MEDYA MERKEZİ

Platin Bilişim konvansiyonel Halkla İlişkiler ve Tanıtım stratejisi ile farklı iletişim çalışmaları yürütmektedir. Bu kapsamda medya merkezinde, basın bültenleri, basın yansımaları, etkinlikler - virtüel hikayeler, başarı hikayeleri, ödüller, sponsorluk çalışmaları, duyurular, videolar, kataloglar, sosyal medya kanalları, müşteri ilişkileri bilgisine ulaşabilir ve PR abonelik sistemi ile üye olabilirsiniz.

EQUIFAX'TA NELER OLDU?

12 Eylül 2017 Kredi raporlama kurumu Equifax veri ihlalinin 143 milyon Amerikalı potansiyel tüketiciyi etkileyebileceğini bildirdi.

  

Equifax yaşanan veri ihlali ve siber saldırıda, 143 milyon müşterinin bilgilerinin çalındığını dile getirdi. Buna göre 324 miyon nüfüslu ülkenin büyük çoğunluğunun yaşanan olaydan etkilendiği açıklandı. Bu vaka 29 Temmuz’da tespit edildi. Çalınan veri, doğum tarihleri, kredi kartı numaraları ve birçok detaylı kişisel bilgiyi kapsamaktadır.

Olayın ortaya çıkmasının hemen ardından 3 yönetici firmadaki hisselerini sattı. Firma yaptığı açıklamada, “Suçlular, web sitesindeki bir açıktan yararlanarak çeşitli dosyalara ulaşmışlardır” şeklinde olaya ilişkin bilgi verdi. Finans yöneticisi John Gamble, İşgücü Yöneticisi Rodolfo Ploder ve Bilgi Sistemleri Yöneticisi Joseph Loughran’ın 2 milyon dolara yakın hisseyi sattığı Bloomberg tarafından doğrulandı.

Bu olayın hemen ardından Equifax’ın hisse senetlerindeki düşüş %12 leri gördü. İşin ilginç yanı Equifax’ın müşterileri için saklı tuttuğu isimler, doğum tarihleri, Sosyal Güvenlik Numaraları, Adresler, ve Ehliyet Bilgileri dahi çalınmış oldu. Esasında bu vaka tüm web siteleri için büyük bir güvenlik zaafiyeti olduğu gerçeğini bize hatırlatmış oldu.

Firma CEO’su Richard Smith yaşanan olaydan büyük üzüntü duyduklarını belirtti ve bir daha yaşanmaması için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini bildirdi. FBI aktif olarak konu ile ilgili soruşturmasını sürdürüyor. Bu durum sizin ya da firmanızın da başına gelebilir. Detaylı bilgi ve alınması gereken önlemler ile ilgili güvenlik ekibimiz ile irtibata geçiniz: security@platinbilisim.com.tr