğunlaştığı iş yaşamında veri analizi ve mobil yetenek kullanımına önem veren dinamik ve esnek BT altyapısına sahip olan şirketler ön plana çıkıyor. Şirketlerin tüm departmanlarındaki yöneticilerin de bu farkındalık ile hareket ederek yönlendirmeleri daha rasyonel karar almalarını sağlıyor.

Kurumlar, bu doğrultuda hareket ettiklerinde finans departmanlarını mevcut veri ve öngörüler ile müşteri segmentlerine göre daha karlı biçimde yönetebilirken, pazarlama yöneticileri de dijital kanalları ve medyayı müşteri tercihlerine göre şekillendirebiliyor. Benzer bir biçimde İnsan Kaynakları yöneticileriyse çalışanlarının yeteneklerini dijital platformdan yöneterek verimli bir işgücü oluşturabiliyorlar. Bu bağlamda, şirketlerin akıllı çağa hazırlanmalarına yardımcı olmak amacıyla düzenlenen IBM Business Connect 2014’e katılan Platin Bilişim, oldukça yoğun ve verimli bir etkinlik geçirdi.

IBM Business Connect 2014‘te “Veri Koruma”, “Arşivleme”, “İş Sürekliliği”, “IT Altyapı yönetimi”, “Güvenlik” ve “Profesyonel Hizmetler” konularının önemine değinen Platin Bilişim Teknolojileri; müşterileri ve iş ortaklarıyla çeşitli görüşmeler gerçekleştirdi. Etkinlik kapsamında yaptığı değerlendirmelerde; önümüzdeki dönemde iş dünyasında veri hizmetlerinin ön planda olarak fark yaratacağını dile getiren Platin Bilişim Teknolojileri Genel Müdürü Ayhan Bamyacı sistemin efektif kurulumu kadar kullanılacak ortamdaki ihtiyaçlara uyarlanması gerektiğinin de önemine dikkat çekti.

Bamyacı, firmaların ihtiyaçlarına göre sunulan çözüm ile ilgili olarak durum değerlendirmesi süreçlerinin ve kontrol hizmetlerinin önemini de vurguladyaraşk şöyle konuştu: “Özellikle IT süreçlerinde ve iş servislerinde kritik arıza durumlarında ciddi iş kayıpları oluşmaktadır. Bu risklerin en aza indirilebilmesi için gerekli olan hizmetlerse firmamız tarafından deneyimli ve uzman kadrolarca sağlanmaktadır. Ek olarak, Platin Bilişim’in uzmanlık alanına giren ve profesyonel hizmetler ürettiği tüm konularda da Sistem Yönetimi Desteği sunulabilmektedir.”

Platin Bilişim Teknolojileri Hakkında

Platin Bilişim 2001 yılında kurulmuş; “Veri Koruma”, “Arşivleme”, “İş Sürekliliği”, “IT Altyapı yönetimi”, “Güvenlik” ve “Profesyonel Hizmetler” konularında faaliyet gösteren bir teknoloji firmasıdır. Uzman kadrosu ve İstanbul’daki Operasyon Merkezi ile Türkiye’deki tüm müşterilerine, yerinde ve uzaktan güvenli erişim metoduyla “Yönetilebilir Hizmetler” vermektedir.

Platin Bilişim, çözüm sağladığı ürün ve konularda uzmanlaşarak IT sektöründeki yerini almıştır. Uzmanlığındaki konularda, farklı müşteri ihtiyaçlarına uygun implentasyonlarla, müşterilerinin yaptıkları yatırımların hızlı geri dönüşü sağlanmaktadır. Modern Profesyonel Hizmetler anlayışı ile uzmanlaşmış “Kurulum Uyarlama Servisleri” dışında, “Durum Değerlendirme (Healthcheck)”, “Göç (Migration)”, “Sürüm Yükseltme (Upgrade)” gibi kompleks servisleri de müşterilerine sağlamaktadır. “Arşivleme” ve “İş Sürekliliği” konularında deneyimli mühendislerinin güncel proje tecrübeleri ile farklılık yaratılmaktadır.

IT Altyapıları konusunda yüksek standartlara sahip firmaların ürünleri ile sorunsuz, uzun vadeli ve güvenilir çözümler üreten Platin Bilişim’i rakiplerinden ayıran en önemli farkı, sağladığı Profesyonel Hizmetlerin yüksek standartları ve uyguladığı başarısı kanıtlanmış metodolojilerdir.