ÇÖZÜMLER

Kurumların en değerli varlığı günümüzde “bilgiye” dönüşmüş “veri” leridir. Platin Bilişim “Veri Koruma” ve “BT Güvenlik” çözümleri ile müşterilerinin değerli bilgi varlıklarını korumaktadır. Konusunda Dünya’nın en başarılı çözümleri Platin mühendisliği ile entegre olarak sunulmaktadır. Kaliteli hizmet anlayışı ve yüksek mühendislik deneyimi ile A'dan Z'ye kadar gerekli altyapının sürdürülebilir bir biçimde devamlılığı için gerekli teknoloji ve hizmetleri sağlanmaktadır.

İş Sürekliliği

İş kritik uygulamaların yüksek erişilebilirlikte olması, sistem arızalarında işin sürmesi açısından çok önemli hale gelmiştir. Uygulamaların built-in yüksek erişilebilirlik özelliği ya da uygulama destekli yüksek erişilebilirlik sanal ve fiziksel platformlarda sağlanabilmektedir.

BT ekipleri kritik uygulamanın erişimini ve verisini, fiziksel ve sanal ortamda koruyarak planllı veya planlanmamış kesintileri minimum seviye indirebilirler.

Platin Bilişim, Database’ler, in-house uygulamalar, karmaşık multi-tier uygulamalar gibi kritik uygulamlara yüksek erişilebilirlik ve storage bağımsız felaket kurtarma senaryoları oluşturabilir. Bu gereksinimler fizikselden fiziksele ya da fizikselden sanala herhangi bir uzaklıkta gerçekleştirilebilir. Maliyetin önemli olduğu durumlarda yedekleme sistemleri de iş sürekliiği sistemleri şeklinde dizayn edilebilirler.

Uygulamalara erişilebilirlik senaryolarının uygulanmasından sonraki en önemli kısım ise bu süreçlerin doğru ve sürekli olarak takibinin yapılması ve senaryonun uygulanması halinde sorunlarla karşılaşılmaması hedeflenmektedir. Bu tarz düzenli kontrollerin yapabilen uygulama ve ekipleri ile Platin Bilişim başlangıcından sürdürülmesine, sürdürülmesinden uygulanmasına kadar tüm adımlarda müşterilerine destek olmaktadır.

İş Sürekliliği ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ister misiniz?