STRATEJİK İŞ ORTAKLARI

Platin Bilişim, konularında lider durumdaki kaliteli ve güvenilir firmalarla iş ortaklığı yapmaktadır. İş ortağı olduğumuz ürünlerle ilgili yeterli miktarda sertifikalı ve deneyimli Güvenlik Mühendislerimiz ile rakiplerimizden farklılaşmayı hedeflemekteyiz. Platin müşterilerine uçtan uca, güvenlik ürün ve hizmetleri sunmayı hedeflemektedir.

Veritas Netbackup

Platin Bilişim, günümüzün en önde gelen yazılım ve donanım çözümlerinin birleşimi ile en efektif yedekleme sistemlerini oluşturarak, bunların hayata geçirilmesini ve kullanıldıkları süre boyunca çalışabilirliğini sağlamaktadır.

Yedekleme servislerinde müşterilerine konumlandırdığı ana ürünlerden biri Veritas olmaktadır.

Netbackup yedekleme teknolojileri, özellikle “tekilleştirme” sayesinde, diske verimli bir şekilde yedekleme yapılabildiği için evrimleşmiştir. Tekilleştirme işlemi “Client Deduplication” ile kaynakta veya “Target Deduplication” ile yedekleme sunucusunun üzerinde yapılabilmektedir.

Yedekleme teknolojileri; Windows, Linux, UNIX gibi işletim sistemleri; Exchange, Lotus Domino gibi mesajlaşma istemleri; SQL, Oracle, Sybase, Informix gibi veri tabanları açık ve kullanımda iken yedeklenebilmektedir. Sunucu tarafında sanallaştırılmış ortamların yaygınlığının artması yedekleme sistemlerinin sanal ortamları da kapsaması gerekliliğini ortaya çıkardığından birçok yazılım firması sanal ortamlar ile entegre çalışabilir hale gelmiştir. Vmware ve HyperV gibi sanallaştıma sistemleri IT dünyasına yeni ufuklar açmıştır.

Ancak veri koruma yönünden uzman çözümlere ihtiyaç duymaktadır. Yedekler teyp, disk gibi faklı medyalara; deduplication, multistreaming, multiplexing gibi kompleks teknolojiler kullanılarak yedeklenmektedir. Yedeklerin dosya, “imaj”, “veri tabanı” bazında; sanal veya fiziksel sunuculara geri yüklenmesi gerekmektedir.

Veritas Netbackup ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ister misiniz?