STRATEJİK İŞ ORTAKLARI

Platin Bilişim, konularında lider durumdaki kaliteli ve güvenilir firmalarla iş ortaklığı yapmaktadır. İş ortağı olduğumuz ürünlerle ilgili yeterli miktarda sertifikalı ve deneyimli Güvenlik Mühendislerimiz ile rakiplerimizden farklılaşmayı hedeflemekteyiz. Platin müşterilerine uçtan uca, güvenlik ürün ve hizmetleri sunmayı hedeflemektedir.

Thycotic

Sistem ve ağımızdaki ayrıcalıklı hesapların ne şekilde kullanılabileceğini belirleyen, yetkilendirmelerin Thycotic arayüzünden gerçekleştirilebildiği, dışarıdan bağlanan destek firması veya danışmanların sisteminiz içerisinde neler yaptklarını görebileceğiniz, danışman firmanın yetkilerini kısıtlayabileceğiniz ve ulaşmaması gereken noktalara erişimi engelleyebileceğiniz, Ağınızdaki ayrıcalıklı hesap sahiplerinin iş görevlerine göre alakasız erişimlerini kısıtlayabileceğiniz, şifre koyma kurallarınızı yüksek güvenlikli bir hale getirerek, sisteminizin bruteforce gibi hacking yöntemleriyle ele geçirilmesinin önüne geçebileceğiniz özellikler sunan bütünsel bir previleged access management ürünüdür.

Sisteminize dışarıdan bağlanan veya sisteminiz içerisinde RDP bağlantısı yapan kullanıcıların bağlantı yaptıkları noktadaki aktivitelerinin loglanmasını ve video halinde saklanmasını sağlar. Bu sayede dışarıdan bağlanan bir kullanıcının veya ağınız içerisindeki bir ayrıcalıklı hesabın ulaştığı noktalarda yaptığı işlemlerin logunu tutabilir, canlı olarak RDP bağlantısını izleyebilir ve hatta dilediğiniz zaman bağlantıyı sonlandırabilirsiniz. Ayrıca Thycotic sayesinde dışarıdan veya içeriden bağlantı sağlayan kullanıcılara mevcut şifrenizi paylaşmak zorunda değilsiniz, belirlediğiniz yetkiler dahilinde kullanıcı Thycotic arayüzünden uç noktaya şifreyi görmeden bağlanabilir.
Thycotic ile belirleyeceğiniz şifreleme kuralları sayesinde insan tarafından üretilmemiş, tamamen yazılımın kendi algoritması ile çok güçlü şifreleri otomatik olarak sisteminize ekleyebilirsiniz, yukarıda da bahsettiğim gibi bu sayede bruteforce hacking ‘e karşı yüksek güvenlik önlemleri almış oluyoruz. Thycoticarayüzü üzerinden sisteminize bağlanacak olan kullanıcılar ile hiçbir şekilde şifre paylaşmanız gerekmez. Eğer otomatik şifre değiştirme özelliğini aktif ederseniz, bağlantı yapan kullanıcı bağlantıyı sona erdirdiğinde şifre otomatik olarak Thycotic tarafından sıfırlanarak yeni bir yüksek güvenlikli şifre oluşturulur. Thycotic ile yetki kısıtlandırmaları sayesinde, çalışanlarınızın mesai saatleri dışarısında veya farklı lokasyonlardan sisteminize erişimini engelleyebilir, sisteminizde hangi çalışanın hangi yetkilere sahip olabileceğini, nerelere ulaşabileceğini ve buralarda ne tür işlemler yapabileceğini konfigure edebilirsiniz.