STRATEJİK İŞ ORTAKLARI

Platin Bilişim, konularında lider durumdaki kaliteli ve güvenilir firmalarla iş ortaklığı yapmaktadır. İş ortağı olduğumuz ürünlerle ilgili yeterli miktarda sertifikalı ve deneyimli Güvenlik Mühendislerimiz ile rakiplerimizden farklılaşmayı hedeflemekteyiz. Platin müşterilerine uçtan uca, güvenlik ürün ve hizmetleri sunmayı hedeflemektedir.

Clearwell E-Discovery Platform

Veritas eDiscovery Platformu, kurumların, kamu kurumlarının, ve hukuk firmalarının tek bir uygulama kullanarak; hukuksal, araştırma gerektiren ve düzenleyici hükümler içeren meseleleri yönetmelerini sağlayan lider bir kurumsal çözümdür.

Genel Bakış

Veritas eDiscovery Platformu başlangıçta eDiscovery hizmetine dedike olarak geliştirilmiştir. Kurumların bütün bir e-Discovery yaşam döngüsü etrafında; analizlerden çıkartılan veri, değerlendirme ve üretim bilgisini kullanarak hukuksal ve gerçek yaşam problemlerini savunulabilir bir biçimde çözmesini kolaylaştırmaktadır. Veritas eDiscovery  Platformu kurum içinde hızlıca kurulumu yapılabilen veya yetkili bir tedarikçiden temin edilebilen bir üründür.

Hukuksal Düzenleme

İhbar Düzenlemeleri
İhbar düzenlemelerinin hızlıca yapılmasını sağlar ve sistem yöneticilerine, sorumlularına e-posta yoluyla gönderir. Kapsamda bulunan şablonlar, kişiselleştirilebilir ve tekrar kullanım için kaydedilebilir veya kullanıcılar kendi özgün şablonlarını yükleyebilirler.

Hatırlatıcılar  ve  Eskalasyonlar
Sisteme sistem sorumlularına yönelik cevap gerektirmeyen hatırlatıcılar ve esklasyonlar ekleyebilir. Eğer uyumluluk gereklerinden ise bunları sorumlunun yöneticisine aktarır.

Sorumlu   Araştırması
Bir vaka için kritik olan bilgiye kolayca  ulaşmak  için, ana sorumlulara yönelik araştırma soruları oluşturup cevapların elde edilmesini sağlar.

Araştırma Raporu
Araştırma sonuçlarını otomatik olarak  düzenler.  Sonuçları hem özet hem analiz edilebilir bir biçime getirir ve sorumlu için kişiselleştirir.

Sorumlu Portalı
Tek bir görünümde, sorumluların aktif, bekleyen ve yayındaki tüm düzenlemelere detaylı biçimde  ulaşmalarını sağlar.

Otomatik İzleme  ve Rapor
Tüm vakaların tek bir görünümde ya da tek bir vakanın özel olarak izlenmesini sağlar ve sistem yöneticilerine yasal zorunluluk sürelerinin durumu ile ilgili otomatik bilgilendirme sunar.


Şekil 1. Otomatik  İzleme  ve Raporlama: Tüm vakaların ihbar sürelerini otomatik olarak tek ekranda görüntüleyebilirsiniz.

Tanımlama ve Toplama     

Interaktif Veri  Haritası
Veri kaynaklarına ilişkin interaktif bir katalog sağlar. Sorumlular bu katalogdan kolayca arama bulma işlemi gerçekleştirebilirler.

Ağ Toplayıcısı
Ağ üzerinde 50 ve üzeri kritik veri kaynağından otomatik toplamaya  olanak  sağlar.

On-site Toplayıcı
Laptoplardan, PClerden, dosya paylaşım ortamlarından ve standart  USB lerden gelen verinin on-site toplanması ile kurumunuzu güvenceye alır.

Metadata Filtreleri
Hedefli toplamalar sahip/ yazar/ veri aralığı/ dosya türü gibi metadata filtreleri aracılığı ile sınıflandırılır. Kullanıcılar nokta –tıklama arayüzü araclığı ile özel bir script ya da yazılıma gerek olmadan belli bir kriteri özelleştirebilir.

Anahtar  Kelime  Filtreleri
Toplanan  veriyi anahtar kelimeler aracılığı ile  sınıflandırabilir. Yöneticiler, buluttaki veya firewall ardındaki veri kaynaklarını anahtar kelime filtrelerini kullanarak arayabilirler.

Veritas Enterprise Vault™ doğrudan toplayıcı
Enterprise Vault’ tan sadece doğrudan toplayıcıyı kullanarak ölçeklendirilmiş verinin toplanmasını sağlar. Veri, Veritas ve toplayıcı Yönetimi konsolu tarafından sertifikalandırılmış olmaktadır.

Enterprise Vault toplayıcı filtreleri
Enterprise Vault tarafından toplanan veriyi metadata ve anahtar kelime filtrelerini kullanarak sınıflandırır. Arşivdeki  mevcut indeks ve Veri Sınıflandırma etiketlerini kullanır.

Enterprise Vaultta Koruma
Bilginin Enterprise Vault ortamında korunmuş bir arşiv  kapsamında muhafaza edilmesini sağlar.

Genişletilmiş Microsoft SharePoint® Toplayıcısı
Bütünsel çapta  SharePoint dokumanı  biraraya  toplamak için; (bloglar, wiki, takvim  öğeleri,  duyurular, tartışmalar, araştırmalar) kullanılır ve tüm bilgileri erişilebilir kılar.


Şekil 2. Toplayıcı Analitiği: Analitik  tabloların  ve grafiklerin tam bir portfolyosunu sunar.

Toplama Zamanlayıcısı
Ağdan toplanan veriyi tek bir seferde toplayabilir  veya belli bir zaman çerçevesinde yeni veya modifiye edilen veriyi toplayabilir.

Veri Doğrulama
Toplanan  verinin entegrasyonunu otomatik olarak toplanan tüm veriden emin olacak bir biçimde işlemden  önce ve sonra doğrular.

Toplayıcı Yönetimi Konsolu
Toplanan tüm bilginin tek bir bakışta merkezileşmesini sağlar. Buna dosya hacimleri, sorumlular ve detaylı data kaynakları dahildir.

Toplama  Analitiği
Tüm analitik tabloların ve şemaların tam bir portfolyosunu sunar.

İşlem

Avantajlı işlem öncesi filtreleri
Kullanıcı verilerinin uzman tarafından interaktif bir biçimde filtrelenmesini sağlar. – Tarih,  büyük dosya türleri, dosya hacimleri gibi..

İşlem  öncesi  analitiği
Tüm dökümanı görsel olarak özetler. Sistem yöneticisi bilgisi, zaman çizelgesi, dosya türü gibi detaylı özellikleri belirler.


Şekil 3. İşlem öncesi  analitiği

Vaka Yönetimi ve Raporlama

Vaka Analitiği
Vaka sürecini izlemeye olanak sağlayacak özet raporlar sunar. Bu raporlarda, kaynakların hazır olup olmadığı, terminlerin karşılanıp karşılanmadığı gibi detaylar sunulur.

Zaman döngüsü Raporlaması
Entegre  kontrol  panelleri ve sürecin her aşamasında raporlama sunabilen eDiscovery sağlar.


Figure 7. Zaman Döngüsü Raporlaması

Multi-case Mimari
64-bit, dağıtık, vaka tabanlı  bir mimari sunar.  Bu mimari  100  den 1,000  kullanıcıya kadar yönetilebilir. Vaka konfigürasyonu Sistem yöneticilerinin kolay bir biçimde vakaları, grupları, başlıkları, görüş setlerini yönetebilmelerini sağlar

eDiscovery Kontrol Paneli
Tüm eDiscovery  vakalarının detaylı bir analizini  sunar ve otomatik  olarak üretilmiş grafiksel  raporlar  üretir.

Denetim ve Aktivite  Raporlaması
Kullanıcı aksiyonlarını izler ve giriş, çıkış, arama, etiketleme, gibi tüm aksiyonları denetler.
 

Clearwell E-Discovery Platform ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ister misiniz?