MEDYA MERKEZİ

Platin Bilişim konvansiyonel Halkla İlişkiler ve Tanıtım stratejisi ile farklı iletişim çalışmaları yürütmektedir. Bu kapsamda medya merkezinde, basın bültenleri, basın yansımaları, etkinlikler - virtüel hikayeler, başarı hikayeleri, ödüller, sponsorluk çalışmaları, duyurular, videolar, kataloglar, sosyal medya kanalları, müşteri ilişkileri bilgisine ulaşabilir ve PR abonelik sistemi ile üye olabilirsiniz.

TELEFONLARA DİKKAT!

21 Ağustos 2017 DİKKAT: Hackerlar Telefonların Ekranlarını Değiştirerek Telefonunuzu Ele Geçirebilir!

  

Akıllı telefonlardaki ve tabletlerdeki dokunmatik ekranlar ve diğer benzer bileşenler tamir gibi durumlarda zararlı çipler aracılığı ile cihaza sızabilir ve cihazın kontrolünü ele geçirebilir.

Negev Üniversitesi araştırmacıları, 2 farklı android cihaz üzerinde çeşitli taramalar yaptılar. Biri Huawei Nexus 6P akıllı telefon bu cihazın Synaptics dokunmatik ekran kontrolörü mevcuttur. Diğeri ise LG G Pad 7.0 tablet bu cihazın ise Atmel kontrolörü mevcuttur. Bununla birlikte, uzmanlar Apple yapımı cihazlar dahil, bu tür birçok cihazın benzeri ataklara karşı savunmasız olduğunu dile getirmektedir.

Testler esnasında, araştırmacıların bulguladıklarına göre, kötü yazılım yüklü çipler aracılığı ile cihazdaki zayıflıklar bulunup; sızma gerçekleştirilebilir. Toplam olarak; telefonları ele geçirmek en uzun süre ile 65 saniye sürmektedir. Ancak; URL değiştirme gibi bazı operasyonlarda bir saniyeden az bir zaman bile yeterlidir. Detaylar için: security@platinbilisim.com.tr 

 

Resim Galerisi