ÇÖZÜMLER

Kurumların en değerli varlığı günümüzde “bilgiye” dönüşmüş “veri” leridir. Platin Bilişim “Veri Koruma” ve “BT Güvenlik” çözümleri ile müşterilerinin değerli bilgi varlıklarını korumaktadır. Konusunda Dünya’nın en başarılı çözümleri Platin mühendisliği ile entegre olarak sunulmaktadır. Kaliteli hizmet anlayışı ve yüksek mühendislik deneyimi ile A'dan Z'ye kadar gerekli altyapının sürdürülebilir bir biçimde devamlılığı için gerekli teknoloji ve hizmetleri sağlanmaktadır.

Yönetilebilir Hizmetler

Faaliyet alanımızdaki bir çok çözüm ve gelişmiş IT altyapılarının günlük yönetimi için, eğitimli ve deneyimli kaynakların olması gereklidir.

Bu konulardaki tecrübeli insan gücünün kıtlığı, yetiştirilmesi veya istihdam edilmesindeki güçlükler hastalık ve izin vb. ek insan kaynağı ihtiyacı yaratan durumlarda, bu kaynakların yedeklenmesinde güçlüğüne neden olmakta ve firmalar için risk oluşturmaktadır. Öte yandan veri koruma sistemlerinin doğası gereği, bir sorun ile karşılaşıldığında problemli sistemlerin çok hızlı bir şekilde ayağa kaldırılması için gene hızlı aksiyon alınmasını gerektirmektedir. Platin Bilişim tüm bu güçlükleri ortadan kaldırmak için, sistemlerinizin günlük yönetimlerini profesyonel olarak üzerine alabilmektedir.

Istanbul’daki “Operasyon Merkezi” ile, günlük operasyonel yönetim desteği verilebilmektedir. Bu amaçla kendi bünyesinde yapılandırdığı uzak oturum ve destek sistemleri veya VPN bağlantıları ile uzaktan güvenli erişim sağlanmaktadır. Anlaşma seçeneklerimize bağlı olarak, belirli periyotlarda ilgili çalışmalar müşteri lokasyonunda da sağlanabilmektedir.

Yönetilebilir Hizmetler ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ister misiniz?