KURUMSAL

İstanbul merkezli bir bilişim firması olarak 2001 yılında kurulan Platin Bilişim; IBM, Veritas, Symantec + BlueCoat, Palo Alto, Rapid 7, Vasco, Fireeye, Mazebolt, Transvault, Hitachi Vantara, Attivo, Thycotic, Forescout, Gurucul, SailPoint ve Seclore gibi lider markaların Güvenlik ve Erişebilirlik çözümlerini, Platin mühendisliği, bakım ve destek hizmetleri ile beraber sunmaktadır. Platin Bilişim; İstanbul merkez ve Ankara şube ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Çalışan İlişkileri

Çalışan ilişkileri bizim için hem iletişim hem de bir IK fonksiyonu nosyonuna sahiptir. En önemli paydaşlarımızdan biri de çalışanlarımızdır. Günümüzün hızla değişen karmaşık iş dünyasında çalışanlarımız ile karşılıklı kazanç felsefesi ile geleceğe ilerliyoruz.

Platin Bilişimin çalışanlarıyla ilişkileri, fark yaratmak ve değer oluşturabilmek adına özen gösterdiği sahalardan biridir. Çalışanlarımızla iletişimimizde temsilsel bir yapı kurmaya özen göstermekteyiz. Aynı zamanda çalışma ortamımızda güven ortamını kurmaya ve geliştirmeye yönelik çalışmalar yapmaktayız.Çalışanlarımızın sosyal, kültürel, etik, psikolojik ve yasal birçok açıdan eşit ve sağlıklı bir ortamda çalışabilmesi için elimizden geleni yapmaktayız. Çalışma hayatında denge kavramını yerleştirmek ve yönetimmimizin net bir çalışan ilişkileri vizyonuna sahip olması için çaba gösteriyoruz. Çalışanlarımızın özgürce kendilerini ifade edebilmeleri ve verimli takım çalışmalarının ortaya çıkabilmesi için çeşitli programlar ile çalışanlarımızla ilişkilerimizi düzenleme çabası içerisindeyiz. Çalışanlarımızla bir bütün halinde kültür, iş hayatı , değer ve davranışlarla ilgili meselelere odaklanarak onları işimizin bir parçası haline getiriyoruz. Çalışanlarımızla aramızdaki psikolojik mutabakatın sağlanması ve verimli yönetilmesi için kurumsal olarak çeşitli çalışmalar yapıyoruz.

Ayhan Bamyacı

“Gelecekte kullandığımız ürün ve hizmetin arkasında yapay zekâya dayalı veri merkezli uygulamalar olacak. Platin Bilişim bu alanda geleceği şekillendiren önemli bir şirket ve şimdiden birçok alanda varlık göstermeye başladı. Yapay zekâ sağlık, havacılık veya hizmet sektöründe öne çıktığı gibi geleceğin en önemli ve hayati konularının başında yer alan siber güvenlik alanında da yoğun olarak kullanılacağına şüphe yok.”

Ayhan Bamyacı Genel Müdür, Platin Bilişim

Pınar Bamyacı

Son üç yılda artış görülen WannaCry, NotPetya ve Equifax gibi siber saldırılar, güvenlik yatırımlarını en üst seviyeye çıkarttı. 2020’de veri kaybı önleme, şifreleme ve veri odaklı denetim önem kazanacak. Dünya genelinde 2021’de 6 trilyon USD’lik Cybercrime suç oranı olacağı tahmin ediliyor.

Pınar Bamyacı Satış Direktörü, Platin Bilişim