STRATEJİK İŞ ORTAKLARI

Platin Bilişim, konularında lider durumdaki kaliteli ve güvenilir firmalarla iş ortaklığı yapmaktadır. İş ortağı olduğumuz ürünlerle ilgili yeterli miktarda sertifikalı ve deneyimli Güvenlik Mühendislerimiz ile rakiplerimizden farklılaşmayı hedeflemekteyiz. Platin müşterilerine uçtan uca, güvenlik ürün ve hizmetleri sunmayı hedeflemektedir.

CyberArk

CyberArk hedeflenmiş siber tehditler üzerine odaklanarak işletmelerin içerisindeki güvenlik risklerini azaltmaya yönetlik çözümler geliştirmektedir. Kritik atakların iş süreçlerini dudurmadan engellemeyi sağlamaktadır.

CyberArk dünyanın önde gelen şirketleri tarafından güvenilen Fortune 100 kurumlarında %45 oranında yüksek değeri bilgi varlıklarını, altyapı ve uygulamaları korumak için kullanılmaktadır.

Cyberark Tehdit Modeli

CyberArk ayrıcalıklı kullanıcı ve kritik varlıklara yönelik atakların güvenliği konusunda pazar lideridir. Bu bakış açısı ile kendi alanında yeni bir güvenlik kategorisi oluşturarak hedefli siber tehditleri(targeted attacks) durdurmak için atak eskelasyonlarını ve siber tehditlere karşı kurum varlıklarını koruyacak bir dizi teknoloji ve çözümleri barındırmaktadır.

Tüm kurumlarda ayrıcalıklı hesapların yönetimi her zaman önemli bir güvenlik açığını ortaya çıkartmaktadır. Dışarıdan gelen ataklar, içerideki ayrıcalıklı hesapların zararlı(malicious) aktiviteler sonucu tüm yetkilerin zararlıya devri, güvenlik kontrollerinin bypass edilmesi, bilgi hırsızlığı, finansal dolandırıcılık(Fraud) ve güvenlik operasyonlarının yapılamaması gibi dizi sonuçları olmaktadır. Sonuç olarak çalınan yada kötü amaçla kullanılan ayrıcalıklı hesaplar çoğu zaman bir çok güvenlik katmanını bypass ederek kolay bir biçimde illegal aktivitelerin yapılmasına olanak sağlamaktadır. Bu açıdan bakıldığında gelişen yeni tehdit vektörleri ile birlikte kurumlar bu tip tehditlere karşı güvenlik, denetim ve önleyici tepki gösterek sistemlere ve hassas verilere olan illegal erişimleri kontrol altında tutulabilmelidir.

Cyberark Çözüm Modeli

CyberArk ayrıcalıklı hesap güvenliği pazar lideri konumundadır. Sadece bu konudaki risklere odaklanarak sıfırdan tasarlanan CyberArk sektörün en kapsamlı ayrıcalıklı hesapların yönetimi  çözümü modüler şekilde sağlayan teknoloji platformunu geliştirmiştir. Her ürün bağımsız olarak yönetilerek işletim sistemleri, veri tabanları, uygulamalar, hypervisor, ağ cihazları, güvenlik cihazları ve daha fazlası için bir uyumlu ve eksiksiz bir çözüm için dizayn edilmiştir. Çözüm on-premise, Hybit Cloud ve OT/Scada ağlarından çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. 

CyberArk ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ister misiniz?
Murat Gürocak

Platin Bilişim satış ekibi güçlü ve dinamik kadrosu ile yeni dönemde ivme kazanarak faaliyetlerini artırıyor. Satış anlayışımız her zaman en yeni ve ihtiyaca en uygun çözümleri müşterilerimize sunmak yönünde olduğu için biz ihtiyacınız için sizden önce gerekli fizibiliteyi yaparak size uygun çözümleri sunuyoruz. Satış bizim için bir felsefe ve bu felsefenin olmazsa olmazı ise müşterilerimizi doğru anlamak, çözüm üretmek.

Murat Gürocak Enterprise Sales Manager, Platin Bilişim