STRATEJİK İŞ ORTAKLARI

Platin Bilişim, konularında lider durumdaki kaliteli ve güvenilir firmalarla iş ortaklığı yapmaktadır. İş ortağı olduğumuz ürünlerle ilgili yeterli miktarda sertifikalı ve deneyimli Güvenlik Mühendislerimiz ile rakiplerimizden farklılaşmayı hedeflemekteyiz. Platin müşterilerine uçtan uca, güvenlik ürün ve hizmetleri sunmayı hedeflemektedir.

Content Analysis System

Bluecoat Content Analysis System, Malware analiz appliance ve ProxySG appliance ile birleşerek gateway üzerinde gelişmiş tehditleri önleyebilirsiniz bu sayede bilinmeyen ve gelişmiş zararlı yazılımlara(malware) karşı networkünüzü kuvvetlendirirsiniz. Net sonuç olarak şirketinizi korkuların ötesine taşıyarak olasılıklara yoğunlaşabilirsiniz.

Content Analysis System  güvenlik (security) ve politika uygulama merkezi (policy enforcement center) içerinde anahtar bir üründür.Bilinen gelişmiş tehditleri gerçek zamanlı olarak bloklar bunu application whitelisting (uygulama beyaz listesi) ve ikili anti-malware imza veritabanını kullanarak dinamik malware analizi ki buna sandbox teknolojisi denir ile yapar.

Gerçek zamanlı bilinen tehditleri bloklama ve analiz için olay içeriği ve bilinmeyenleri azaltmak yada gelişmiş malware arasında köprü kurar.Content Analysis System aşağıdakileri verir:

  • Derinlemesine Akıllı Savunma: Koordineli olarak uygulama beyaz listesini(application White list) tekli yada ikili malware engineleri ile malware taraması yaparak bilinen tehditleri bloklar ve derinlemesine analiz ile bilinmeyen içerikleri tanımlamak için kullanılır.Bu bilinmeyen içeriklerde malware analizi yaparak tehditleri önlemede,hızlı bir şekilde teslim etmede, gelişmiş tehdit önlemede yüksek performans sağlayarak etkili ve ölçeklenebilir bir yaklaşım sunar.
  • Malware Analiz Elemanları: Birden çok sanal alanlar arasında bir aracı olarak Content Analysis System eşzamanlı olarak bilinmeyen yada şüpheli dosyaları üçüncü parti sandbox  gibi  BlueCoat Malware Analysis Appliance a gönderir . Bu sayede derinlemesine analiz ve gelişmiş malware savunması yaparken  şirketlere yatırımlarını optimize etmeye izin verir.
  • Tehdit İstihbarat Ağı Etkisi: Analize edilen bilinmeyen ve gelişmiş malwareler den alınan veriler Blucecoat Proxy SG appliance ile paylaşılır.Paylaşılan bu veriler gateway üzerinde otomatik bloklanmak için yeni tehdit olarak tanımlanır ve Security Analytics Platform ile gelişmiş tehdit profili oluşturma ve bir saldırıyı tam kapsamı ile düzeltemede kullanılır. İstihbarat ağı etkisi (the network effect of intelligence)  dünyada 15 binden fazla müşterinin paylaştığı tehdit verileri ile otomatik olarak daha fazla koruma sağlar.
Content Analysis System ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ister misiniz?