STRATEJİK İŞ ORTAKLARI

Platin Bilişim, konularında lider durumdaki kaliteli ve güvenilir firmalarla iş ortaklığı yapmaktadır. İş ortağı olduğumuz ürünlerle ilgili yeterli miktarda sertifikalı ve deneyimli Güvenlik Mühendislerimiz ile rakiplerimizden farklılaşmayı hedeflemekteyiz. Platin müşterilerine uçtan uca, güvenlik ürün ve hizmetleri sunmayı hedeflemektedir.

Attivo Networks

Attivo Networks, saldırı ve tehditleri modern teknolojilere göre değiştiren bir aldatma-deception teknolojisi ürünüdür. Saldırganları kendilerini açığa vurmaya yönlendirmek için tasarlanmış tuzakları ve atakları tespit eden bir yapay tehdit oluşturur. Katılım temelli saldırı analizi, adli tıp ve üçüncü taraf entegrasyonları sayesine olay ve vaka yanıtını hızlandırır.

 

Günümüz karmaşık atakları ile saldırganlar güvenlik altyapılarına erişim yollarını bulmaya devam ettikçe teknoloji adaptsyonu zorlaşıyor ve bununla birlikte güvenlik altyapıları kamaşık hale gelmiş durumda. Her güvenlik ihlalinde, tehditleri hızlı bir şekilde tespit etme ve durdurma yetenekleri ve endişeleri ile karşı karşıyadır

Güvenlik sektörü genel olarak güvenlikle ilgili boşluklarını kapatmak, saldırganlarını daha iyi anlamak ve bir saldırının ayrıntılarını doğru bir şekilde açıklayabilmek için yeni bir inovasyon arayışındalar. Bu yeni yaklaşım, saldırganların bir çevre savunmasından kurtulabileceği ve kalacağı varsayımından kaynaklanmaktadır ve çözümler yalnızca saldırıları durdurmaya değil, saldırıları tespit etmeye ve nötrleştirmeye eşit bir vurgu yapan aktif bir savunmaya ayarlamalıdır.

Aldatma(Deception) teknolojisi, aktif bir savunmayı kolayca yürütmek için gerekli yeniliği sağlar. Kurumlar aldatmaya dayalı saptama uygulayarak, her tehdit vektörü ve saldırının her aşaması için etkin algılama elde ederler.

Bu yaklaşım atakları ve zararlıları decoy(Tuzak) sistemler üzerinde sonlandırarak ve gerçek sistemleri/servisleri simule ederek saldırganları kendilerini açığa vurmaya yönlendirmektedir. Böylece diğer güvenlik kontrollerinden kaçan tehditlere dair tespit boşluklarını kolayca kapatılabilmektedir. Tüm büyük endüstrilerdeki kuruluşlar, verilerin ve çalışanların kimlik bilgilerinin çalınması, çeşitli güvenlik istismarları, yanal yayılma(leteral movment) fidye yazılımları(Ransomware) veya kamu güvenliğinin zararlarının azaltılmasında aldatma teknolojilerini agresif bir şekilde benimsemektedir.

2018'de analistler, ileri tehditleri tespit için özellikle aldatmaya tabanlı teknolojilerin stratejik güvenlik önceliği olarak önermektedir.