STRATEJİK İŞ ORTAKLARI

Platin Bilişim, konularında lider durumdaki kaliteli ve güvenilir firmalarla iş ortaklığı yapmaktadır. İş ortağı olduğumuz ürünlerle ilgili yeterli miktarda sertifikalı ve deneyimli Güvenlik Mühendislerimiz ile rakiplerimizden farklılaşmayı hedeflemekteyiz. Platin müşterilerine uçtan uca, güvenlik ürün ve hizmetleri sunmayı hedeflemektedir.

Symantec Endpoint Protection-Mobile

Symantec Endpoint Protection Mobile

İşletmeleri mobil siber saldırılardan korumak için kötü amaçlı yazılım, ağ ve güvenlik açıklarını öngörme, algılama ve önleme konusunda yardımcı olur.

 

The SANS Institute : Mobil cihazlar küçük bilgisayarlardan daha fazlası olarak sürekli internete bağlı olarak kullanılmaktadır. Bu cihazların çalışma paradigması, üretkenliği korurken, işlenen verilerin güvenli kalmasını sağlamaya yardımcı olacak yeni yaklaşımlar gerektirmektedir.

Symantec Endpoint Protection Mobile'ın risk tabanlı mobil güvenlik yaklaşımı, kullanıcıların gizlilik, hırsızlık ve manipülasyon riskine maruz kalan tüm tehditlere karşı savunurken, mobile kullanıcıların deneyimlerini gizlilik ve verimliliği ön planda tutmaktadır.

Mobil cihazları ve erişebilecekleri tüm hassas bilgileri güvenli kılan birçok etkin korumadan bazıları :

  • Hassas kurumsal kaynakları koruyun
  • Kötü amaçlı uygulamaların yüklenmesini engelleyin
  • End detected malicious processes
  • Güvenli olmayan cihazlardan kurumsal Wi-Fi erişimini engellemeye yardımcı olun
  • Bilinen malicious den sunuculara komut ve kontrol iletişimini engellemeye yardımcı olun

Symantec, Mobile Threat Management alanın da IDC MarketScape de liderler arasında yer almaktadır.

Holistic, Layered Mobile Security

Symantec Endpoint Protection Mobile uygulamaların ve bulut tabanlı sunucuların koruyucu eylemlerin ve uyarıların temelinde yatan şu andaki mevcut en gelişmiş mobil güvenlik teknolojisine sahiptir. Birçok mobil güvenlik sağlayıcısı, tek bir tehdit vektörüne veya tek bir analiz katmanına odaklanırken, Symantec Endpoint Protection Mobile araştırmacıları, mobil cihazları korumanın en iyi yolunun bilgisayar korsanları gibi düşünmek, aynı anda her mobil tehdit vektörüne karşı koruma sağlamak ve çok katmanlı bir sistem kurmak olduğunu biliyorlar.

The SANS Institute : Kapsamlı bir Mobile Threat Defense (MTD) çözümünün aşağıdakilere karşı korunması gereken dört mobil tehdit vektörünü belirlemiştir:

  • Physical attacks
  • Vulnerability exploits
  • Malicious apps
  • Network attacks

Automated Protection, Not Just Detection

Çoğu Mobile Threat Defense çözümleri, şüpheli etkinliklerin tespit edilmesiyle ilgili bildirim gönderen ve kurumsal verileri korumak için herhangi bir işlem yapmak üzere “EMM” gibi üçüncü taraf çözümlerine güvenmesi gereken pasif araçlardır.

Symantec Endpoint Protection Mobile, tespit edilen birçok tehdide ve kasıtlı eylemlere karşı gerçek zamanlı olarak yanıt veriyor. Mobile Cihazları ve bağlandıkları kaynakları korumak için machine learning’i kullanmaktadır.