STRATEJİK İŞ ORTAKLARI

Platin Bilişim, konularında lider durumdaki kaliteli ve güvenilir firmalarla iş ortaklığı yapmaktadır. İş ortağı olduğumuz ürünlerle ilgili yeterli miktarda sertifikalı ve deneyimli Güvenlik Mühendislerimiz ile rakiplerimizden farklılaşmayı hedeflemekteyiz. Platin müşterilerine uçtan uca, güvenlik ürün ve hizmetleri sunmayı hedeflemektedir.

Sqrrl

Sqrrl, organizasyonların ileri düzeydeki siber tehditleri hedeflenmesi, avlaması ve bozmasını sağlayan Tehdit Avcılığı Şirketidir.

Sqrrl, organizasyonların ileri düzeydeki siber tehditleri hedeflenmesi, avlaması ve bozmasını sağlayan Tehdit Avcılığı Şirketidir. Sqrrl'nin endüstri lideri Tehdit Avlanma Platformu, bağlantı analizi, Kullanıcı ve Varlık Davranış Analizi (UEBA) ve multi petabayt ölçeklenebilirlik özelliklerinini entegre bir çözüme birleştirmektedir. Sqrrl'in eşsiz yaklaşımı, güvenlik analistlerinin tehditleri daha hızlı keşfetmesini sağlar ve çözüm otomatik araçlarla tespit edilemeyen tehditleri araştırmak için gereken zamanı ve kaynakları azaltmaktadır.

Geleneksel imza veya kural tabanlı algılama çözümlerinin aksine, Sqrrl platformu, ‘Cyber Kill Chain’ analizini kullanan siber zararlı ve davranışsal taktiklerini, teknikleri ve prosedürlerini (TTP'leri) tespit eder. Sqrrl, ağ, uç nokta ve kimliği güvenliğini organizasyonlar içerisinde güçlendirir ve istihbarat ve veri setlerini kullanarak çeşitli (SIEM) araçları ve flow bileşenleri ile beslemektedir.

Sqrrl Nedir?

Sqrrl, olay müdehalesi-incident reponse ve güvenlik operasyonları merkezi ekipleri için Hadoop ve Accumulo+ tabanlı yazılım bileşenidir. Sqrrl Enterprise, verilerinin sonlandığı noktalardan; sunucular, güvenlik ve ağ aygıtları, SIEM Platformları, flow üreten cihazlar, endpoint ve özel uygulamalar içeren kaynaklardan çoklu yapılandırılmış verilerin alımını, depolanmasını ve analizini yönetir. Sqrrl, ham verilerin depolanması ve sorgulanmasının yanı sıra ham verileri, Sqrrl'nin web tabanlı görsel analiz arayüzünü kullanarak analistlerin keşfedip analiz ettiği varlıklara ve ilişkilere dönüştüren ve birleştiren bağlantılı veri modelleri oluşturur. Sqrrl'ın analiz araçları, güvenlik analistlerinin güvenlik ihlallerini keşfetmesine, anormali içeren ve otomatik araçlarla keşfedilmeyen davranışları belirlemesine, saldırı vektörleri ve tekniklerini izlemesine yardımcı olan makine öğrenimi-ML=Machine Learining ve gelişmiş analitik teknikleri birleştirerek siber av ve araştırma aktivitelerini yönetim platformudur.