STRATEJİK İŞ ORTAKLARI

Platin Bilişim, konularında lider durumdaki kaliteli ve güvenilir firmalarla iş ortaklığı yapmaktadır. İş ortağı olduğumuz ürünlerle ilgili yeterli miktarda sertifikalı ve deneyimli Güvenlik Mühendislerimiz ile rakiplerimizden farklılaşmayı hedeflemekteyiz. Platin müşterilerine uçtan uca, güvenlik ürün ve hizmetleri sunmayı hedeflemektedir.

Data Loss Prevention (DLP)

Şirketlerin hassas verilerinin, şirket içinde nasıl yer değiştirdiğini gözleyen ve kontrollü bir şekilde; “dışarı sızmalarını” engelleyen bir teknolojidir.

Veri Kaybı Önleme – Data Loss Prevention (DLP) Nedir ?

DLP, kurumunuzun kıymetli verisi hakkında üç  temel hassas soruyu içeren bir tür içerik farkındalık ve güvenlik teknolojisidir. Bu veri nerede depolanacak? Bu veri nasıl kullanılacak? Kayıp ve hırsızlık durumundan nasıl korunabilirim?

Veri Kaybı Önleme (DLP)

Symantec, bulut bilişim, mobil ve kurum-içi çevreler  içerisinde verinin nerede depolanacağını keşfetme,  tüm ağınız dahilinde; nasıl kullanıldığını tarayabilme, ve veri sızıntısı veya hırsızlık durumlarından koruyabilme konusunda tüm sorulara yanıt verebilmektedir.

Veri Kaybı Önleme Yönetimi ve Raporlaması

Veriniz , birçok uygulamayı ve cihazı kapsayacak biçimde yayıldığından;  güvenliğinizi ve uyumluluk politikalarını tutarlı bir biçimde güçlendirme kabiliyeti daha kritik bir hale gelmektedir. Symantec DLP çözümünün bütünleşik yönetimi konsolu, işinizi kolaylaştırmaktadır. Politikaları bir defa yazdıktan sonra, bu politikaları her yerde uygulayabilir ve kolay bir biçimde; otomatik iş akışları ile vakaları düzeltebilirsiniz. Aynı zamanda; raporlama araçlarınızı robotize etmenizi kolaylaştırır ve daha akılcı risk kararları almanızı sağlar. Böylelikle DLP nin değerini artırır.

Bulut Bilişim için Veri Kaybı Önleme (DLP)

Birçok kurum için, kurum içi uygulamaları bulut bilişim ortamına taşımak,  ataleti oranlarını ve maliyetleri düşürmenin akılcı bir yöntemidir. Fakat; kontrolü ve görünürlüğü kaybetmeden nasıl bulutun avantajlarından faydalanılabilir? Bulut Bilişim için Symantec DLP, bu problemi robotize keşif, tarama ve önleme yetenekleri ile  çözmektedir. (Microsoft Office 365 ve Box).

Altuç İçin Veri Kaybı Önleme (DLP)

Mobil ve bulut adaptasyonun hızlanması sağlansa dahi; geleneksel altuçlar hassas kurumsal veri için temel bir depolama aracı olmaya devam etmektedir. Altuç için Symantec DLP, tüm bu bilgilerin güvenli ve koruma altında olmasını sağlar. Hem fiziksel hem de sanal ortamda kullanıcılar kurumsal ağınıza giriş ve çıkış yaptıkları zaman verinizi keşfetme, tarama ve koruma imkanı sağlamaktadır.

Ağlar için Veri Kaybı Önleme

Çalışmaların gösterdiğine göre; iş ile ilgili dosyalarına düzenli bir biçimde bireysel hesaplarından erişen çalışanların sayısı, gün geçtikçe artmaktadır. Böylelikle; e-posta ve web siteleri en yaygın data kaybı araçları haline gelmeye başlamıştır. Ağlar için Symantec DLP, bu evrensel problemi en aza indirgemede yarar sağlamaktadır. Geniş bir ağ etrafındaki ağ protokollerini tarama ve hem yetki verilen hem de yetki verilmeyen kullanıcıların kurum için gizli bilgi niteliğindeki bilgileri kötüye kullanılmasını engellemektedir.

Depolama için Veri Kaybı Önleme (DLP)

Yapılandırılmamış veri, her yıl %70 ler oranında alarm verecek bir biçiminde büyümektedir. Böylece; sözkonusu veriyi verimli bir biçimde saklama konusunda; kurumların problemler yaşaması şaşırtıcı değildir. Depolama için Symentec DLP, yapılandırılmamış tüm verinizi kontrol etmenize olanak sağlar, böylelikle hiçbir zaman dikkatsiz çalışanların ve kötü niyetli saldırıların kurumunuza bir zararı olmaz.

Symantec Data Loss Prevention ile cloud, mobil ve on-the-premises ortamlarda gizli veriyi tespit edebilir ve hareketlerini monitor edebilirsiniz.

  • Verinizin cloud, mobil ve on-the-premises yapılarda nerede tutulduğunu tarayın,
  • Verinizin şirket içi ve şirket dışı ağlarda nasıl kullanıldığını, hareket ettiğini izleyin,
  • Verinizi çalınmaya ya da sızmaya karşı koruyun.

Gizli şirket verisinin son kullanıcı makinelerinde, network üzerinde, mobil cihazlar üzerinde ve storage üzerinde takip edilmesini, engellenmesini ve tespit edilmesini Symantec DLP ile sağlayabilirsiniz.

Platin Bilişim’in konusunda uzman kadrosu ile DLP süreçlerini kurumsal güvenlik anlayışı ile bütünleştirerek tüm ortamlarda veri güvenliğinin temellerini oluşturabilirsiniz.

Yeni Özellikler!

Verinin cloud ortama taşındığı günlerde daha fazla güvenlik, gizlilik ve uyumluluk endişeleri oluşmaktadır. Symantec DLP ile cloud ortamlarda görünürlük ve kontrol kazanın!

  • DLP Cloud Prevent fot Microsoft Office 365: Microsoft mail servisiniz ile entegre olarak gizli içeriklli mesajların kontrol altına alınması imkanını sunar. Office 365 üzerinde DLP yapabilirsiniz.
  • DLP Cloud Storage: cloud storage ortamınızda kontrol ve görünürlük sağlar.

Neden DLP?

  • Şirket gizli verinizin nerede tutulduğunda, nerelere gönderildiğinde ve kimlerin eriştiğinden emin değilsiniz,
  • Şirketinizin gizli verisini davetsiz misafirlerden korumak için bir planı var, fakat çalışanlarınızın ya da iş ortaklarınızın veri hırsızlığı veya yanlışlıkla gizli veriyi dışarı çıkarmasına karşı korumasızsa,
  • Şirketinizin ve en önemlisi müşterilerinizin mahrem verilerinin başka ortamlarda paylaşılmasını engelleyip, şirket güvenilirliğinizi en üst seviyede tutmak istiyorsanız,
  • Rekabet Kurulu denetimlerine her zaman hazır olmak istiyorsanız,

Symantec DLP ile tüm bunları gerçekleştirebilirsiniz.

Data Loss Prevention (DLP) ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ister misiniz?