KURUMSAL

İstanbul merkezli bir bilişim firması olarak 2001 yılında kurulan Platin Bilişim; IBM, Veritas, Symantec, Rapid 7, Transvault, Hitachi Vantara, Thycotic, Forescout, Gurucul, SailPoint, Darktrace, F5, Lucy ve Seclore gibi lider markaların Güvenlik ve Erişebilirlik çözümlerini, Platin mühendisliği, bakım ve destek hizmetleri ile beraber sunmaktadır. Platin Bilişim; İstanbul merkez ve Ankara şube ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Vizyonu

Kurumsal sosyal sorumluluk bizim için bir yasal zorunluluk değil bir var olma biçimi, paydaşlığın artarak çoğaldığını ancak sorumlu bir kurum olarak, etik ilkelerimize bağlı faaliyetler ile sürdürülebilir bir geleceğe kavuşacağımızı öngörüyoruz.

Sadece yasa gereği olarak değil Kurumsal Sosyal Sorumluluk kavramını, gönüllü olarak şirket stratejimize dahil etmekteyiz.

Gerçekleştirdiğimiz Kurumsal Sosyal Sorumluluk Çalışmalarına sürdürülebilir yatırımlar olarak bakmaktayız.

Temelimiz “insan’dır” insan odaklı bir biçimde kurumsal sosyal sorumluluğa bağlılık gösteririz; bunu hayata geçirmek için aracımız farkındalık programlarımızıdır.

Değişime olan inancımızı sosyal paydaş gruplarını etkileyerek davranış haline getiririz bunun için çeşitli kampanyaları hayata geçiririz.

Sosyal Diyalogun sağlanması; ancak katılımcılığın geliştirilmesi ile mümkün olabilecektir, bunun için sosyal paydaş yönetiminin sağlanması gerekmektedir. Yönetime katılım modelimiz Endüstriyel Demokrasi düzeyindedir.

Karşılıklı ilişkilerin hayata geçirilmesi ancak ve ancak sonuç odaklı çalışmalar ile mümkün olabilir. Kurumsal Sosyal Sorumlulukta sonuç odaklılık kendisini sertifikasyon ve raporlama ile gösterebilmektedir.Bu sebepten gerçekleştirdiğimiz tüm Kurumsal Sosyal Sorumluluk projelerini planlar uygular raporlar ve 5 yıllık aralar ile izler ve etik bakımdan denetleriz.

Aktif öğrenme süreçleri sürekliliğin sağlanması ve büyüme için gerekli bir olgudur. Sürekliliğin sağlanması ise ancak ve ancak bilgi ile mümkün olmaktadır. Bu amaçla eğitim ve yayınlar yaparız.