ÇÖZÜMLER

Kurumların en değerli varlığı günümüzde “bilgiye” dönüşmüş “veri” leridir. Platin Bilişim “Veri Koruma” ve “BT Güvenlik” çözümleri ile müşterilerinin değerli bilgi varlıklarını korumaktadır. Konusunda Dünya’nın en başarılı çözümleri Platin mühendisliği ile entegre olarak sunulmaktadır. Kaliteli hizmet anlayışı ve yüksek mühendislik deneyimi ile A'dan Z'ye kadar gerekli altyapının sürdürülebilir bir biçimde devamlılığı için gerekli teknoloji ve hizmetleri sağlanmaktadır.

Kurumsal Yedekleme

Platin Bilişim, günümüzün en önde gelen yazılım ve donanım çözümlerinin birleşimi ile en efektif yedekleme sistemlerini oluşturarak, bunların hayata geçirilmesini ve kullanıldıkları süre boyunca çalışabilirliğini sağlamaktadır.

Güncel yedekleme teknolojileri, özellikle “tekilleştirme” sayesinde, diske verimli bir şekilde yedekleme yapılabildiği için evrimleşmiştir. Tekilleştirme işlemi “Client Deduplication” ile kaynakta veya “Target Deduplication” ile yedekleme sunucusunun üzerinde yapılabilmektedir. 

Yedekleme teknolojileri; Windows, Linux, UNIX gibi işletim sistemleri; Exchange, Lotus Domino gibi mesajlaşma sistemleri; SAP gbi ERP uygulamaları; SQL, Oracle, Sybase, Informix gibi veri tabanları açık ve kullanımda iken yedeklenebilmektedir. Sunucu tarafında sanallaştırılmış ortamların yaygınlığının artması yedekleme sistemlerinin sanal ortamları da kapsaması gerekliliğini ortaya çıkardığından birçok yazılım firması sanal ortamlar ile entegre çalışabilir hale gelmiştir. Vmware ve HyperV gibi sanallaştıma sistemleri IT dünyasına yeni ufuklar açmıştır.

Ancak veri koruma yönünden uzman çözümlere ihtiyaç duymaktadır. Yedekler teyp, disk gibi faklı medyalara; deduplication, multistreaming, multiplexing gibi kompleks teknolojiler kullanılarak yedeklenmektedir. Yedeklerin dosya, “imaj”, “veri tabanı” bazında; sanal veya fiziksel sunuculara geri yüklenmesi gerekmektedir.

Kurumsal Yedekleme ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ister misiniz?
Emre Tatar

Platin Bilişim olarak tüm support süreçlerimizde en ince ayrıntısına kadar detaylı çalışmalar ile süreçlerimizi sürdürüyoruz. Bu kapsamda müşteri dostu bir marka olarak, ne zaman ihtiyaç olsa teknik gerekiliklerde gerek uzaktan gerekse yerinden desteğimizi sağlıyoruz. Kalite ve güleryüzlü hizmet ile herzaman tüm müşterilerimizin yanındayız!

Emre Tatar Data Management & Business Continuity Manager , Platin Bilişim