ÇÖZÜMLER

Kurumların en değerli varlığı günümüzde “bilgiye” dönüşmüş “veri” leridir. Platin Bilişim “Veri Koruma” ve “BT Güvenlik” çözümleri ile müşterilerinin değerli bilgi varlıklarını korumaktadır. Konusunda Dünya’nın en başarılı çözümleri Platin mühendisliği ile entegre olarak sunulmaktadır. Kaliteli hizmet anlayışı ve yüksek mühendislik deneyimi ile A'dan Z'ye kadar gerekli altyapının sürdürülebilir bir biçimde devamlılığı için gerekli teknoloji ve hizmetleri sağlanmaktadır.

SIEM (Log Yönetimi)

Sistemlerin, network cihazlarının, uygulamaların ürettiği logları saklayan ve bu loglar üzerinde detaylı ilişkilendirme (korelasyon) ve sorgular yapabilen sistemlerdir.

Kurumların tüm elektronik ortamlarında oluşan olaylar, merkezi bir yerde toplanır ve değişmez bir şekilde kayıt edilir. “Log yönetimi” olarak adlandırılan bu sistemler, gerektiğinde geriye yönelik araştırmalar yapılmasını sağlar. Oluşan bu büyük bilgi kullanılarak ayrıca bazı özel “hassas” durumlar tespit edilip “alarm” lar üretilebilir. SIEM (Security Information and Event Management) olarak adlandırılan teknoloji özellikle siber güvenlik olaylarının tespit edilmesinde kullanılmaktadır. Güvenlik zekası çözümleri, akıllı bir şekilde güvenliğin sağlanmasını ve olaylardan haberdar olmamızı sağlarlar.

Platin Bilişim gelişmiş, büyüyebilir, yüksek performanslı ve Gartner raporlarında üst sıralarda yer bulmuş, kanıtlamış ürünleri müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. SIEM çözümünün diğer güvenlik sistemleri ile entegrasyonları ve yasal uyumluluk çözümleri Platin ekibi tarafından yapılmaktadır.

SIEM (Log Yönetimi) ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ister misiniz?
Can Topay

Resilient “Incident Response Platform (IRP)” sistemleri, şirketlerin siber ataklar ve bunların neden olduğu risk ve etkiler ile mücadelesinde onlara güç katmakta, başarılarını arttırmaktadır.

Can Topay Cyber Security & Services Manager, Platin Bilişim