KURUMSAL

İstanbul merkezli bir bilişim firması olarak 2001 yılında kurulan Platin Bilişim; IBM, Symantec, Veritas, Bluecoat, HPE, Veeam, Fireeye, Cyberark, Vasco, Hitachi, Backbox, Mazebolt, ve Transvault markalarının Güvenlik ve Erişebilirlik çözümlerini, Platin mühendisliği, bakım ve destek hizmetleri ile beraber sunmaktadır. Platin Bilişim; İstanbul merkez ve Ankara şube ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Çalışan İlişkileri

Çalışan ilişkileri bizim için hem iletişim hem de bir IK fonksiyonu nosyonuna sahiptir. En önemli paydaşlarımızdan biri de çalışanlarımızdır. Günümüzün hızla değişen karmaşık iş dünyasında çalışanlarımız ile karşılıklı kazanç felsefesi ile geleceğe ilerliyoruz.

Platin Bilişimin çalışanlarıyla ilişkileri, fark yaratmak ve değer oluşturabilmek adına özen gösterdiği sahalardan biridir. Çalışanlarımızla iletişimimizde temsilsel bir yapı kurmaya özen göstermekteyiz. Aynı zamanda çalışma ortamımızda güven ortamını kurmaya ve geliştirmeye yönelik çalışmalar yapmaktayız.Çalışanlarımızın sosyal, kültürel, etik, psikolojik ve yasal birçok açıdan eşit ve sağlıklı bir ortamda çalışabilmesi için elimizden geleni yapmaktayız. Çalışma hayatında denge kavramını yerleştirmek ve yönetimmimizin net bir çalışan ilişkileri vizyonuna sahip olması için çaba gösteriyoruz. Çalışanlarımızın özgürce kendilerini ifade edebilmeleri ve verimli takım çalışmalarının ortaya çıkabilmesi için çeşitli programlar ile çalışanlarımızla ilişkilerimizi düzenleme çabası içerisindeyiz. Çalışanlarımızla bir bütün halinde kültür, iş hayatı , değer ve davranışlarla ilgili meselelere odaklanarak onları işimizin bir parçası haline getiriyoruz. Çalışanlarımızla aramızdaki psikolojik mutabakatın sağlanması ve verimli yönetilmesi için kurumsal olarak çeşitli çalışmalar yapıyoruz.

Ayhan Bamyacı

"Kamunun varoluş sebeplerinden biri de vatandaşların toplu ve ortak ihtiyaçlarını karşılamaktır. Bu ihtiyaçlar başta iç ve dış güvenlik şeklinde ortaya çıkmış, daha sonra ise teknolojinin gelişmesi ile vatandaşların bilgi ve veri güvenliği de buna eklenmiştir. Böylelikle kamunun üzerindeki iş yükü artmış, etkisizlik noktaları ortaya çıkmıştır. Gerek idari yerinden yönetim, gerekse siyasi yerinden yönetim noktaları bakımından ve özellikle hizmet yerinden yönetimi açısından veri güvenliği ayrı bir önem kazanmaktadır"

Ayhan Bamyacı Genel Müdür, Platin Bilişim

Pınar Bamyacı

Enerji sektöründe liberalleşen bir piyasa ile karşı karşıyayız. Dolayısıyla piyasadaki güvenlik tehditlerinin önemi yeni yeni ortaya çıkıyor. Biz de bu alandaki potansiyel müşterilerimiz için olabildiğince esnek çözümler sunmaya gayret ediyoruz. Günün sonunda şirketlerin tek bir yerden hizmet almasını, bakım, onarım ya da problem çözümü gibi durumlarda tek muhatapları olmayı istiyoruz.

Pınar Bamyacı Satış Direktörü, Platin Bilişim