ÇÖZÜMLER

Kurumların en değerli varlığı günümüzde “bilgiye” dönüşmüş “veri” leridir. Platin Bilişim “Veri Koruma” ve “BT Güvenlik” çözümleri ile müşterilerinin değerli bilgi varlıklarını korumaktadır. Konusunda Dünya’nın en başarılı çözümleri Platin mühendisliği ile entegre olarak sunulmaktadır. Kaliteli hizmet anlayışı ve yüksek mühendislik deneyimi ile A'dan Z'ye kadar gerekli altyapının sürdürülebilir bir biçimde devamlılığı için gerekli teknoloji ve hizmetleri sağlanmaktadır.

Obje Tabanlı Disk

Uzun süreli arşivler, yeni nesil obje tabanlı teknolojiler (Content Platform) üzerinde saklanmaktadır. Bu donanımlar akıllı fonksiyonları ile yüksek performans sağlamaktadır. Genellikle çift şeklinde konfigüre edilen diskler, arşivlerin yedeklenmesi ihtiyacını da ortadan kaldırarak operasyonel maliyet avantajı sağlamaktadır.

Email arşivleme, ses saklama, elektronik belge Sistemleri bu teknolojilerin kullanıldığı e önemli alanlardır.

Enterprise Vault gibi email arşivleme sistemleri bu teknolojilerile uyumlu çalışmaktadır. Yıllardır biriktirilmiş olan arşiv email’ler istenirse veri taşıma teknolojileri ile obje tabanlı disklere göç ettirilebilir.

Erdem Öcal

Veri güvenliği parametreleri her geçen gün daha karmaşık bir hal alıyor ve siber güvenlik meseleleri gündemden düşmüyor. Öyle ki siber saldırılar ülkedeki operasyonları tehdit eder bir boyuta geçti. Bu kapsamda, tüm kurumların bir veri güvenliği iş ortağı ile konvansiyonel bir veri güvenliği stratejisi izlemeleri gerekmektedir.

Erdem Öcal Profesyonel Hizmetler Müdürü, Platin Bilişim