STRATEJİK İŞ ORTAKLARI

Platin Bilişim, konularında lider durumdaki kaliteli ve güvenilir firmalarla iş ortaklığı yapmaktadır. İş ortağı olduğumuz ürünlerle ilgili yeterli miktarda sertifikalı ve deneyimli Güvenlik Mühendislerimiz ile rakiplerimizden farklılaşmayı hedeflemekteyiz. Platin müşterilerine uçtan uca, güvenlik ürün ve hizmetleri sunmayı hedeflemektedir.

Mazebolt

Mazebolt yenilikçi çözümleri güvenlik alanında farklı bir bakış açısı ile çözümler üretmektedir. Offensive güvenlik yaklaşımı stratejisi ile mevcut güvenlik altyapı ve uygulamalarının değerlendirilmesi ve gücel güvenlik yaklaşımlarına göre test edilmesini üretici bağımsız olarak sağlamaktadır.

Mazebolt genel olarak iyi güvenlik ürünlerinin ancak mevcut güvenlik risklerini modelleyen implementasyonlarla güçlü olabilileceğini inanmaktadır. Genel olarak ortalamada bir çok güvenlik ürünü zayıf konfigürasyonlarla kötü bir defans mekanizması sağlayabilmektedir.

Güvenlik altyapıları genellikle zor kulvarlardır. Uyumluluk, değişiklik kontrolü, insan etkisi, prosedürler gibi bir çok kontrolü içerisinde barındırmaktadır. Mazebolt bu hizli süreçlere ayak uydurarak herhangi bir servis kesintisine gerek kalmazsızın yeni ve gelişen güvenlik risklerine karşı direnc sağlamanızı sağlamaktadır.

Mazebolt bir TAP platformudur (Threat Assessment Platform=Tehdit Değerlendirme Platformu) tamamiyle ofansiv yaklaşım ile mevcut güvenlik altyapısının kontrolü ve doğrulamasını sağlamaktadır. Genel olarak karmaşık bir atak karakterisliği ile karşılaşmadan altyapınızın vereceği reaksiyonu bilmeniz çok kolay olmayacaktır.

DDoS Atak Test ve Kontrolü

  • Volumetrik DDoS Atak Simulasyonları
  • Uygulama Seviyesi Atak Simulasyonları
  • SSL atak simulasyonları
  • Müşteriye özel yapılanan atak simülasyonları
  • Tamamen bulut tabanlı

 

Zayıflık Analizi 

Mazebolt zayıflık analiz platform 35.000 üzerindeki güncel zayıflık veritabanı ile farklı türlerde atak karakterisliklerini test etmenizi sağlar. SQL, XSS,XST, CSRF, Protokol Zayıflıkları ve Uygulamalardaki zayıf ‘plugin’ yapıları gibi. Tüm analizileri micro ve macro düzeyde yapılandırıp birleştirerek atak eskelasyonları açısından size değerli bilgiler sunmaktadır. Tamamen bulut tabanlı olarak sunulan servis herhangi bir kurulum vb. işlem gerektirmemektedir. 

 

Oltalama Testleri

Mazebolt oltalama testleri genel güvenlik yaklaşımından farklı olarak özellikle ransomware dalgasi ile yayılan kritik riskteki zararlı ve tehditlerin güvenlik eğitim yetersizliği ve sosyal mühendislik etklieri ile kişilerin aldatılmalarının test edilmesidir. Oltalama testleri genel olarak simule edilmiş e-mail bilgileri ile kullacılara iletilerek güvenlik farkındalığı programlarının etkinliği test edilmek üzerine tasarlanmaktadır. Genel olarak ürün yerine kişilerden doğan güvenlik zafiyetlerinin test edilmesidir. Müşteriler için otalama kapmanyaları Türkçe içerik ile tasarlanabilir, raporlamaları alınabilir, zayıflık içeren kullanıcılar belirlenebilir ve tüm bunlara göre kurumlar için güvenlik farkındalık programları planlanabilmektedir.