STRATEJİK İŞ ORTAKLARI

Platin Bilişim, konularında lider durumdaki kaliteli ve güvenilir firmalarla iş ortaklığı yapmaktadır. İş ortağı olduğumuz ürünlerle ilgili yeterli miktarda sertifikalı ve deneyimli Güvenlik Mühendislerimiz ile rakiplerimizden farklılaşmayı hedeflemekteyiz. Platin müşterilerine uçtan uca, güvenlik ürün ve hizmetleri sunmayı hedeflemektedir.

Solera – Security Analytics Platform

Bluecoat Security Analytics / BLue Caot Güvenlik Analizi en temel güvenlik çözümlerinden biridir. Sofistike ve hedefli salıdırıları tespit etmek ve çözüme ulaştırmak haftalar, aylar ve hatta daha uzun süre alabilir. Incident response ekipleri, hızlıca tüm kaynağa erişebilecek ve atakların tüm boyutarını analiz edebilecek ve mevcut rsikleri minimize edebilecek tam zamanlı araçlara ihtiyaç duymaktadırlar.

Network için bir kamera gibi; Blue Coat Güvenlik Analizi tam network görünürlüğü sağlar ve tüm network akitivitesi için gerçek zamanlı içerik taraması yapar.

Bu özelliği bt güvenliğini güçlendirici bir özellik olup; zero-day hedefli saldırılar için ve gelişmiş güvenlik atakları için güvenlik sağlamaktadır. Vaka araştırmalarında karşılaştırmalı bir güvenlik aktivitesi zamansal çerçevede sunulmaktadır.

Bluecoat Güvenlik Analizi ağın içerisinde herhangi bir noktaya kolayca kurulabilir.

Ön kurulumlu bir appliance olduğundan sanalda ya da donanımınızdaki herhangi bir başka bir alana kurulabilir.

Avantajlı Adli Tarama ve Proaktif Vaka Yanıtlama Sistemi

Basit bir şekilde vakaları teşhis edin, analiz edin , siber atakları ve saldırıları çözün. Saldırganların metodlarını analiz edin ve çözümler geliştirin. Böylelikle gelecek için risk almamış olursunuz. Bu sistem ile:

  • En son saldırı zekası ile tüm network trafiği verisini klasifike edin ve zenginleştirin, bu uygulama ancak
  • Bluecoat Global Zeka Ağı ile mümkündür.
  • Gerçek zamanlı alarmlar üretin ve detaylı vaka analizler yapın.
  • Gerçek zamanlı çözüm sağlayın ve Neden? Nasıl? Ne Zaman?  gibi güvenlik sorularını cevaplandırın.
  • Tam bir güvenlik görünürlüğü sağlayın Blue Coat SSL Görünürlüğü ile onlarca dosya kalabalığı ve transferi esnasında tüm akışları gözlemleyin.
  • Webi proakrif bir biçimde tarayın, dosya protokollerini, mailleri gözden geçirin. Bilinmeyen URL leri analiz edin.
  • Saldırganların şüpheli dosyalarını otomatik olarak, sınıflandırın ve ortaya çıkarın. Tam Zamanlı Bluecoat Kötü Yazılım Analizi ile güvenliği keşfedin.
  • Mevcut güvenlik teknolojilerinizi güvence altına alın. Şüpheli aksiyonlardan Sandboxing çözümleri ile kanıtlar üretin.
  • Altuç koruması (EDR) ile direkt entegre edin ve tüm bir ağın altuç güvenliğini sağlayın, güvenlik vakalarını çözüme ulaştırın.
Solera – Security Analytics Platform ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ister misiniz?