MEDYA MERKEZİ

Platin Bilişim konvansiyonel Halkla İlişkiler ve Tanıtım stratejisi ile farklı iletişim çalışmaları yürütmektedir. Bu kapsamda medya merkezinde, basın bültenleri, basın yansımaları, etkinlikler - virtüel hikayeler, başarı hikayeleri, ödüller, sponsorluk çalışmaları, duyurular, videolar, kataloglar, sosyal medya kanalları, müşteri ilişkileri bilgisine ulaşabilir ve PR abonelik sistemi ile üye olabilirsiniz.

“Enerji Sektörü DragonFly Tehdidi Altında”

11 Eylül 2017 Enerji sektöründe yeniden siber ataklar gündemde. Bunlar sabotaj potansiyeli olan ataklar niteliğinde....Şu günlerde ünlü siber espiyonaj grubu DragonFly’ın yeniden canlanması ile bu ataklar arasında bir bağlantı olduğu uzmanlar tarafından gündeme getirilen iddialar arasında.

  

Avrupa ve Kuzey Amerika bir süredir yeni bir siber saldırı dalgası altına girmiş bulunmakta. Saldırganlar sektörel operasyonları oldukça olumsuz etkilemiş durumdalar. Bu tür atakların arkasında olan grup DragonFly olarak tanınıyor ve 2011’den beri aktif olarak faaliyet göstermekteler. Grup son dönemde yeniden aktive olmaya başlayınca durum uzmanların dikkatini çekti.

DragonFly 2.0. kampanyası, 2015 lerin sonlarında başladı ve grup tarafından daha önce gerçekleştirilmiş olan taktikleri ve kullanılan araçları paylaşan bir kampanya oldu. Özellikle son 2 yılda enerji sektörü saldırganlar tarafından hedef olarak seçilen ana sektörlerden olmaya başladı.

DragonFly grubunun enerji üretim merkezlerinin nasıl çalıştığını öğrenmeye gayret gösterdiği ve operasyonel sistemlerine sızmaya çalıştığı iddiası öne atıldı. Buna göre grubun şuanda bu tür sistemleri tamamen sabote etme gücü olduğu ve kontrolü ele geçirmesinin çok zor olmadığı söylenebilir. Bu tür atak türleri Symantec tarafından bilindiği için Symantec müşterileri DragonFly ataklarından korunmaktadır.

 

 

​Dragonfly 2.0

Symantec yaptığı araştırmalar neticesinde, DragonFly ‘ın 2015 Aralık ayından beri aktive olduğunu bulguladı. Özellikle Türkiye, Amerika ve İsviçre bu saldırganların bölgesel hedefi durumundadır. Detaylı bilgi ve ürün bilgisi için: security@platinbilisim.com.tr