STRATEJİK İŞ ORTAKLARI

Platin Bilişim, konularında lider durumdaki kaliteli ve güvenilir firmalarla iş ortaklığı yapmaktadır. İş ortağı olduğumuz ürünlerle ilgili yeterli miktarda sertifikalı ve deneyimli Güvenlik Mühendislerimiz ile rakiplerimizden farklılaşmayı hedeflemekteyiz. Platin müşterilerine uçtan uca, güvenlik ürün ve hizmetleri sunmayı hedeflemektedir.

SEP (Symentec Endpoint Protection)

Symantec Insight™ tarafından desteklenen Symantec™ Endpoint Protection, uç noktalar için hızlı ve güçlü güvenlik anlamına gelir.

Fiziksel ve sanal sistemler için, tüm saldırı tiplerine karşı gelişmiş savunma sağlar. İhtiyaç duyulan temel güvenlik araçlarını tek bir yönetim konsoluna sahip yüksek performanslı bir aracıda sorunsuzca tümleştiren Endpoint Protection, sistemi yavaşlatmadan başarılı koruma sunar.

Başarılı Güvenlik

Endpoint Protection, Symantec’in Global Intelligence Network’ünden yararlanarak yeni tehditler konusunda bilgi verir ve yeni tehditlere yönelik yanıtları otomatik hale getirir. Gerçek zamanlı SONAR, programları çalışırken inceleyerek yeni ve önceden bilinmeyen tehditler için bile zararlı davranışı tespit eder ve durdurur. SEP’in son versiyonu Symantec Advanced Threat Protection Endpoint (ATP) ile entegrasyonu desteklemektedir.

Yüksek Performans

Endpoint Protection’da bulunan Insight teknolojisi, geleneksel çözümlerle karşılaştırıldığında tarama işlem yükünü %70’e varan oranda azaltır. Virüs tespidi konusunda SEPM üzerinde %90 daha az bellek kullanır. Entegre Sistemler(Windows Embedded) ve Sanal masaüstü altyapısı (VDI) olan clientlarda küçültülmüş belleği destekler.

Akıllı Yönetim

  • Windows, Mac, Lünux, virtual machines ve entegre sistemler üzerinden yüksek performanslı tek bir managment console tarafından akıllı güvenlik teknolojileri ile yönetilmeyi ortaya koyar.
  • Windows ve Mac sistemler için uzaktan dağıtım ve client yönetiminde kolaylık sağlar.
  • Kolay kullanılabilir dashboard üzerinde çok boyutlu analizler ve güçlü grafikleriyle genişletilmiş geleneksel raporlamalara imkan verir.

Beş Katmanlı Koruma

Symantec™ Endpoint Protection 12.1.6 beş farklı teknoloji için tek aracı(agent) ve tek yönetim konsolu

Genişletilmiş Policy Kontrol Özellikleri

Sanal Ortam İçin Optimizasyon

  1. VMware vShield™ Integration: Daha yüksek sanal makine yoğunluğuna izin verir ve I/O ve CPU kullanımını azaltır.
  2. Virtual Image Exception: Whitelist dosyalarından standart sanal makine image leri için  optimizasyon taramasını gerçekleştirir.
  3. Resource Leveling: Rastgele tarama ve planlanmış update ‘lerde aşırı kaynak kullanımını engeller.
  4. Shared Insight™ Cache: Dosyaları bir kere tarar sonuçları client lar arasında paylaşır ve bu taramaları bandwith ve gecikme süresini azaltmada kullanır.
  5. Virtual Client Tagging: Otomatik olarak clientın sanal ortamda çalışıp çalışmadığını sorgular ve raporlar.Sanal makineler için poliçeler ayarlamayı kolay hale getirir.
  6. Offline Image Scanning: Çevrimdışı sanal makinelerin imajlarındaki tehditleri bulur.
  7. Scan Throttling for Virtualization: Disk yüklenmesini sorgular ve aşırı kullanımı önlemek için hızı tarar.