STRATEJİK İŞ ORTAKLARI

Platin Bilişim, konularında lider durumdaki kaliteli ve güvenilir firmalarla iş ortaklığı yapmaktadır. İş ortağı olduğumuz ürünlerle ilgili yeterli miktarda sertifikalı ve deneyimli Güvenlik Mühendislerimiz ile rakiplerimizden farklılaşmayı hedeflemekteyiz. Platin müşterilerine uçtan uca, güvenlik ürün ve hizmetleri sunmayı hedeflemektedir.

Backbox

Backbox ağ ve güvenlik cihazları başta olmak üzere kritik sistemlerin otomatik backup ve konfigürasyon izleme çözümüdür. Çözüm kritik sistemlerin backup’larını belirlenen politikalara göre almakta ve ilgili konfigürasyon bilgilerini doğrulayarak güvenli olarak saklamaktadır. Böylelikle ilgili ağ konfigürasyon bilgileri birlikte sistemler oldukça kolay bir şekilde istenilen konfigürasyon anına dönülebilmektedir.

Backbox otomatik konfigürasyon yedekleme ve monitoring aracıdır. Backbox tüm kritik ağ ve güvenlik cihaları üzerindeki konfigürasyon yedeklerini kolaylıkla alabilmektedir. Bunun yanında ilgili cihazlar üzerinde otomatik ağ yapılandırması özelliklerine sahiptir bu sayede tek bir klik ile istenilen konfigürasyon geriye dönülebilmektedir.

Yedekleme sonrası backbox tüm bilgileri MD5 checksuım ile dosya bütünlük kontrolü yapar bu aşamada dosya büyüklüğü, içerik, arşivlenen verilerin açılabilirliği kontrol edilir (Corruption- Bozulma olmasına olanak verilmez) 

Bu aşama herhangi bir nedenden dolayı geriye dönülmesi gerektiğinde yedek verilerden emin olunmasıdır.
Tüm ağ cihazlarında, güvenlik duvarları, proxy, load balancer vb cihazların yönetimi önemlidir, hergün çeşitli değişiklik yapılan bu sistemlerde yaşanılabilecek istenmeyen durumlarda, ürün yenileme ve yükseltmelerinde elde temiz ve kronolojik bir konfigürasyon verisi olması oldukça önemlidir. Tek bir cihaz için geri dönüleyemen konfigrasyon tüm altyapının etkin bir şekilde çalışmamasına neden olabilir. Backbox sayesinde tek bir dokunuşla 130 üreticinin binlerce modeli üzerinden bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Backbox ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ister misiniz?
Pınar Bamyacı

Enerji sektöründe liberalleşen bir piyasa ile karşı karşıyayız. Dolayısıyla piyasadaki güvenlik tehditlerinin önemi yeni yeni ortaya çıkıyor. Biz de bu alandaki potansiyel müşterilerimiz için olabildiğince esnek çözümler sunmaya gayret ediyoruz. Günün sonunda şirketlerin tek bir yerden hizmet almasını, bakım, onarım ya da problem çözümü gibi durumlarda tek muhatapları olmayı istiyoruz.

Pınar Bamyacı Satış Direktörü, Platin Bilişim

Ozan Özkara

Ağ üzerinde uygulama ve ayrıcalıklı hesap güvenliği üzerinde simüle etme yoluyla verilerinizin karmaşık bilgi güvenliği risklerine karşı güvende olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Kurumunuzun veri güvenliği ve bütünlüğünden sorumlu olduğunuzu unutulmamalısınız. Gelin bunu birlikte keşfedelim.

Ozan Özkara İş Geliştirme Müdürü, Platin Bilişim