ÇÖZÜMLER

Kurumların en değerli varlığı günümüzde “bilgiye” dönüşmüş “veri” leridir. Platin Bilişim “Veri Koruma” ve “BT Güvenlik” çözümleri ile müşterilerinin değerli bilgi varlıklarını korumaktadır. Konusunda Dünya’nın en başarılı çözümleri Platin mühendisliği ile entegre olarak sunulmaktadır. Kaliteli hizmet anlayışı ve yüksek mühendislik deneyimi ile A'dan Z'ye kadar gerekli altyapının sürdürülebilir bir biçimde devamlılığı için gerekli teknoloji ve hizmetleri sağlanmaktadır.

Bakım Hizmetleri

Genel olarak IT projelerinde çözüm sunulan ürünler veya sistemler; IT süreçleri ve iş servisleri açısından kritik ve arıza durumunda iş süreşçerinde kayıplara neden olabilecek etkideki bileşenlerdir.

Bu nedenle, oluşabilecek risklerin en aza indirilebilmesi için çeşitli SLA seviyelerinde bakım anlaşmaları firmamız tarafından sağlanmaktadır.

Durum değerlendirme hizmetleri kapsamında, IT servisleri ile ilgili ihtiyaç duyulan bir çözüm için; çözümün projelendirme öncesinde veya sonrasında değerlendirme ve kontrol hizmetleri müşterilerimiz adına verilmektedir. Firmaların hayata geçirmek istediği iş sürekliliği, felaket önleme, yedekleme, altyapısal yönetim, vb.. projelerinin öncesinde ilgili sistemlerin incelenmesi, ihtiyaçların belirlenmesi ve ihtiyaçlara yönelik en efektif çözüm ve stratejilerin sunulması bu hizmet dahilinde sağlanmaktır.

Proje süreçleri önceden tamamlanmış, ama çeşitli nedenlerden dolayı verimli çalışmayan veya sorunsal olan projelerin yeniden değerlendirilmesi ve yeniden ihtiyaçlara yönelik çalışır hale getirilmesi gerekiyor ise yeniden yapılandırılması için gerekli çalışmalar uygulanmaktadır.

Bakım anlaşmalarımız, sunduğumuz servis seviyelerine göre 4 ana kategoride toplanmaktadır.

  • Uzaktan Destek hizmetleri
  • Uzaktan ve yerinde destek hizmetleri
  • Adam/Gün destek hizmetleri
  • Durum Değerlendirme hizmetleri
     
Bakım Hizmetleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ister misiniz?